FB TW PIN NWS
BioRank 3137

Gaye Sökmen

Doğum tarihi : -
Gaye Sökmen kaç yaşında : -
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : iş kadını
Gaye Sökmen doğum yeri : İstanbul

Gaye Sökmen Biyografisi

Gaye Sökmen, İstanbul'da doğmuştur.
Sait Sökmen’in 1981 yılında Erenköy de açtığı Bale Sanat Merkezinde 1984 senesinde bale öğretmenliğine başladı. Bale Sanat Merkezi bünyesinde defile, reklam filmi ve tanıtımlarda koreograf asistanı olarak çalıştı ve tüm organizasyonların kulis yönetmenliğini üstlendi.

Gaye Sökmen, eşi Sait Sökmen ile birlikte 1989 senesinde kurdukları Gaye Sökmen Ajans’ın sahipleridir.

1990-2001 yılları arasında Sabah Gazetesi, Yeni Asır Gazetesi, Star tv, Show tv ve Kanal D'nin düzenlediği birçok güzellik ve modellik yarışmalarının bazılarının sahne ve kulis yönetmenliğini, bazılarının tüm organizasyonlarını gerçekleştirdi.

1996-2001 yılları arasında Elite Model Look Yarışmalarının Türkiye temsilciliğini yürüttü.

Birçok tekstil firmasının ve modacıların defilelerinin, ayrıca yurtdışı fuarlarında düzenlenen defilelerin ve çeşitli firmaların tanıtımlarının organizasyonunu, kulis yönetmenliğini ve Koreograf asistanlığını sürdüren Gaye Sökmen, Carre Otis, Estella Warren, Adriana Karembeu, Anna Kournikova, İrina Shayk gibi isimleri yerli ve uluslararası firmaların tanıtım organizasyonları için Türkiye'ye getirdi.

Yeteneklerini keşfettiği Arzum Onan, Azra Akın, Ahu Yağtu, Cansu Dere, Duygu Dikmenoğlu, Demet Şener, Ebru Akel, Eyşan Özhim, Gamze Özçelik, Janset, Jülide Ateş , Özgü Namal, Sedef Avcı , Şebnem Dönmez ,Tuba Büyüküstün, Tuğçe Kazaz ve Yasemin Ergene gibi isimleri televizyon, moda, reklam, ve film sektörüne kazandırdı.

Gaye Sökmen, 1986 yılında Sait Sökmen (d.1942) ile evlendi.

Kaynak:Biyografi.info

Gaye Sökmen için yapılan aramalar

Gaye Sökmen, Gaye Sökmen biyografi, Gaye Sökmen hayatı, Gaye Sökmen özgeçmişi, Gaye Sökmen hakkında, Gaye Sökmen doğum yeri, Gaye Sökmen fotoğraf, Gaye Sökmen video, Gaye Sökmen resim, Gaye Sökmen kimdir?, Gaye Sökmen kaç yaşında?, Gaye Sökmen nereli, Gaye Sökmen memleketi