FB TW PIN NWS
BioRank 344

Ayşegül Coşkun

Doğum tarihi : 17.Haziran.1985
Ayşegül Coşkun kaç yaşında : 38
Kilo & Boy :
Burcu : İkizler
Ayşegül Coşkun doğum yeri : İstanbul

Ayşegül Coşkun Biyografisi

Ailenin en küçük kızı olan Ayşegül Coşkun, 17 Haziran 1985 tarihinde emniyet görevlisi ve müzisyen bir babanın kızı olarak İstanbul Beyoğlu’nda dünya’ya geldi.

İlkokul’a Cihangir Firuza İlköğretim okulu’nda başladı ve sonra Sarıyer’e taşındı. İlkokulun bir kısmını ve Ortaokulu Kocataş Barbaros İlköğretim okulu’nda ve lise eğitimini ise Sarıyer’de tamamladı. Okul dönemi boyunca her sene, icra edeceği mesleğin ilk adımlarını, gittiği her okulda, müzik faaliyetlerinde, hep en başta yer alarak attı. Müzik kulağı, babasının üflemeli enstrümanlarına verdiği nefeslerle doluydu ve bu özelliği ilerleyeceği yolda önünü açmış oldu.

Ailesinin tavsiyesi üzerine 2005 yılında Atatürk Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu. 2 yıl banka’da ve 3 yılda özel sektörde muhasebecilik yaptı. Son çalıştığı yerde patronuna sinirlenerek bir şarkı yazdı ve başka bir şarkı daha derken şarkı sözü yazmaya ve bestelemeye başladı. Artık kendisinin sonunda tam anlamıyla müzikle uğraşması gerektiğini anlayan Ayşegül, gitar kursuna gitmeye karar verdi. Şan, piyano ve dans eğitimi aldı. Kursta tanıştığı bir arkadaşıyla yıllarca birlikte birçok yerde sahne aldı.

Profesyonel çalışmalar adına kendine ait bestelerden ilk olarak 2014’te “Gerçeğim Seninle”nin aranjesini Alican Genç’e yaptırarak başladı. “Gerçeğim Seninle” Sekiz Müzik etiketiyle çıktı. Fakat klipsiz olarak yayınlandı.

Sonraki projesinde yine söz – müzik kendine ait olan “Cuk” adlı hareketli şarkısı, Bahadır Tatlıöz aranjörlüğünde ve klip yönetmenliğinde ilk video klibi olarak yayınlandı.

Daha sonra kursta tanıştığı arkadaşının kurduğu müzik şirketi olan Ayor Müzik’le anlaşma yaparak DMC Müzik ile söz ve müziklerini kendisi yaptığı Vur Dizine, Duvardaki Gülüşler, Liman ve Deniz Ol Gel şarkılarını ortak bir şekilde yayınladı.

2019 yılı Şubat ay’ında şarkılarıyla ivme kazanan sanatçı Ayşegül Coşkun, Dünyaca tanınmış İran’lı çok önemli oyuncularla birlikte “Motreb” adlı film projesinde başrol olarak yer aldı. Ayşegül film için 2 ayda Farsça öğrendi. Film’de hem Farsça hem Türkçe konuştu. Film için 2 şarkı sözü yazdı ve besteledi.

40 yıllık oyunculuk hayatında ilk kez şarkı söyleyen usta oyuncu Parviz Parastouei ile “Ah Benim Canım – In Sedaye Mane” şarkısı’nda birlikte düet yaptı. Ayşegül’ün Türkçe kısmının sözünü yazdığı “Ah Benim Canım” ve sözünü ve bestesini kendi yaptığı ” İlahi Kader” şarkılarıyla ve İhtişamlı sahne bölümlerindeki sesiyle Ayşegül filme damgasını vurdu. Çekimler 2 ay sürdü ve İstanbul’da yapıldı. 2019 Kasım ayında yayınlanan film, İran’da İran tarihinin en çok gişe yapan filmi olarak tarihin rekorunu kırdı. Dünya’da birçok festivalde yer alan Motreb filmi ve oyuncuları için Kanada, İngiltere, Amerika, Almanya, Hollanda gibi birçok ülke ve şehirlerde kırmızı halı törenleri yapıldı. Halkın ve basının yoğun ilgisiyle karşılaşan Ayşegül herkes tarafından çok sevildi. Birçok ülkedeki konserler vermeye hazırlanıyor.

Sosyal medya hesapları
Instagram: aysegulcoskun
Twitter : aysegulmusic
Facebook: aysegulcoskun

Diskografi :
2014 - Gerçeğim Seninle (Sekiz Müzik)
2015 - Cuk (Doğan Müzik)
2017 - Vur Dizine (AYOR MÜZİK)
2017 - Duvardaki Gülüşler (AYOR MÜZİK)
2018 - Liman (Doğan Müzik)
2019 - Deniz Ol Gel (AYOR MÜZİK)
2019 - İlahi Kader (AYOR MÜZİK)
2020 - Ah Benim Canım - In Sedaye Mane (Motreb Filmi Şarkısı) (KAREN FİLM)
2021 - Mahvola (Orijinal ve Akustik versiyon)

Filmografi
2020 - MOTREB /Çalgıcı (Nazan) (Sinema Filmi (IRAN-TÜRK yapımı) )


Kaynak:Biyografi.info

Ayşegül Coşkun hakkında haberler

Tüm Ayşegül Coşkun haberleri

Ayşegül Coşkun filmleri

  • Motreb Motreb

    Gösterim tarihi : 30 Ekim 2019


    Yönetmen : Mostafa Kiayee

    Senarist : Mostafa Kiayee

    Oyuncular : Parviz Parastui, Elnaz Shakerdust, Mohsen Kiayee, Mehran Ahmadi, Ayşegül Coşkun, Hossein Omidi, Amin Moghaddam, Reza Mirzaei

Tüm Ayşegül Coşkun filmleri

Ayşegül Coşkun için yapılan aramalar

Ayşegül Coşkun, Ayşegül Coşkun biyografi, Ayşegül Coşkun hayatı, Ayşegül Coşkun özgeçmişi, Ayşegül Coşkun hakkında, Ayşegül Coşkun doğum yeri, Ayşegül Coşkun fotoğraf, Ayşegül Coşkun video, Ayşegül Coşkun resim, Ayşegül Coşkun kimdir?, Ayşegül Coşkun kaç yaşında?, Ayşegül Coşkun nereli, Ayşegül Coşkun memleketi , Ayşegül Coşkun albümleri