FB TW PIN NWS
BioRank 7638

Prof.Dr.Serap Şimşek Yavuz

Doğum tarihi : ??.??.1968
Serap Şimşek Yavuz kaç yaşında : 56
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Doktor
Serap Şimşek Yavuz doğum yeri :

Serap Şimşek Yavuz Biyografisi

Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz, Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesidir.

Serap Şimşek Yavuz, 1968 yılında doğmuştur. 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Uzmanlık eğitimini 1993-1997 yılları arasında İstanbul Haydarpaşa Numune Hastanesi, İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Kliniği’nde tamamladı.

Serap Şimşek Yavuz, 1998-2013 yılları arasında İstanbul Dr. Siyami Ersek Göğüs, Kalp ve Damar Cerrahisi Hastanesi’nde İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı olarak çalıştı. 2006 yılında Doçent unvanı almıştır.

2013 yılından itibaren İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi, İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği (Klimik) ve Avrupa Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği (ESCMID) üyesidir. Klimik altında 2015 yılında kurulan İnfektif Endokardit ve Diğer Kardiyovasküler İnfeksiyonlar Çalışma Grubu’nun başkanıdır. Kardiyovasküler infeksiyonlar ve sağlık bakımıyla ilişkili infeksiyonlar özel ilgi alanlarıdır.

Serap Şimşek Yavuz, Türk Klinik Mikrobiyoloji Ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği KLİMİK yönetim kurulu Genel Sekreteri görevini 2019-2021 dönemi için üstlenmiştir.

Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz, 10 Ocak 2020’de oluşturulan Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesidir.

2019 Aralık ayında Çin'de nükseden koronavirüs (Kovid-19) ile birlikte Dünya Sağlık Örgütü böyle bir pandemik hastalığın varlığını ortaya koydu. Daha sonra ise Sağlık Bakanlığı doğru kararlar verebilmek için öğretim üyelerinden oluşan bilim kurulu kurma kararı aldı.

Koronavirüs Bilim Kurulu'nda yer alan bazı isimler şu şekilde:
Prof. Dr. Ateş Kara,
Prof. Dr. Tevfik Özlü,
Prof. Dr. Alpay Azap,
Prof. Dr. Canan Ağalar,
Prof. Dr. Recep Öztürk
Prof. Dr. İlyas Dökmetaş


Kaynak:Biyografi.info

Serap Şimşek Yavuz hakkında haberler

Tüm Serap Şimşek Yavuz haberleri

Serap Şimşek Yavuz için yapılan aramalar

Serap Şimşek Yavuz, Serap Şimşek Yavuz biyografi, Serap Şimşek Yavuz hayatı, Serap Şimşek Yavuz özgeçmişi, Serap Şimşek Yavuz hakkında, Serap Şimşek Yavuz doğum yeri, Serap Şimşek Yavuz fotoğraf, Serap Şimşek Yavuz video, Serap Şimşek Yavuz resim, Serap Şimşek Yavuz kimdir?, Serap Şimşek Yavuz kaç yaşında?, Serap Şimşek Yavuz nereli, Serap Şimşek Yavuz memleketi