FB TW GG PIN NWS
BioRank 1047

Anıl İlter

Doğum tarihi : ??.Ocak.1980
Anıl İlter kaç yaşında : 38
Kilo & Boy :
Burcu : Oğlak
Anıl İlter doğum yeri : İzmit

Anıl İlter Biyografisi

Anıl İlter, 1980 yılında Ocak ayında İzmit’de doğmuştur. Kocaeli Üniversitesi Spor Akademisi mezunudur. Bir dönem profesyonel olarak futbol oynadı.
Spor Akbaşkanı tarafından bir gün bir sunum yapmasını istemesiyle hayatı değişmiş ve ondan sonra spor akademisinde ve festivallerde sunum yapmaya başlamış. Bu iş hoşuna gidince bununla ilgili eğitimleri almış ve sonra da profesyonel sunuculuğa adım atmış.

Daha sonra da gelen dizi tekliflerini değerlendirmiştir. Kuşdili oyunculuk merkezinde oyunculuk eğitimi aldıktan sonra da 2008 yılında Hande Ataizi ile beraber rol aldığı “Ece” dizisi ile dizi film hayatı başlamıştır.

2010 - 2012 yılları arasında “Öyle Bir Geçer Zaman ki” adlı dizide Sedat rolünde oynarken Erkan Petekkaya, Ayça Bingöl, Yıldız Çağrı Atiksoy, Farah Zeynep Abdullah, Aras Bulut İynemli, Meral Çetinkaya, Emir Berke Zincidi, Wilma Elles ile beraber rol aldı.

2010 yılında başrollerinde Engin Altan Düzyatan, Berrak Tüzünataç, Ayda Aksel, Ahu Yağtu, Can Gürzap, Zeynep Özder’in oynadığı aldığı “Bir Avuç Deniz ”adlı sinema filminde yer aldı.

2014 yılında “Üç Arkadaş” dizisinde Mahir Türkmen karakterini canlandırırken Hakan Yılmaz, Ayçin İnci, Burak Hakkı, Mehmet Gürhan, Bülent Seyran ile birlikte oynadı.

2014 yılında “Kızıl Elma” dizisinde Furkan Palalı, Aslıhan Güner, Zeynep Eronat, Burak Sergen, Erdal Cindoruk, Miraç Eronat ile beraber rol aldı. Anıl İlter ayrıca Türkmax kanalında “FotoModo” ve TRT’de “Fazla mesai” isimli programların da sunuculuğunu yaptı.

2014 yılında Kanal d ekranlarında yayınlanan "Alabora" yarışması sunuculuğunu yaptı. Televizyon ekranlarında yayınlanan Renault Symbol reklam filminde oynadı.

Anıl İlter'in 6 saniyelik video platformu Vine'daki görüntüleri sosyal medyada ve özellikle gençler arasında çok paylaşılıyor. Twitter ve Instagram'da @anililter kullanıcı adıyla bulunan ünlü oyuncunun Vine'da 823 binden fazla takipçisi bulunuyor.

Anıl İlter, İpek İlter ile evlidir. Nil adında bir kızı vardır.

Filmleri ve Dizileri :
2015 - Köstebekgiller: Perili Orman (Muhsin ) (Sinema Filmi)
2014 - Üç Arkadaş (Mahir Türkmen) (TV Dizisi)
2014 - Kızıl Elma (Sinan Okşu) (TV Dizisi)
2013 - Kahireli Palas (Murat) (TV Dizisi)
2010 - Bir Avuç Deniz
2010 - Kavak Yelleri
2010 - 2012 - Öyle Bir Geçer Zaman ki (Sedat) (TV Dizisi)
2009 - Aile Reisi (Fuat) (TV Dizisi)
2008 - Gece Gündüz (Serdar) (TV Dizisi)
2008 - 2010 - Ölümsüz Kahramanlar(Süleyman) (TV Dizisi)
2008 - Ece (Oğuz) (TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Anıl İlter için yapılan aramalar

Anıl İlter, Anıl İlter biyografi, Anıl İlter hayatı, Anıl İlter özgeçmişi, Anıl İlter hakkında, Anıl İlter doğum yeri, Anıl İlter fotoğraf, Anıl İlter video, Anıl İlter resim, Anıl İlter kimdir?, Anıl İlter kaç yaşında?, Anıl İlter nereli, Anıl İlter memleketi