FB TW PIN NWS
BioRank 3776

Cansu Tosun

Doğum tarihi : 26.Ocak.1988
Cansu Tosun kaç yaşında : 36
Kilo & Boy :
Burcu : Kova
Cansu Tosun doğum yeri : Nürnberg, Almanya

Cansu Tosun Biyografisi

Cansu Tosun, 26 Ocak 1988 tarihinde Almanya, Nürnberg’de doğmuştur. Anne babası Kayseri kökenlidir. Annesi 16 yaşındayken, babası da 22 yaşındayken Almanya'ya göç etmiş. Babası, Nürnberg'de postane yöneticiliği yapıyor. Annesi ise bir mağazada çalışıyor. Nürnberg Operası'nda 13 yıl bale eğitimi aldı. Ancak liseden sonra yüksek okul eğitimi başlayınca baleyi bırakıp caz ve hip-hop danslarına yöneldi. 4 yaşından beri birçok Alman markası için fotomodellik yaptı ve kaliteli markaların yüzü oldu. Cansu Tosun’un Fırat adında bir erkek ikiz kardeşi vardır. Nürnberg’de lise eğitiminde ticaret üzerine okudu.
Almanya’da iken menajer Şebnem Özberk ile tanışan Cansu Tosun, oyunculuk hayali ile hiç tanımadığı İstanbul’a onun yanına gelerek yerleşmiş.

2010 yılında oyuncu olmak için Türkiye’ye gelen Cansu Tosun, Yılmaz Erdoğan’nın yönettiği BKM Mutfak ekibinden de dersler almış. Sonrasında 3.Mota Okulu’nda Ümit Çırak’tan oyunculuk eğitim aldı.

Aynı zamanda profesyonel fotomodel olan Cansu Tosun, 2011 yılında TRT’de oynayan “Küçük Hanımefendi” adlı dizi ile oyunculuk hayatına başladı. 2012 yılında Kanal D de yayınlanan Kayıp Şehir dizisinde Zehra karakterini oynadı.

2013 yılında, yönetmenliğini Kudret Sabancı’nın yaptığı ve “Refik Halit Karay”ın “Bugünün Saraylısı” adlı romanından uyarlanan aynı adlı dizide Serhat Teoman, Selçuk Yöntem, Nazan Kesal ve Ali Ersan Duru ile başrolde oynadı.

2014 yılında başrollerde Keremcem’in oynadığı “İksir: Dedemin Sırrı” adı sinema filminde oynadı.

Yapımcılığını Erol Avcı’nın üstlendiği, yönetmenliğini Nihat Durak ile Can yücel (2)’in yaptığı, senaryosunu ise Uğraş Güneş’in kaleme aldığı, 20 Eylül 2016 tarihinde FOX ekranlarında başlayan "Familya" adlı dizi filmde Uğur Yücel, Erkan Kolçak Köstendil, Bülent Emrah Parlak, Cansu Tosun, Sezer Avcı, Aybüke Pusat, Murat Ceylan, Barış Yıldız’ın yanı sıra Gökhan Kıraç, Enis Arıkan, Olgu Baran Kubilay, Bekir Çiçekdemir, Berat Efe Parlar, İpek Ayaz Kortunç, Murat Şahan, Ozan Coşkun, Neslihan Arslan ve Güven Kıraç ile beraber rol aldı.

12 Ekim 2017 tarihinde oyuncu Erkan Kolçak Köstendil ile nişanlandı. 11 Ağustos 2018 tarihinde Erkan Kolçak Köstendil ile evlendi.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2019 - I Am You (Nazoo) (Ajan) (Sinema Filmi)
2019 - Anna (Ajan)(Sinema Filmi)
2018 - Mehmetçik Kut ül Amare (Fatma)(TV Dizisi)
2017 - Bir Deli Sevda (Bahar)(TV Dizisi)
2016 - Familya (Hare Bilgiç) (TV Dizisi)
2015 - Göç Zamanı (Zümrüt)(TV Dizisi)
2014 - İksir: Dedemin Sırrı (Buse) (Sinema Filmi)
2014 - 2013 - Bugünün Saraylısı (Ayşen Yılmaz) (TV Dizisi)
2012 - Kayıp Şehir (Zehra) (TV Dizisi)
2011 - Küçük Hanımefendi (Neriman) (TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Cansu Tosun filmleri

Tüm Cansu Tosun filmleri

Cansu Tosun için yapılan aramalar

Cansu Tosun, Cansu Tosun biyografi, Cansu Tosun hayatı, Cansu Tosun özgeçmişi, Cansu Tosun hakkında, Cansu Tosun doğum yeri, Cansu Tosun fotoğraf, Cansu Tosun video, Cansu Tosun resim, Cansu Tosun kimdir?, Cansu Tosun kaç yaşında?, Cansu Tosun nereli, Cansu Tosun memleketi