FB TW PIN NWS
BioRank 4099

Afra Saraçoğlu

Doğum tarihi : 02.Aralık.1997
Afra Saraçoğlu kaç yaşında : 27
Kilo & Boy :
Burcu : Yay
Afra Saraçoğlu doğum yeri : Edremit, Balıkesir

Afra Saraçoğlu Biyografisi

Afra Saraçoğlu, 2 Aralık 1997 tarihinde Balıkesir Edremit'de doğmuştur. İlköğretim ve ortaöğretimini Antalya’da tamamlayan Afra Saraçoğlu, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat bölümünü kazandı. Bu bölümü okurken 2016 yılında İkinci Şans filmi çekimleri başlayınca üniversite eğitimini dondurdu.
Esline Ajans'ın modeli olan ve genç yaşına rağmen birçok defile ve tanıtım çekimine katılan Afra Saraçoğlu, dünyaca ünlü top model Adriana Lima'ya olan benzerliği ile dikkati çekiyor.

2016 yılında Özcan Deniz’in senaryosunu yazıp yönetmenliğini yaptığı “İkinci Şans” adlı sinema filminde Nurgül Yeşilçay, Özcan Deniz, Füsun Erbulak ile birlikte Nurgül Yeşilçay'ın kızı rolünde oynadı.

2017 yılında “Kötü Çocuk” adlı sinema filminde Afra Saraçoğlu, Tolga Sarıtaş, Sarp Akkaya, Tülin Özen, Can Sipahi, Ortans Kıvanç ile birlikte oynadı.

2017 yılında Star Tv ekranlarında yayınlanan, başrolü Nazan Kesal, Afra Saraçoğlu, Deniz Baysal, Mahir Günşiray, Çağlar Ertuğrul, Tolga Güleç, Alp Navruz ile paylaştığı Fazilet Hanım ve Kızları dizisinde Ece Çamkıran karakterini canlandırdı.

2018 yılında Umut Aral'ın 2018 yılında yönettiği Macera filmi “İyi Oyun”da Mert Yazıcıoğlu, Afra Saraçoğlu, Yiğit Kirazcı, Hakan Kurtaş, Bahar Şahin, Kerem Bursin, Orkun Işıtmak, Doğaç Yıldız ile birlikte rol aldı. Aşk Bu Mu? filmi ile kariyerine devam eden Afra Saraçoğlu, ardından kadrosunda Mehmet Aslantuğ’un olduğu, 21 bölüm süren Kardeş Çocukları dizisinde yer aldı. 2020’de Öğretmen dizisinde yer aldı.

2018 yılından 2022'ye kadar oyuncu Mert Yazıcıoğlu ile birlikte oldu.

2018 yılında Hummel’ın ve Pantene'in marka yüzü olan Afra Saraçoğlu, 2021 yılında Cornetto ve Koton markalarının yüzü oldu.

2021 yılında Nurgül Yeşilçay ile birlikte "Bir Barda Bir Gece" adlı tiyatro oyununda oynadı.

Tiyatro:
2021 - Bir Barda Bir Gece : Lulu Raczka - DasDas

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2022–2023 - Yalı Çapkını (Seyran)(Tv Dizisi)
2021 - Yeşilçam (Tülin Saygı)(Tv Dizisi)
2020 - Öğretmen (Gizem)(Tv Dizisi)
2019 - Kardeş Çocukları (Hayat) (Tv Dizisi)
2018 - İyi Oyun (Ada) (Sinema Filmi)
2018 - Aşk Bu Mu? (Gülüm) (Sinema Filmi)
2017 - Fazilet Hanım ve Kızları (Ece Çamkıran) (Tv Dizisi)
2017 - Kötü Çocuk (Kayla) (Sinema Filmi)
2016 - İkinci Şans (Çiçek) (Sinema Filmi)
2015 - En Güzeli (Sinema Filmi)


Kaynak:Biyografi.info

Afra Saraçoğlu filmleri

Tüm Afra Saraçoğlu filmleri

Afra Saraçoğlu için yapılan aramalar

Afra Saraçoğlu, Afra Saraçoğlu biyografi, Afra Saraçoğlu hayatı, Afra Saraçoğlu özgeçmişi, Afra Saraçoğlu hakkında, Afra Saraçoğlu doğum yeri, Afra Saraçoğlu fotoğraf, Afra Saraçoğlu video, Afra Saraçoğlu resim, Afra Saraçoğlu kimdir?, Afra Saraçoğlu kaç yaşında?, Afra Saraçoğlu nereli, Afra Saraçoğlu memleketi