FB TW PIN NWS
BioRank 5487

Osmantan Erkır

Doğum tarihi : ??.??.1973
Osmantan Erkır kaç yaşında : 51
Kilo & Boy :
Burcu :
Osmantan Erkır doğum yeri : Ankara

Osmantan Erkır Biyografisi

Osmantan Erkır, 1973 yılında Ankara’da doğmuştur. 4 yaşından itibaren TV stüdyolarında büyüdü. Babası Uğur Erkır TRT’de yönetmendir. Yapımcı Ayça Erkır kız kardeşidir. Anne tarafı Rizelidir.
İstanbul St. Michel Fransız Lisesi’nden mezun olduktan sonra İngiltere’de üniversite eğitiminde Sinema –Televizyon, lisans üstü olarak da oyunculuk okudu. İngiltere’de 8 yıl eğitim ve çalışma hayatından sonra Türkiye’de Gazanfer ÖzcanGönül Ülkü Özcan Tiyatrosunda kısa bir süre oyunculuk yaptı.

Aile şirketi olan STR Film Yapımcılıkta çalıştı. Aynı yıllarda Kim 500 Milyar İster? adlı yarışmayı Türkiye’ye getirerek Türkiye televizyonunda bir çığır açan bu formatla TV dünyasına adım attı.

Türkiye’ye getirdiği; Kim 500 Milyar İster, -sonradan - Kim 500 Bin İster, En Zayıf Halka, Türkiye Yarışıyor, Koltuk, Kazandıran Numaralar, Popstar gibi birçok yarışma proğramlarını satın alarak yapımcılığını da üstlenmiştir. Anında Görüntü Show’da yine bir ilki gerçekleştirerek Doğaçlama Tiyatroyu televizyona taşıdı.

Osmantan Erkır, boşandıktan sonra, Popstar yarışmasını sunduğu sıralarda o programın jüri üyesi Ebru Gündeş'le birlikte oldu.

Osmantan Erkır, 2012 yılında Beşiktaş’ta “Sahne Beşiktaş” adlı açtığı kültür merkezinde, hem sahnede hem de perde arkasında yeni projelerle seyirciyle buluşuyor. Bu mekanda, Osmantan Erkır'ın moderatörlüğündeki “Aspava” adlı doğaçlama oyun ilk olarak sergilendi.

Osmantan Erkır, Şirin Ediger ile 2005 yılında bir evlilik yaptı, iki yıl sonra 15 Haziran 2007'de boşanmıştır.

Osmantan Erkır, 29 Ekim 2015 tarihinde Bodrum’da, WPP adlı iletişim hizmetleri şirketinin iş geliştirme bölümünde yönetici olarak çalışan Hande Ergün ile evlendi.

Kanal D ekranlarında 14 Mart 2018 tarihinde başlayan Popstar 2018 yarışmasının yapımcılığını ve sunuculuğunu Osmantan Erkır üstlendi. Yarışma programında; Bülent Ersoy, Deniz Seki, Can Bonomo ve Armağan Çağlayan, jüri koltuğuna oturacak.

Yaptığı yarışma proğramları :
Kim 500 Milyar İster, -sonradan- Kim 500 Bin İster,
En Zayıf Halka,
Türkiye Yarışıyor,
Koltuk,
Kazandıran Numaralar,
Popstar
Popstar Alaturka
Anında Görüntü Show
Artiz Mektebi
Dokun Bana

Filmleri ve Dizileri :
Yapımcı :
2008 - Anında Görüntü Show (TV Dizisi)

Oyuncu :
2009 - Altın Kızlar (Kendisi) (TV Dizisi)
2008 - Anında Görüntü Show (sunucu)(TV Dizisi)
1994 - Gülşen Abi (Ozan) (TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Osmantan Erkır için yapılan aramalar

Osmantan Erkır, Osmantan Erkır biyografi, Osmantan Erkır hayatı, Osmantan Erkır özgeçmişi, Osmantan Erkır hakkında, Osmantan Erkır doğum yeri, Osmantan Erkır fotoğraf, Osmantan Erkır video, Osmantan Erkır resim, Osmantan Erkır kimdir?, Osmantan Erkır kaç yaşında?, Osmantan Erkır nereli, Osmantan Erkır memleketi