FB TW PIN NWS
BioRank 1605

Burcu Biricik

Doğum tarihi : 04.Mayıs.1989
Burcu Biricik kaç yaşında : 35
Kilo & Boy :
Burcu : Boğa
Meslek : Dizi Oyuncusu
Burcu Biricik doğum yeri : Elmalı, Antalya

Burcu Biricik Biyografisi

Burcu Biricik, 4 Mayıs 1989 yılında Antalya, Elmalı’da doğmuştur. Annesi babasından boşanmıştır. Bir abisi vardır. Annesi Müberra Sırçacı hanım çalıştığı için anneannesinin yanında büyüdü. Lise yıllarında katıldığı tiyatro festivalinde ödül aldı. İzmir’e üniversite okumaya geldi.
Ege Üniversitesi Arkeoloji Bölümünde okurken bir yandan Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nda çalışmaya başladı. İkinin Biri, Yaşlı Hanımın Ziyareti, Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım, Yedi Kocalı Hürmüz gibi çeşitli oyunlarda ve kısa filmlerde rol aldı.

2006 yılında Antalya’da düzenlenen güzellik yarışmasında "Akdeniz Kraliçesi" seçildi. 2011 yılında “Artiz Mektebi" adlı Osmantan Erkır’ın sunuculuğunu üstlendiği yarışmaya katıldı. Yarışmada Nurgül Yeşilçay, Sinan Çetin ve Müjde Ar’dan oluşan jüri karşısında yarıştıktan sonra Burcu Biricik birinci oldu. Daha sonra Muhteşem Yüzyıl (2011) ve Ustura Kemal (2012) dizilerinde küçük roller aldı.

Burcu Biricik, 2012 yılında “Düşman Kardeşler” adlı dizide Tarık Papuççuoğlu, Murat Eken, Kaan Urgancıoğlu, Oya Aydoğan, Hande Subaşı, ile rol aldı.

2013 yılında “Beni Böyle Sev” adlı dizide Alper Saldıran, Zeynep Çamcı, Eda Ece, Ozan Osmanpaşaoğlu, Mert Turak, Yusuf Akgün, Selen Uçer ile beraber oynadı.

2014 yılında başrollerinde Uğur Polat, Kaan Yıldırım, Sevtap Özaltun, Erkan Kolçak Köstendil, Şebnem Bozoklu’nun oynadığı “Ulan İstanbul” adlı dizide oynadı.

2014 yılında başrollerini Kerem Bursin, Şükrü Özyıldız, Şükran Ovalı ve Yasemin Allen’in paylaştığı “Şeref Meselesi” adlı dizide Kübra Güngör karakterini canlandırdı.

Burcu Biricik, 2015 yılında nişanlandığı reklamcı Emre Yetkin ile 30 Temmuz 2016 tarihinde evlendi.

2016 yılında Kanal D’de yayınlanan ve senaryosunu Mahinur Ergun’un yazdığı, yönetmenliğini Cem Karcı’nın yaptığı ve başrollerinde Birkan Sokullu, Tayanç Ayaydın, Burcu Biricik, Ecem Özkaya, Seray Gözler Yeniay, Ahmet Mümtaz Taylan’ın oynadığı “Hayat Şarkısı” adlı dizinin müziklerini Mithat Can Özer, Çağlar Haznedaroğlu ve Uğur Akyürek yaptı.

2016 yılında Türkan Derya, senaryosunu da yazdığı “Çok Uzak Fazla Yakın” filminin yönetmenliğini yaptı. Filmde Burcu Biricik, Özgün Çoban, Servet Pandur, Kaan Yılmaz, Alican Yücesoy oynadı.

Burcu Biricik, Gülseren Budayıcıoğlu'nun Madalyonun İçi adlı eserinden uyarlanan, 2020 yılında yönetmeliğini Cem Karcı'nın yaptığı, Banu Kiremitçi Bozkurt'un senaryosunu kaleme aldığı ve Binnur Kaya, Tülin Özen, Burak Sevinç, Meriç Aral, Feyyaz Şerifoğlu, Evrim Alasya, Salih Bademci, Hande Doğandemir ve Melisa Sözen gibi oyuncuların oynadığı “Kırmızı Oda” dizisinde Boncuk karakterini canlandırdı.

2021 yılında Gülseren Budayıcıoğlu'nun aynı isimli romanından uyarlanan, yönetmenliğini Nadim Güç'ün yaptığı, senaryosunu Seda Altaylı Turgutlu'nun kaleme aldığı “Camdaki Kız” adlı dizinin başrolünde Burcu Biricik ve Feyyaz Şerifoğlu yer alırken diğer rollerde Hande Ataizi, Tamer Levent, Nur Sürer, Devrim Yakut, Selma Ergeç, Şerif Erol, Tuğrul Tülek, Nihal Menzil, Cihangir Ceylan gibi oyuncular rol almıştır.

Filmleri ve Dizileri :
2021 - Fatma (Fatma) (TV Dizisi)
2021 - Camdaki Kiz (Nalan Yılmaz) (TV Dizisi)
2020-2021 - Kırmızı Oda (Boncuk) (TV Dizisi)
2020 - İnsanlar İkiye Ayrılır (Duygu) (Sinema Filmi)
2019 - Kuzgun (Dila Bilgin) (TV Dizisi)
2019 - Çiçero (Cornelia Kapp) (Sinema Filmi)
2018 - Her Şey Seninle Güzel (Deniz) (Sinema Filmi)
2018 - 8. Gün (Bahar)(TV Dizisi)
2016 - Çok Uzak Fazla Yakın (Aslı) (Sinema Filmi)
2016 - Hayat Şarkısı ( Hülya) (TV Dizisi)
2014 - Şeref Meselesi (Kübra Güngör) (TV Dizisi)
2014 - Ulan İstanbul (TV Dizisi)
2014 - Bana Masal Anlatma (Sinema Filmi)
2013 - Kedi Özledi (Sinema Filmi)
2013 - İnanç Odası (Sinema Filmi)
2013 - Beni Böyle Sev (Seda) (TV Dizisi)
2012 - Düşman Kardeşler (Derya) (TV Dizisi)
2012 - Ustura Kemal (TV Dizisi)
2011 - Muhteşem Yüzyıl (TV Dizisi)

Oynadığı Reklâmlar:
2013 - n11.com
2013 - Molped
2013 - Tudors Gömlek
2012 - Biskrem
2011 - Zen Profilo


Kaynak:Biyografi.info

Burcu Biricik videoları

Tüm Burcu Biricik videoları

Burcu Biricik filmleri

Tüm Burcu Biricik filmleri

Burcu Biricik için yapılan aramalar

Burcu Biricik, Burcu Biricik biyografi, Burcu Biricik hayatı, Burcu Biricik özgeçmişi, Burcu Biricik hakkında, Burcu Biricik doğum yeri, Burcu Biricik fotoğraf, Burcu Biricik video, Burcu Biricik resim, Burcu Biricik kimdir?, Burcu Biricik kaç yaşında?, Burcu Biricik nereli, Burcu Biricik memleketi