FB TW PIN NWS
BioRank 6708

Prof.Dr.Canan Ağalar

Doğum tarihi : ??.??.1962
Canan Ağalar kaç yaşında : 62
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Doktor
Canan Ağalar doğum yeri : Ankara

Canan Ağalar Biyografisi

Prof. Dr. Canan Ağalar, 10 Mart 2020’de oluşturulan Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesidir.

Canan Ağalar , 1962 yılında Ankara’da doğmuştur. Özel Yükseliş Lisesini bitirdikten sonra Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1986 yılında mezun oldu.

Canan Ağalar , Bandırma Devlet Hastanesi Acil Servisi ve Ankara 4. Verem Savaş Dispanserinde pratisyen hekim olarak görev yaptı. Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji ihtisasını Ankara Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tamamladı. Aynı Hastanede dört yıl uzman olarak çalıştı. Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesinde yardımcı doçent ve doçent kadrolarında görev yaptı.

Canan Ağalar , 2003 yılından beri Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesinde Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalında Öğretim Üyesi olarak çalışmaktadır. Bir dönem, Türkiye Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Derneği (EKMUD)’nde genel sekreterlik görevini yürüttü.

12 Mayıs 2018 tarihinde yapılan Türkiye Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanlık Derneği (Türkiye EKMUD) olağan genel kurulunda yapılan seçim ile dernek başkanlığına seçildi. Ve ayrıca Halen Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Yeterlik Kurulu (EMEK) Başkanıdır.

2018 yılında Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Hamidiye Tıp Fakültesi, Dahili Tıp Bilimleri Bölümü, Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı öğretim görevlisi olan Prof. Dr. Canan Ağalar, 2019 yılından itibaren İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü, İstanbul Fatih Sultan Mehmet Eğitim Ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Eğitim ve İdari Sorumlu olarak görev yapmaktadır.

Yurt içi ve yurt dışında 100 civarında yayınlanmış yayını vardır.

Prof. Dr. Canan Ağalar, 10 Ocak 2020’de oluşturulan Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesidir.

2019 Aralık ayında Çin'de nükseden koronavirüs (Kovid-19) ile birlikte Dünya Sağlık Örgütü böyle bir hastalığın varlığını ortaya koydu. Daha sonra ise Sağlık Bakanlığı doğru kararlar verebilmek için öğretim üyelerinden oluşan bilim kurulu kurma kararı aldı.

Koronavirüs Bilim Kurulu'nda yer alan bazı isimler şu şekilde:
Prof. Dr. Ateş Kara,
Prof. Dr. Tevfik Özlü,
Prof. Dr. Alpay Azap,
Prof. Dr. Canan Ağalar ,
Prof. Dr. Recep Öztürk
Prof. Dr. İlyas Dökmetaş


Kaynak:Biyografi.info

Canan Ağalar hakkında haberler

Tüm Canan Ağalar haberleri

Canan Ağalar için yapılan aramalar

Canan Ağalar, Canan Ağalar biyografi, Canan Ağalar hayatı, Canan Ağalar özgeçmişi, Canan Ağalar hakkında, Canan Ağalar doğum yeri, Canan Ağalar fotoğraf, Canan Ağalar video, Canan Ağalar resim, Canan Ağalar kimdir?, Canan Ağalar kaç yaşında?, Canan Ağalar nereli, Canan Ağalar memleketi