FB TW PIN NWS
BioRank 5983

Vuslat Doğan Sabancı

Doğum tarihi : 16.Ocak.1971
Vuslat Doğan Sabancı kaç yaşında : 53
Kilo & Boy :
Burcu : Oğlak
Meslek : İş adamı
Vuslat Doğan Sabancı doğum yeri : İstanbul

Vuslat Doğan Sabancı Biyografisi

Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık Anonim Şirketi yönetim kurulu başkanıdır.

Vuslat Doğan Sabancı, 16 Ocak 1971 tarihinde İstanbul’da Sema Işıl Doğan ve Aydın Doğan’ın kızı olarak doğmuştur. doğmuştur. Arzuhan Doğan Yalçındağ (d.1964), Hanzade Doğan Boyner (d.1973), Begümhan Doğan Faralyalı (d.1976) adlarında 3 kız kardeşi vardır. Beyoğlu Anadolu Lisesini bitirdi. İstanbul Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olduktan sonra ABD. New York’taki Columbia Üniversitesinde Uluslararası Medya ve İletişim alanında yüksek lisans eğitimi yaptı.

Yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra bir yıl süreyle The New York Times gazetesinin yazı işleri müdürlüğü bölümünde çalıştı. Sonra da The Wall Street Journal gazetesinde çalışmaya başladı ve orada Asya İş Dünyası Haberleri Kanalı ve gazetenin Latin Amerika Edisyonu’nun kurulması işlemlerinde katkısı oldu.

1996 yılında ise Hürriyet gazetesinde reklamdan sorumlu Başkan Yardımcısı olarak göreve başladı. 1999 yılında gazetenin Pazarlama Operasyon Grup Başkanlığı’na yükseltildi. 2004 - 2010 yılları arasında Hürriyet gazetesinin İcra Kurulu Başkanlığını yaptı.

2007 yılında ;Rusya, Ukrayna, Belarus, Kazakhistan, Macaristan, Hırvatistan ve Slovenya’da faliyet gösteren ve online ve yazılı reklam yayın şirketi olan Trader Media East (TME) şirketini satın alarak Hürriyet bünyesi içine kattı.

Vuslat Doğan Sabancı, Hurriyet.com.tr'yi kurdu. Daha sonra da online seri ilanlar alanında hurriyetemlak.com, hurriyetoto.com, yenibiriş.com; fırsat siteleri alanında yakala.co; e-ticaret alanında yeniçarşım.com sitelerini faaliyete geçirdi.

Uluslararası Basın Enstitüsü’nde (IPI) 8 yıl Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. Endeavor Yönetim Kurulu ve TÜSİAD üyesidir. Hürriyet Gazetecilik Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Vuslat Doğan Sabancı, 1995 yılında Üniversite yıllarından tanıdığı, İş adamı Sakıp Sabancı'nın yeğeni Ali Sabancı (d. 1969) ile evlidir. “Kaan Ali“(d.2003) ve “Şevket Emrecan” (d.2001) adında iki oğlu vardır.

Kaynak:Biyografi.info

Vuslat Doğan Sabancı için yapılan aramalar

Vuslat Doğan Sabancı, Vuslat Doğan Sabancı biyografi, Vuslat Doğan Sabancı hayatı, Vuslat Doğan Sabancı özgeçmişi, Vuslat Doğan Sabancı hakkında, Vuslat Doğan Sabancı doğum yeri, Vuslat Doğan Sabancı fotoğraf, Vuslat Doğan Sabancı video, Vuslat Doğan Sabancı resim, Vuslat Doğan Sabancı kimdir?, Vuslat Doğan Sabancı kaç yaşında?, Vuslat Doğan Sabancı nereli, Vuslat Doğan Sabancı memleketi