FB TW PIN NWS
BioRank 3780

Deniz Baysal

Doğum tarihi : 05.Nisan.1991
Deniz Baysal kaç yaşında : 33
Kilo & Boy :
Burcu : Koç
Meslek : Dizi Oyuncusu
Deniz Baysal doğum yeri : İzmir

Deniz Baysal Biyografisi

Deniz Baysal, 5 Nisan 1991 tarihinde İzmir’de ailenin en küçüğü olarak doğmuştur. Anne ve babası boşanmıştır. İlköğrenimini Karşıyaka İlköğretim Okulu'nda tamamladı. Teğmen Ali Rıza Akıncı Anadolu Lisesi'nden mezun oldu. 2009 yılında Manisa, Celal Bayar Üniversitesinde dış ticaret eğitimi almaya başladı. 10 yaşından itibaren İzmir Karşıyaka Belediye Tiyatrosunda oyunculuk eğitimi almaya başladı. Aynı zamanda 10 yıl tiyatro oyunculuğu yaptı. Palyaçoluk yaptı, sonra da çocuk oyunlarında oynadı. Tiyatro hocasının teşvikleri ve destekleri ile oyunculuğa başladı. Bir dönem basket oynuyorken, burnuna top çarptı ve burnuna estetik yaptırmak zorunda kaldı.
Reklam filmlerinde oynadı. İlk dizi oyunculuğu kariyerine 2011 yılında “Derin Sular” dizisinde Hilal Altınbilek, Şükrü Özyıldız ile beraber oynamıştır.

2012 yılında Senaryosu Mahsun Kırmızıgül'e ait olan “Babalar ve Evlatlar” filminde oynadı. 2014 yılında başrollerini Berna Laçin, Sinan Tuzcu ve Burak Hakkı'nın üstlendiği “Aşk Ekmek ve Hayaller” dizisinde Uğur'un yıllar önce izini kaybettiği annesinin katilinin kızı Karaca karakterini canlandırdı.

2014 yılında ise “Kaçak Gelinler” dizisinde başrollerini Deniz Baysal, Açelya Topaloğlu, Selin Şekerci, Furkan Andıç, Fırat Albayram’ın oynadığı dizide rol aldı. Dizinin diğer oyuncuları Şenay Gürler, Ege Aydan, Fırat Altunmeşe, Cihan Yenici, Romina Özipekçi ve Tuğçe Kıltaç'tır.

2016 yılında başrollerini Deniz Baysal ve Burak Serdar Şanal'ın paylaştıkları “Rüzgârın Kalbi” dizisinde Cezmi Baskın, Ahmet Saraçoğlu, Başak Daşman, Müge Akyamaç ile birlikte oynadılar.

2017 yılında Star Tv ekranlarında yayınlanan, başrolü Nazan Kesal, Afra Saraçoğlu, Deniz Baysal, Mahir Günşiray, Çağlar Ertuğrul, Tolga Güleç, Alp Navruz ile paylaştığı Fazilet Hanım ve Kızları dizisinde Hazan Çamkıran karakterini canlandırdı.

Deniz Baysal, 7 Eylül 2019 tarihinde Kolpa grubunun solisti Barış Yurtçu ile evlendi.

2021 yılında yapımcılığını Timur Savcı ve Burak Sağyaşar’ın yaptığı, senaryosunu Ethem Özışık’ın yazdığı, yönetmenliğini Yağız Alp Akaydın’ın yaptığı, konusu (MİT) Milli İstihbarat Teşkilatı'nda çalışan özel bir ekibin iş hayatı ile birlikte özel hayatını da konu edinen “Teşkilat” adlı televizyon dizisinde Çağlar Ertuğrul, Deniz Baysal, Mesut Akusta, Ezgi Eyüboğlu, Tuncer Salman, Ezgi Şenler, Mehmet Usta, Nihat Altınkaya, Yavuz Bingöl, Serdar Yeğin başrollerde oynadı.

Filmleri ve Dizileri :
2021 - Teşkilat (Zehra) (TV Dizisi)
2020 - Hizmetçiler (Ela Sönmez) (TV Dizisi)
2019 - 7. Koğuştaki Mucize (Mine Öğretmen) (Sinema Filmi)
2017 - Söz (Savcı Derya)(TV Dizisi)
2017 - Fazilet Hanım ve Kızları (Hazan Çamkıran)(TV Dizisi)
2016 - Rüzgarın Kalbi (Zeynep)(TV Dizisi)
2016 - Sevda Kuşun Kanadında (Tümay Erbay)(TV Dizisi)
2016 - Can Bedenden Çıkmayınca (Eylem)(TV Dizisi)
2015 - Sol Şerit (Yasemin) (Sinema Filmi)
2015 - Beyaz Yalan (Alara Korel/Melek Yılmaz)(TV Dizisi)
2014 - Kaçak Gelinler (Kainat Gencer) (TV Dizisi)
2014 - Aşk Ekmek ve Hayaller (Karaca Yılmaz) (TV Dizisi)
2012 - Babalar Ve Evlatlar (TV Dizisi)
2012 - 2013 - Kayıp şehir (Şehnaz)(TV Dizisi)
2011 - Derin Sular (Nisan) (TV Dizisi)
2011 - Bitmeyen Şarkı (TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Deniz Baysal filmleri

Tüm Deniz Baysal filmleri

Deniz Baysal için yapılan aramalar

Deniz Baysal, Deniz Baysal biyografi, Deniz Baysal hayatı, Deniz Baysal özgeçmişi, Deniz Baysal hakkında, Deniz Baysal doğum yeri, Deniz Baysal fotoğraf, Deniz Baysal video, Deniz Baysal resim, Deniz Baysal kimdir?, Deniz Baysal kaç yaşında?, Deniz Baysal nereli, Deniz Baysal memleketi