FB TW PIN NWS
BioRank 1941

Prof.Dr.Mehmet Ceyhan

Doğum tarihi : 02.Nisan.1957
Mehmet Ceyhan kaç yaşında : 67
Kilo & Boy :
Burcu : Koç
Meslek : Doktor
Mehmet Ceyhan doğum yeri : Elazığ

Mehmet Ceyhan Biyografisi

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları profesörü olan Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon hastalıkları Bilim Dalı başkanıdır.

Mehmet Ceyhan, 2 Nisan 1957 tarihinde Elazığ'da Hıdırbaba (Dişidi) Köyünde doğmuştur. Daha sonra babası çocuklarının tahsili için Ankara'ya göçmüştür.

Prof.Dr. Mehmet Ceyhan 1981 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı yıl Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde çocuk sağlığı ve hastalıkları ihtisasına başladı ve 1985 yılında ihtisasını tamamladı.

Mehmet Ceyhan, 1983-1985 yıllarında Beslenme ve Metabolizma Ünitesi’nde yaptığı çalışmalar sonucu, bu dalda bilim uzmanlığı derecesi aldı. Askerlik hizmetini Adana Askeri Hastanesi’nde 1985-1987 yıllarında, zorunlu hizmetini ise 1987-1989 yıllarında Ankara Etimesgut Devlet Hastanesinde yerine getirdi. 1988 yılında çocuk sağlığı ve hastalıkları doçenti oldu.

1989 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Ünitesi’nde öğretim üyesi olarak göreve başladı ve Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları yandal ihtisası yaptı. 1995 yılında çocuk sağlığı ve hastalıkları profesörü oldu.

Prof.Dr. Mehmet Ceyhan, 1998 yılında ABD’de Cincinnati Childrens Hospital’da, Çocuk Enfeksiyon Bölümü’nde çalıştı.

Prof.Dr. Mehmet Ceyhan, 1985 yılında Gürson Çocuk Sağlığı Vakfı, Cihat Tahsin Gürson Araştırma Ödülü’nde birincilik, 1986 yılında ikincilik; 1988 yılında ise Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) teşvik ödülünü kazandı. İmmünizasyon serolojik ve klinik etkinliği, enfeksiyon hastalıklarının moleküler genetik yöntemlerle tanımlanması, enfeksiyon epidemiyolojisi ve bakterilerde antibakteriyal ilaç genlerinin tanımlanması üzerinde çalışmaktadır.

Prof.Dr. Mehmet Ceyhan, halen Enfeksiyon Hastalıkları Derneği ve Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Derneği’nin başkanlıklarını ve Pediatri Uzmanlık Akademisi Derneği’nin genel sekreterliğini yürütmektedir ve Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı olarak çalışmaya devam etmektedir.

Üye olduğu Mesleki Kuruluşlar :
Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı
Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı
Pediatri Uzmanlık Akademisi Derneğinin genel sekreteri


Kaynak:Biyografi.info

Mehmet Ceyhan hakkında haberler

Tüm Mehmet Ceyhan haberleri

Mehmet Ceyhan videoları

Tüm Mehmet Ceyhan videoları

Mehmet Ceyhan için yapılan aramalar

Mehmet Ceyhan, Mehmet Ceyhan biyografi, Mehmet Ceyhan hayatı, Mehmet Ceyhan özgeçmişi, Mehmet Ceyhan hakkında, Mehmet Ceyhan doğum yeri, Mehmet Ceyhan fotoğraf, Mehmet Ceyhan video, Mehmet Ceyhan resim, Mehmet Ceyhan kimdir?, Mehmet Ceyhan kaç yaşında?, Mehmet Ceyhan nereli, Mehmet Ceyhan memleketi