FB TW PIN NWS
BioRank 943

Sibel Bilgiç

Doğum tarihi : 01.Kasım.1971
Sibel Bilgiç kaç yaşında : 53
Kilo & Boy :
Burcu : Akrep
Sibel Bilgiç doğum yeri : Ankara

Sibel Bilgiç Biyografisi

Sibel Bilgiç, 1 Kasım 1971 tarihinde Ankara’da doğmuştur. İlkokul, ortaokul ve liseyi Ankara’da okudu. Liseye devam ederken, bir yandan da Hacettepe Devlet Konservatuvarı'nda şan dersleri aldı. Atatürk Anadolu Lisesi’nde okurken kazandığı bir bursla Amerika Birleşik Devletleri’ne gitti ve lise diplomasını orada aldı.
Türkiye'ye dönüşünde önce Best Hotel, ardından Karpiç Bar'da şarkı söyledi. Bir süre Zerrin Özer'e vokal yaptı. Hilton Ankara’da jazz ve pop jazz söyleyerek profesyonel müzik hayatına atıldı. Bu dönemde Nilgün Belgün ve Volkan Severcan ile birlikte kabare yaptılar.

TRT'nin Temmuz 1986'da düzenlediği “Müzik Maratonu" adlı yarışmaya ablası Ulya Bilgiç ile birlikte çağırıldılar. Yarışmanın Ağustos 1986'da yayınlanan bölümünde Sibel Bilgiç; Hulusi Kentmen, Seden Kızıltunç, Nursal Tekin, Bilgen Bengü ve Handan Kocabalkan'dan oluşan jüri karşısında bir şarkı söyledi.

Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nde eğitim gördü. Eğitim gördüğü sırada bir Amerikan şirketinde satış müdürü olarak görev yaptı.

1997 yılında "Alışamadım" isimli şarkısıyla büyük ses getirmiş, Alışamadım o yılın en çok dinlenen Türk pop şarkılarından olmuştur. 1997 senesinde Yalan Dünya adlı dizide rol aldı ve dizinin jenerik şarkısını seslendirdi.

Sibel Bilgiç, Casablanka müzikalinde 2005-2006 yılları arasında 100 bölüm Lisa karakterini oynamıştır. 2008 yılında gırtlak kanseri tedavisi gördü.

Sibel Bilgiç, Trabzonspor kulübü eski başkanlarından Mehmet Ali Yılmaz ile 1997 yılında başlayan ve (1997-2005) 8 yıl süren bir beraberlik yaşadı. Ondan ayrıldıktan sonra Dr. Ulvi Süvarioğlu ile kısa süreli bir evlilik yaptı.

İş yaşamına 2005 yılında açtığı İstanbul, Nişantaşı’nda “Mona Lisa Lazer Epilasyon Güzellik Merkezi” adında bir lazer epilasyon merkezi işleterek devam etmektedir. 2019 yılında da mücevher tasarımcılığına başladı.

Evlilikleri :
1.eşi: Ulvi Süvarioğlu (e. 2007; b. 2008)
2.2şi: Ali Bellikan (e. 2017)

Albümleri :
1997 - Alışamadım
2012 - Aşk Çarpsın Beni
2020 - Diyemedim (Single)

Tiyatro :
2005-2006 - Casablanka müzikali :Murray Burnett ve Joan Alison - Tiyatro Kedi

Filmleri ve Dizileri :
1997 - Yalan Dünya (Tv Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Sibel Bilgiç videoları

Tüm Sibel Bilgiç videoları

Sibel Bilgiç için yapılan aramalar

Sibel Bilgiç, Sibel Bilgiç biyografi, Sibel Bilgiç hayatı, Sibel Bilgiç özgeçmişi, Sibel Bilgiç hakkında, Sibel Bilgiç doğum yeri, Sibel Bilgiç fotoğraf, Sibel Bilgiç video, Sibel Bilgiç resim, Sibel Bilgiç kimdir?, Sibel Bilgiç kaç yaşında?, Sibel Bilgiç nereli, Sibel Bilgiç memleketi