FB TW PIN NWS
BioRank 5490

Aydın Ağaoğlu

Doğum tarihi : -
Aydın Ağaoğlu kaç yaşında : -
Kilo & Boy :
Burcu :
Aydın Ağaoğlu doğum yeri :

Aydın Ağaoğlu Biyografisi

Aydın Ağaoğlu, Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı ve İstanbul Çevre Konseyinin Yönetim Kurulu üyesidir.

Aydın Ağaoğlu, uzun yıllar Görsel Plastik Ambalaj San. ve Tic. A.Ş.'nin Yönetim Kurulu Başkanlığı yürüten Ağaoğlu aynı zamanda Yömser Ambalaj San. ve Tic. A.Ş.'nin de Yönetim Kurulu üyeliği ile İTO ve İSO üyesi olarak da sektöre hizmetlerde bulunmuş, emekli olduktan sonra sosyal fayda projelerinde etkili çalışmalar yapmıştır.

Aydın Ağaoğlu, muhtelif çevre, mesleki ve sosyal sivil toplum örgütlerinde aktif rol almış, Türkiye’deki ilk düşünce kuruluşu ASAM’ı (Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi) hayata geçiren Avrasya Bir Vakfı’nın mütevelli heyeti üyeliğinin yanı sıra, Milli Eğitime her ikisi de şu anda eğitim ve öğretime devam eden Kocaeli Gebze ve İstanbul Halkalı’da iki ayrı teknik lise yaptırarak, bağışlayan Türk Plastik Sanayicileri Araştırma Geliştirme ve Eğitim Vakfı’nın kurucu yönetim kurulu üyeliğini yapmıştır. Halen Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı ve İstanbul Çevre Konseyinin Yönetim Kurulu üyesidir.

Aydın Ağaoğlu, ülkemizde 1995 yılında yürürlüğe giren 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanunun piyasadaki uygulamalarını yakından takip ederek, tüketicilerin son on yılda bankalar ve elektronik haberleşme alanında karşılaştıkları sorunların çözümüne yönelik, bu sektörlerle ilgili ve yetkili BDDK, TBB ve BTK gibi kamu kurumlarıyla işbirliğiyle mevzuat oluşturulmasına çaba sarf etmektedir.

Aydın Ağaoğlu, yaklaşık 25 yıldır Türkiye’de tüketici haklarının geliştirilmesi, tüketicilerin bilinçlendirilmesi bağlamında etkin çalışmalar yapmaktadır.

Kaynak:Biyografi.info

Aydın Ağaoğlu için yapılan aramalar

Aydın Ağaoğlu, Aydın Ağaoğlu biyografi, Aydın Ağaoğlu hayatı, Aydın Ağaoğlu özgeçmişi, Aydın Ağaoğlu hakkında, Aydın Ağaoğlu doğum yeri, Aydın Ağaoğlu fotoğraf, Aydın Ağaoğlu video, Aydın Ağaoğlu resim, Aydın Ağaoğlu kimdir?, Aydın Ağaoğlu kaç yaşında?, Aydın Ağaoğlu nereli, Aydın Ağaoğlu memleketi