FB TW PIN NWS
BioRank 5525

Prof.Dr.Ateş Kara

Doğum tarihi : ??.??.1968
Ateş Kara kaç yaşında : 56
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Doktor
Ateş Kara doğum yeri : Ankara

Ateş Kara Biyografisi

Prof. Dr. Ateş Kara, Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesidir.

Çocuk Hastalıkları Uzmanı ve Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ateş Kara, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Öğretim üyesidir.

Ateş Kara, 1968 yılında Ankara’da doğmuştur. Ankara Lisesi’nden 1987 yılında mezun oldu. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1994 yılında mezun olduktan sonra yüksek lisansını yine Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları branşında tamamladı. Ardından doktorasını da aynı yerde Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları üzerine 2002 yılında bitirdi.

Ateş Kara, 1998-1999 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başasistanlığı yaptı.

Ateş Kara, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Ünitesi’nde çocuk enfeksiyon hastalıkları yandal ihtisasını 2002 yılında bitirdikten sonra aynı ünitede çalışmaya devam etti.

2004 yılında pediatri doçenti olan Ateş Kara, 2010 yılında profesör oldu.

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Öğretim üyesi olan Prof. Dr. Ateş Kara, halen Enfeksiyon Hastalıkları Derneği genel sekreteri görevini de yürütmektedir. Ayrıca, kamu kurum ve kuruluşlarında farklı danışmanlık görevleri de bulunmaktadır.

DSÖ'de danışmanlık yapan Prof. Dr. Ateş Kara, daha önce de ebola salgınıyla ilgili DSÖ'nün 25 kişilik çalışma grubunda yer aldı.

Prof. Dr. Ateş Kara, 10 Ocak 2020’de oluşturulan Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesidir.

2019 Aralık ayında Çin'de nükseden koronavirüs (Kovid-19) ile birlikte Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) böyle bir pandemik hastalığın varlığını ortaya koydu. Daha sonra ise Sağlık Bakanlığı doğru kararlar verebilmek için öğretim üyelerinden oluşan bilim kurulu kurma kararı aldı.

Koronavirüs Bilim Kurulu'nda yer alan bazı isimler şu şekilde:
Prof. Dr. Ateş Kara,
Prof. Dr. Tevfik Özlü,
Prof. Dr. Alpay Azap,
Prof. Dr. Canan Ağalar,
Prof. Dr. Recep Öztürk
Prof. Dr. İlyas Dökmetaş


Kaynak:Biyografi.info

Ateş Kara hakkında haberler

Tüm Ateş Kara haberleri

Ateş Kara için yapılan aramalar

Ateş Kara, Ateş Kara biyografi, Ateş Kara hayatı, Ateş Kara özgeçmişi, Ateş Kara hakkında, Ateş Kara doğum yeri, Ateş Kara fotoğraf, Ateş Kara video, Ateş Kara resim, Ateş Kara kimdir?, Ateş Kara kaç yaşında?, Ateş Kara nereli, Ateş Kara memleketi