FB TW PIN NWS
BioRank 1386

Hanzade Doğan Boyner

Doğum tarihi : ??.??.1973
Hanzade Doğan Boyner kaç yaşında : 51
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : iş kadını
Hanzade Doğan Boyner doğum yeri : İstanbul

Hanzade Doğan Boyner Biyografisi

Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Aydın Doğan Vakfı Başkanıdır.

Hanzade Doğan Boyner, 1973 yılında İstanbul’da Sema Işıl Doğan ve Aydın Doğan’ın kızı olarak doğmuştur. Arzuhan Doğan Yalçındağ (d.1964), Vuslat Doğan Sabancı (d.1971), Begümhan Doğan Faralyalı (d.1976) adlarında kız kardeşleri vardır.

Hanzade Doğan Boyner, lise eğitimini gördüğü Saint Benoît Fransız Lisesi'nden mezun olduktan sonra üniversite eğitimini London School of Economics'ten ekonomi dalında lisans derecesiyle tamamladı. Ardından Londra'da Goldman Sachs International'ın İletişim, Medya ve Teknoloji Grubu'nda finansal analist olarak çalıştı. Sonra da New York’daki Columbia Üniversitesi'nden MBA derecesi aldığı yıl Türkiye'ye döndü.

Türkiye’nin en büyük internet holdingi Doğan Online’ı kurdu. 2003 yılında portföyünde Türkiye’nin en çok satan gazetesi Posta’nın da bulunduğu Doğan Gazetecilik’in CEO’su oldu. 2006 yılında Doğan Holding’in, iştiraki Petrol Ofisi üzerinde Orta Avrupa’nın önde gelen petrol ve gaz şirketi OMV ile rafineri, petrol arama ve üretim alanlarında stratejik işbirliği kurmak üzere yaptığı ortaklık anlaşması sırasında aktif rol aldı, ardından Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlendi.

Brookings Enstitüsü Mütevelli Heyeti, Columbia Business School Gözetmenler Kurulu, Avrupa Dış İlişkiler Konseyi, Türk Sanayici ve İş Adamları Derneği, Genç Başkanlar Organizasyonu ve Kadın Girişimcileri Derneği üyesi olan Doğan, kurucularından biri olduğu Global İlişkiler Forumu ile Dünya Gazeteciler Birliği’nin Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak sivil toplumda aktif rol almaktadır.

Hanzade Doğan Boyner, elektronik ticaret şirketi Hepsiburada.com’un kurucusudur.

Hanzade Doğan Boyner, 18 Nisan 2007 tarihinde Cem Boyner’in babası Ali Osman Boyner’in amcasının torunu olan Osman Boyner ile evlendi. Ela ve Yasemin adlarında iki kızı vardır. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın kıydığı nikâhta şahitliği CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Adalet Bakanı Cemil Çiçek ile gelin ve damadın amcaları Hüsrev Doğan ve Ali Osman Boyner yaptılar.

Kaynak:Biyografi.info

Hanzade Doğan Boyner için yapılan aramalar

Hanzade Doğan Boyner, Hanzade Doğan Boyner biyografi, Hanzade Doğan Boyner hayatı, Hanzade Doğan Boyner özgeçmişi, Hanzade Doğan Boyner hakkında, Hanzade Doğan Boyner doğum yeri, Hanzade Doğan Boyner fotoğraf, Hanzade Doğan Boyner video, Hanzade Doğan Boyner resim, Hanzade Doğan Boyner kimdir?, Hanzade Doğan Boyner kaç yaşında?, Hanzade Doğan Boyner nereli, Hanzade Doğan Boyner memleketi