FB TW PIN NWS
BioRank 2864

Prof.Dr.Müşerref Şule Akçay

Doğum tarihi : ??.??.1968
Müşerref Şule Akçay kaç yaşında : 56
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Doktor
Müşerref Şule Akçay doğum yeri : Ankara

Müşerref Şule Akçay Biyografisi

Prof. Dr. Müşerref Şule Akçay, Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesidir.

Müşerref Şule Akçay, 1968 yılında Ankara’da doğmuştur. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1990 yılında mezun oldu. Ankara’da 1997 yılında Gazi Üniversitesi Fakültesinde Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalında ihtisasını yaparak yüksek lisansını tamamladı.

1991-1992 yılları arasında Amasya Devlet Hastanesi Acil Servisinde Pratisyen hekim olarak görev yaptı.

1992-1997 yılları arasında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim dalında Araştırma Görevlisi olarak çalıştı.

1997-2001 yılları arasında Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim dalında Uzman Doktor olarak, 2001-2004 yılları arasında ise yardımcı Doçent Doktor olarak çalışmıştır. 2004 yılında Doçent, 2010 yılında Profesör ünvanını almış ve halen Başkent ÜTF Göğüs Hastalıkları Anabilim dalında çalışmaktadır.

Ocak 2017 tarihinden itibaren Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanlığı'na atandı. Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Dönem IV koordinatörlüğü ve başkoordinatör yardımcılığı görevlerini aldı.

Müşerref Şule Akçay, Türk Toraks Derneği Ankara Şubesi, Tütün Kontrolü ÇG YK üyelikleri, Genel Sekreterliği TÜSAD Tütün Kontrolü YK üyeliği, Ankara Şubesi Başkanlığı, Kongre Bilimsel Komite Başkanlığı görevlerini üstlendi. Tütün Kontrolü konulu kitap editörlükleri, çok sayıda ulusal ve uluslararası yayın ve kongre bildirisi, ulusal kitaplarda bölüm yazarlığı yapmış ve yapmaktadır.

Müşerref Şule Akçay, evlidir ve 2 çocuğu vardır.

Bilimsel Kuruluşlara Üyelikleri:
Ankara Tabip Odası
European Respiratory Society
Türk Toraks Derneği
Türkiye Solunum Araştırmaları Derneği

Prof. Dr. Müşerref Şule Akçay, 10 Ocak 2020’de oluşturulan Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesidir.

2019 Aralık ayında Çin'de nükseden koronavirüs (Kovid-19) ile birlikte Dünya Sağlık Örgütü böyle bir pandemik hastalığın varlığını ortaya koydu. Daha sonra ise Sağlık Bakanlığı doğru kararlar verebilmek için öğretim üyelerinden oluşan bilim kurulu kurma kararı aldı.

Koronavirüs Bilim Kurulu'nda yer alan bazı isimler şu şekilde:
Prof. Dr. Ateş Kara,
Prof. Dr. Tevfik Özlü,
Prof. Dr. Alpay Azap,
Prof. Dr. Canan Ağalar,
Prof. Dr. Recep Öztürk
Prof. Dr. İlyas Dökmetaş


Kaynak:Biyografi.info

Müşerref Şule Akçay videoları

Tüm Müşerref Şule Akçay videoları

Müşerref Şule Akçay için yapılan aramalar

Müşerref Şule Akçay, Müşerref Şule Akçay biyografi, Müşerref Şule Akçay hayatı, Müşerref Şule Akçay özgeçmişi, Müşerref Şule Akçay hakkında, Müşerref Şule Akçay doğum yeri, Müşerref Şule Akçay fotoğraf, Müşerref Şule Akçay video, Müşerref Şule Akçay resim, Müşerref Şule Akçay kimdir?, Müşerref Şule Akçay kaç yaşında?, Müşerref Şule Akçay nereli, Müşerref Şule Akçay memleketi