FB TW PIN NWS
BioRank 8133

Doç.Dr.Şebnem Erdinç

Doğum tarihi : ??.??.1967
Şebnem Erdinç kaç yaşında : 57
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Doktor
Şebnem Erdinç doğum yeri : Samsun

Şebnem Erdinç Biyografisi

Doç. Dr. Şebnem Erdinç, Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesidir.

Şebnem Erdinç, 1967 yılında Samsun’da doğmuştur. Tam adı Fatma Şebnem Erdinç’dır. Ankara’da yaşamaktadır. Ankara Atatürk Anadolu Lisesinden 1985 yılında mezun oldu. 1991 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp fakültesinden mezun oldu.

Şebnem Erdinç, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) projesi kapsamında hazırlanan Türkiye için, ‘Ebola virüs hastalığı bilgilendirme ve vaka yönetim rehberi’nin hazırlanmasında büyük katkısı olmuştur.

Şebnem Erdinç, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Ankara Eğitim Araştırma Hastanesi’nde enfeksiyon hastalıkları ve klinik mikrobiyoloji bölümünde eğitim görevlisi olarak çalışmaktadır.

Doç. Dr. Şebnem Erdinç, 10 Ocak 2020’de Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından oluşturulan Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesidir.

2019 Aralık ayında Çin'de nükseden koronavirüs (Kovid-19) ile birlikte Dünya Sağlık Örgütü böyle bir pandemik hastalığın varlığını ortaya koydu. Daha sonra ise Sağlık Bakanlığı doğru kararlar verebilmek için öğretim üyelerinden oluşan bilim kurulu kurma kararı aldı.

Koronavirüs Bilim Kurulu'nda yer alan bazı isimler şu şekilde:
Prof. Dr. Ateş Kara,
Prof. Dr. Tevfik Özlü,
Prof. Dr. Alpay Azap,
Prof. Dr. Canan Ağalar,
Prof. Dr. Recep Öztürk
Prof. Dr. İlyas Dökmetaş


Kaynak:Biyografi.info

Şebnem Erdinç için yapılan aramalar

Şebnem Erdinç, Şebnem Erdinç biyografi, Şebnem Erdinç hayatı, Şebnem Erdinç özgeçmişi, Şebnem Erdinç hakkında, Şebnem Erdinç doğum yeri, Şebnem Erdinç fotoğraf, Şebnem Erdinç video, Şebnem Erdinç resim, Şebnem Erdinç kimdir?, Şebnem Erdinç kaç yaşında?, Şebnem Erdinç nereli, Şebnem Erdinç memleketi