FB TW PIN NWS
BioRank 2062

İlker Kaleli

Doğum tarihi : 05.Mart.1983
İlker Kaleli kaç yaşında : 41
Kilo & Boy :
Burcu : Balık
İlker Kaleli doğum yeri : İstanbul

İlker Kaleli Biyografisi

İlker Kaleli, 5 Mart 1983 tarihinde Yarı Alman yarı Türk bir anneyle, Vanlı bir babanın çocuğu olarak İstanbul’da doğmuştur. Babasının adı Recep Kaleli’dir. 13 yaşındayken anne-babası boşanmıştır. Zor bir çocukluk geçirmiştir. 17 yaşında kendi evine çıkmış. Çocukluğunda müzisyen olmayı istiyordu, ve Nirvana (müzik grubu) ve Kurt Cobain hayranıydı.
16 yaşında Coca Cola reklam filminde oynadı.

İstanbul’da Kültür Üniversitesi’nde Sanat Yönetimi okurken iki sene boyunca Şahika Tekand’ın kurduğu Stüdyo Oyuncuları’nda eğitim aldı. 2006 yılında Mezun olduktan iki sene sonra Londra’ya gitti ve 4 yıl kaldı. Londra’da LAMDA’da (The London Academy Of Music And Dramatic Art) 3 yıl oyunculuk eğitimi aldı ve 2011 yılında oradan mezun oldu.

Londra’da iken müzikle uğraşmış, DJ’lik yapmış, reklam filmlerinde oynamış. 2012 yılında Türkiye’den gelen teklif üzerine ilk dizisi “Son”da oynamaya başladı. Dizinin ana kadrosu Yiğit Özşener, Nehir Erdoğan, Erkan Can, Berrak Tüzünataç ve Engin Altan Düzyatan'dan oluşmaktadır. Diğer öne çıkan oyuncu kadrosu ise Uğur Polat, Aylin Aslım, Ülkü Duru ve Ahmet Levendoğlu'ndan oluşmaktadır

2012 yılında “Kayıp Şehir” adlı dizide Gökçe Bahadır, Nik Xhelilaj, Nazan Kesal, Uğur Polat, Cansu Tosun ile beraber oynamıştır.

2013 yılında “Kayıp” adlı dizide Mete Horozoğlu, Aslı Enver, Kaan Taşaner, Dolunay Soysert, Kürşat Alnıaçık, Menderes Samancılar ile beraber rol aldı.

2014 yılında İlker Kaleli başrolde olarak “Poyraz Karayel” adlı dizide Burçin Terzioğlu, Musa Uzunlar, Engin Benli, Ali İl ile beraber rol aldı.

2014 yılında “Silsile” adlı sinema filminde Nehir Erdoğan, Serkan Keskin, Tardu Flordun, İlker Kaleli, Esra Bezen Bilgin başrolleri paylaştılar.

Filmleri ve Dizileri :
2014 - Silsile (Cenk)(Sinema Filmi)
2014 - Poyraz Karayel (Poyraz Karayel) (TV Dizisi)
2013 - Kayıp (Faik Şaşmaz) (TV Dizisi)
2012 - Kayıp Şehir (İrfan) (TV Dizisi)
2012 - Son (Alper) (TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

İlker Kaleli filmleri

Tüm İlker Kaleli filmleri

İlker Kaleli için yapılan aramalar

İlker Kaleli, İlker Kaleli biyografi, İlker Kaleli hayatı, İlker Kaleli özgeçmişi, İlker Kaleli hakkında, İlker Kaleli doğum yeri, İlker Kaleli fotoğraf, İlker Kaleli video, İlker Kaleli resim, İlker Kaleli kimdir?, İlker Kaleli kaç yaşında?, İlker Kaleli nereli, İlker Kaleli memleketi