FB TW PIN NWS
BioRank 5833

Musavat Dervişoğlu

Doğum tarihi : 01.Şubat.1960
Musavat Dervişoğlu kaç yaşında : 64
Kilo & Boy :
Burcu : Kova
Musavat Dervişoğlu doğum yeri : Ankara

Musavat Dervişoğlu Biyografisi

Musavat Dervişoğlu, 1 Şubat 1960 tarihinde Ankara’da Fatsa’lı bir ailenin oğlu olarak doğmuştur. Annesinin adı Neşide Dervişoğlu, babasının adı Av. Nail Dervişoğlu’dur. Adalet ve Hürriyet adlarında kardeşleri vardır. İlkokul ve ortaokulu Fatsa’da okudu. Lise eğitimini ise Ankara, Fatsa ve Samsun’da tamamladı. 1978 yılında Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi İşletme Fakültesine kayıt yaptırdı. 12 Eylül 1980 tarihinde yapılan askeri darbe ile zorunlu olarak öğrenimine ara verdi. Daha sonra öğrenci aflarından yararlanarak ön lisans eğitimini tamamladı. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünde okumaya devam etti.
(MHP) Milliyetçi Hareket Partisi’nin çeşitli kademelerinde ve gençlik organizasyonlarında önemli görevler yüklendi. 1978 yılında Fatsa (ÜGD) Ülkücü Gençlik Derneği Başkanlığı ile başlayan siyasi yöneticilik hayatını, 1987–1989 yılları arasında Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı ile devam ettirdi. 1989 yılında Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı'ndan alınarak, Alparslan Türkeş tarafından MHP Genel Merkez'de görevlendirildi. Daha sonra Alparslan Türkeş tarafından MHP İzmir teşkilatı'nda görev yapmak için İzmir’e gönderildi.

2000–2009 yılları arasında Milliyetçi Hareket Partisi İzmir İl Başkanı olarak görev yaptı. 29 Mart 2009 Yerel Seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olmak için Milliyetçi Hareket Partisi İzmir İl Başkanı görevinden istifa etti. Olamayınca ilk Kongrede yeniden il başkanı seçildi.

12 Haziran 2011 tarihinde yapılan genel milletvekili seçimlerinde milletvekili olmak için tekrar istifa etti. 4 Kasım 2012'de Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanlığına Aday Oldu. Seçimi Kazanamadı Ancak Parti İçerisinde Söz Sahibi Olduğunu İspatladı.

İzmir’de yaşayan Musavat Dervişoğlu, ticaretle uğraşmaktadır.

Musavat Dervişoğlu, Evli ve Zeynep adında bir kızı vardır.

Musavat Dervişoğlu, Devlet Bahçeli'nin AKP ile iş birliği yapmasının ardından 17 Nisan 2017 tarihinde MHP'den istifa etti.

24 Haziran 2018 tarihinde yapılan Genel Seçimlerde İYİ Parti'den İzmir Milletvekili seçildi.

2018-2019 yılları arasında İYİ Parti mahalli idarelerden sorumlu genel başkan yardımcısı olmuştur. 2019 yılı itibarıyla İYİ Parti meclis grubu başkanvekilidir ve 27. dönem İzmir milletvekilidir.

Kaynak:Biyografi.info

Musavat Dervişoğlu için yapılan aramalar

Musavat Dervişoğlu, Musavat Dervişoğlu biyografi, Musavat Dervişoğlu hayatı, Musavat Dervişoğlu özgeçmişi, Musavat Dervişoğlu hakkında, Musavat Dervişoğlu doğum yeri, Musavat Dervişoğlu fotoğraf, Musavat Dervişoğlu video, Musavat Dervişoğlu resim, Musavat Dervişoğlu kimdir?, Musavat Dervişoğlu kaç yaşında?, Musavat Dervişoğlu nereli, Musavat Dervişoğlu memleketi