FB TW PIN NWS
BioRank 5303

Prof Dr Aydın Yılmaz

Doğum tarihi : 27.Kasım.1973
Prof Dr Aydın Yılmaz kaç yaşında : 51
Kilo & Boy :
Burcu : Yay
Meslek : Doktor
Prof Dr Aydın Yılmaz doğum yeri :

Prof Dr Aydın Yılmaz Biyografisi

Prof. Dr. Aydın Yılmaz, Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesidir.

Prof. Dr. Aydın Yılmaz, 27 Kasım 1973 tarihinde doğmuştur. Lise eğitimini bitirdikten sonra 1997 yılında Ankara’da Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Ankara, Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz üzerine doktorasını yaparak tıpta uzmanlık belgesini 2003 yılında aldı.

Prof. Dr. Aydın Yılmaz, 2012 yılında Ankara, Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde doçent oldu.

Kasım 1998-Şubat 2003 tarihleri arasında Araştırma Görevlisi olarak Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde çalışan Prof. Dr. Aydın Yılmaz, Uzman Doktor olduktan sonra Şubat 2003-Mart 2004 tarihleri arasında Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisinde görev yaptı.

Nisan 2004- Nisan 2005 tarihleri arasında 600 Yataklı Gümüşsuyu Asker Hastanesinde tabib asteğmen olarak askerlik görevini yerine getirdi.

Askerlik dönüşü Mayıs 2005-Şubat 2006 tarihleri arasında Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisinde görevine devam etti.

Sağlık Bakanlığı Rotasyonu çerçevesinde 2006 yılında Ardahan Devlet Hastanesine ataması yapıldı.

2007 yılında ise Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcılığına getirildi. Bu görevde 2014 yılına kadar devam etti.

27 Haziran 2013 tarihinde Ankara Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, Girişimsel Pulmonoloji Kliniğini Uzm. Dr. Zafer Aktaş ile birlikte kurmuştur.

2014-2016 yılları arasında Türkiye Solunum Araştırmaları Derneği (TÜSAD) Merkez Yönetim Kurulu üyeliği ve Eğitim Görevlisi idi.

11 Nisan 2017 tarihinde Sağlık Bilimleri Üniversitesine Doçent Olarak Ataması yapıldı.

29 Ocak 2018 tarihinde Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi oldu.

Prof. Dr. Aydın Yılmaz, 10 Ocak 2020’de oluşturulan Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesidir.

2019 Aralık ayında Çin'de nükseden koronavirüs (Kovid-19) ile birlikte Dünya Sağlık Örgütü böyle bir hastalığın varlığını ortaya koydu. Daha sonra ise Sağlık Bakanlığı doğru kararlar verebilmek için öğretim üyelerinden oluşan bilim kurulu kurma kararı aldı.

Koronavirüs Bilim Kurulu'nda yer alan bazı isimler şu şekilde:
Prof. Dr. Ateş Kara,
Prof. Dr. Tevfik Özlü,
Prof. Dr. Alpay Azap,
Prof. Dr. Canan Ağalar,
Prof. Dr. Recep Öztürk
Prof. Dr. İlyas Dökmetaş


Kaynak:Biyografi.info

Prof Dr Aydın Yılmaz için yapılan aramalar

Prof Dr Aydın Yılmaz, Prof Dr Aydın Yılmaz biyografi, Prof Dr Aydın Yılmaz hayatı, Prof Dr Aydın Yılmaz özgeçmişi, Prof Dr Aydın Yılmaz hakkında, Prof Dr Aydın Yılmaz doğum yeri, Prof Dr Aydın Yılmaz fotoğraf, Prof Dr Aydın Yılmaz video, Prof Dr Aydın Yılmaz resim, Prof Dr Aydın Yılmaz kimdir?, Prof Dr Aydın Yılmaz kaç yaşında?, Prof Dr Aydın Yılmaz nereli, Prof Dr Aydın Yılmaz memleketi