FB TW PIN NWS
BioRank 363

Aydın Uğurlular

Doğum tarihi : 01.Temmuz.1966
Aydın Uğurlular kaç yaşında : 58
Kilo & Boy :
Burcu : Yengeç
Aydın Uğurlular doğum yeri : İstanbul

Aydın Uğurlular Biyografisi

Aydın Uğurlular (Kuşum Aydın), tam adı Muharrem Aydın Uğurlular’dır. 1 Temmuz 1966 tarihinde İstanbul’da ailesinin tek çocuğu olarak doğmuştur. Annesinin adı Şelale’dir. İlk ve ortaöğreniminin ardından Üniversite Üniversite eğitimine Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Cam Bölümünde başladı, daha sonra Tekstil Sanatları Bölümüne geçerek diplomasını buradan aldı. Ardından, yönetici olma idealiyle İstanbul Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi´nde işletme iktisadı eğitimi alarak yöneticilik üzerine ihtisas yaptı.
Türkiye´de eğitimini tamamladıktan sonra Milano'ya giderek bir süre tekstil üzerine staj yaptı. Stajını tamamlar tamamlamaz Türkiye'ye döndü ve bir dönem tekstil alanında işletmecilik yaptı.

Yirmili yaşlarında Müzik yaşamına vokallik yaparak başladı. Sonra da kulüplerde sahnelere çıktı. Haldun Dormen´in 'Çılgınlar' adlı müzikalinde rol aldı. Bir süre Sezen Aksu´nun vokalistliğini de yaparak müzik sektöründe ismini duyurmaya başladı.

Kuşum Aydın, 90’lı yıllarda Özlem Yıldız ile birlikte Televizyonlarda sabah programı Sabah Şekerleri’ni sundu.

1998 yılında “Mutlu Yıllar Kuşum” adı ile çıkardığı albümü yüzünden lakabı “Kuşum Aydın” olarak kaldı. On bir şarkı seslendirdiği bu albümün prodüktörlüğünü ve aranjörlüğünü ünlü müzik adamı Garo Mafyan üstlendi. İlk video klip çalışması, sözleri Zeynep Talu Kurşuncu’ya bestesi Garo Mafyan’a ait “Kuşum” adlı şarkı için gerçekleştirildi. Parça, hareketli ritimleri ve akılda kalıcı sözleriyle albümün listelerde üst sıralara çıkmasını sağladı.

Aydın, bu albümde iki de klasik şarkı yorumladı. Yusuf Nalkesen’e ait “Seninle Bir Sonbahar” ve sözleri Ömer Bedrettin Uşaklı’ya, bestesi K. Ali Rızabey’e ait “Yıldızların Altında”. Albümün ikinci klibi olan “Vallahi”nin yönetmenliğini ise kendisi yaptı ve bu ilk yönetmenlik denemesiyle bir başka yeteneğini de sergilemiş oldu.

Kuşum Aydın, Pelin Çini ve Sacit Aslan'ın sunduğu Aramızda Kalsın programında 2008 yılından beri Tülay Çakır isimli saç stilistiyle evli olduğunu açıkladı.

Kuşum Aydın, 2008 yılından beri Almanya'da yaşayan Tülay Çakır ile evli idi. 2013 yılında boşandı.

Maslak’taki Mashattan Evleri’nde oturmaktadır.

Albümleri :
1995 - Aydın Havası
1998 - Mutlu Yıllar Kuşum
2000 - Kanki
2005 - Kırmızı Kart
2009 - Şeker
2010 - Pardon Canım Aydın Ben
2011 - Evlenme


Kaynak:Biyografi.info

Aydın Uğurlular için yapılan aramalar

Aydın Uğurlular, Aydın Uğurlular biyografi, Aydın Uğurlular hayatı, Aydın Uğurlular özgeçmişi, Aydın Uğurlular hakkında, Aydın Uğurlular doğum yeri, Aydın Uğurlular fotoğraf, Aydın Uğurlular video, Aydın Uğurlular resim, Aydın Uğurlular kimdir?, Aydın Uğurlular kaç yaşında?, Aydın Uğurlular nereli, Aydın Uğurlular memleketi