FB TW PIN NWS
BioRank 8999

Dr.Ayla Aydın

Doğum tarihi : ??.??.1965
Ayla Aydın kaç yaşında : 59
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Doktor
Ayla Aydın doğum yeri :

Ayla Aydın Biyografisi

Dr. Ayla Aydın, Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesidir.

Ayla Aydın, 1965 yılında doğmuştur. 1989 yılında Anadolu Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinde mikrobiyoloji alanında doktora yaptı.

Ayla Aydın, İlaç sektöründe klinik araştırmalar, saha koordinatörü ve medikal danışman olarak görev yaptı. Sağlık Ocağı Hekimliği, Toplum Sağlığı Merkezi Hekimliği ve Başkanlığı, Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Hastalıklar Şube Doktorluğu ve Şube Müdürlüğü görevlerinde bulundu.

Dr. Ayla Aydın, 2014 yılında Sağlık Bakanlığı Bulaşıcı Hastalıklar Daire Başkanlığında birim sorumlusu olarak göreve başladı. Haziran 2016 tarihinden itibaren Sağlık Bakanlığı Bulaşıcı Hastalıklar Dairesi Başkanı görevini yürütmektedir.

Dr. Ayla Aydın, Evli ve bir çocuk sahibidir.

Dr. Ayla Aydın, 10 Ocak 2020’de Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından oluşturulan Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesidir.

2019 Aralık ayında Çin'de nükseden koronavirüs (Kovid-19) ile birlikte Dünya Sağlık Örgütü böyle bir pandemik hastalığın varlığını ortaya koydu. Daha sonra ise Sağlık Bakanlığı doğru kararlar verebilmek için öğretim üyelerinden oluşan bilim kurulu kurma kararı aldı.

Koronavirüs Bilim Kurulu'nda yer alan bazı isimler şu şekilde:
Prof. Dr. Ateş Kara,
Prof. Dr. Tevfik Özlü,
Prof. Dr. Alpay Azap,
Prof. Dr. Canan Ağalar,
Prof. Dr. Recep Öztürk
Prof. Dr. İlyas Dökmetaş


Kaynak:Biyografi.info

Ayla Aydın için yapılan aramalar

Ayla Aydın, Ayla Aydın biyografi, Ayla Aydın hayatı, Ayla Aydın özgeçmişi, Ayla Aydın hakkında, Ayla Aydın doğum yeri, Ayla Aydın fotoğraf, Ayla Aydın video, Ayla Aydın resim, Ayla Aydın kimdir?, Ayla Aydın kaç yaşında?, Ayla Aydın nereli, Ayla Aydın memleketi