FB TW PIN NWS
BioRank 3035

Şekip Mosturoğlu

Doğum tarihi : 20.Nisan.1966
Şekip Mosturoğlu kaç yaşında : 58
Kilo & Boy :
Burcu : Boğa
Şekip Mosturoğlu doğum yeri : İstanbul

Şekip Mosturoğlu Biyografisi

2006-2018 yılları arasında Fenerbahçe Spor Kulübü Asbaşkanlığı yaptı.

Şekip Mosturoğlu, 20 Nisan 1966 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. 1980 yılında girdiği Kuleli Askeri Lisesinden 1984 yılında mezun oldu. Ardından İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.

Şekip Mosturoğlu, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra İstanbul Barosu’na bağlı avukat olarak çalışmalarını sürdürürken, Türkiye Futbol Federasyonu’nda 1997-2004 yılları arasında Haluk Ulusoy yönetiminde hukuktan sorumlu yönetim kurulu üyesi olarak yer aldı. 2004-2006 yılları arasında Levent Bıçakçı başkanlığında Türkiye Futbol Federasyonu Asbaşkanı olarak görev yaptı.

Şekip Mosturoğlu, Mosturoğlu & Çopuroğlu Hukuk Bürosu kurucusu ve ortağıdır.

Şekip Mosturoğlu, 2006 yılında Aziz Yıldırım’ın Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanlığı yönetiminde Fenerbahçe Asbaşkanı oldu. 2006 yılından bu yana Fenerbahçe Yönetim Kurulunda asil üye Hukuk ve Dış İlişkiler Sorumlusu Asbaşkanı olarak görev yapmaktadır.

Şekip Mosturoğlu, 3 Temmuz 2011 tarihinde gerçekleştirilen operasyonla Aziz Yıldırım ve İlhan Ekşioğlu ile birlikte futbol şike davası ile ilgili olarak tutuklu yargılandı ve 8 ay hapis yattı. 1 yıl 10 ay hapis cezası aldı ancak Yargıtay, cezayı onamadı. Daha sonra beraat etti.

Şekip Mosturoğlu, avukat Dilek Mosturoğlu ile evlidir ve Batu Mosturoğlu (d.1994) adında bir oğlu, bir kızı vardır.

TMOK Spor Hukuku Komisyon üyesidir. Spor Hukuku konusunda makaleleri vardır. Değişik üniversitelerde spor hukuku dersleri vermektedir. Spor Hukuku Enstitüsü Kurucu Üyesi ve halen Başkan Yardımcısıdır.

Yüksek Divan Kurulu Başkanı Uğur Dündar'ın görev süresinin dolmasından dolayı 27 Nisan 2024 tarihinde yapılan seçimde Fenerbahçe Spor Kulübü Yüksek Divan Kurulu Başkanı olarak Şekip Mosturoğlu seçildi.

Üyelikleri:
İstanbul Barosu,
Fenerbahçe Spor Kulübü Hukuktan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Asbaşkanı (2006 - 2018),
Türkiye Futbol Federasyonu Asbaşkanı (2004 – 2006),
Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Kurulu Üyesi (1997 – 2004),
UEFA Marketing and Tv Rights Panel üyesi,
TFF Vakfı Kurucusu,
TMOK Hukuk Kurulu Üyesi (2011),
Spor Hukuku Enstitüsü Üyesi

Uzmanlık Alanları:
Ticaret Hukuku,
Sözleşmeler Hukuku,
İflas Hukuku,
Sağlık Hukuku ve Sigorta,
Enerji & Maden Hukuku,
İş Hukuku,
Medeni Hukuk,
Ceza Hukuku,
Spor Hukuku


Kaynak:Biyografi.info

Şekip Mosturoğlu için yapılan aramalar

Şekip Mosturoğlu, Şekip Mosturoğlu biyografi, Şekip Mosturoğlu hayatı, Şekip Mosturoğlu özgeçmişi, Şekip Mosturoğlu hakkında, Şekip Mosturoğlu doğum yeri, Şekip Mosturoğlu fotoğraf, Şekip Mosturoğlu video, Şekip Mosturoğlu resim, Şekip Mosturoğlu kimdir?, Şekip Mosturoğlu kaç yaşında?, Şekip Mosturoğlu nereli, Şekip Mosturoğlu memleketi