FB TW PIN NWS
BioRank 4674

Prof.Dr.Hasan Tezer

Doğum tarihi : ??.??.1973
Hasan Tezer kaç yaşında : 51
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Doktor
Hasan Tezer doğum yeri : Antakya

Hasan Tezer Biyografisi

Prof. Dr. Hasan Tezer, Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesidir.

Hasan Tezer,1973 yılında Antakya’da doğmuştur. Prof. Dr. Hasan Tezer İlk ve orta öğrenimini Antakya’da tamamladı. Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1997 yılında mezun oldu. 1998 yılında S.B. Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları İhtisasına başladı ve 2003’de Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı oldu. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Bilim Dalı’nda Yandal İhtisasını tamamladı.

Prof. Dr. Hasan Tezer, Devlet Hizmet Yükümlülüğü’nü yapmak üzere Ankara Dışkapı Çocuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne ataması yapıldı. Nisan 2010’da Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Doçenti oldu. 2011 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ABD, Çocuk Enfeksiyon Bilim Dalı’na öğretim üyesi oldu. Halen burada çalışmaya devam etmektedir. Febril Nötropeni, Çocuklarda Bağışıklama, Hastane Enfeksiyonları ve Zoonotik Hastalıklar özel ilgilendiği alanlar arasındadır.

Prof. Dr. Hasan Tezer, 10 Ocak 2020’de oluşturulan Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesidir.

2019 Aralık ayında Çin'de nükseden koronavirüs (Kovid-19) ile birlikte Dünya Sağlık Örgütü böyle bir pandemik hastalığın varlığını ortaya koydu. Daha sonra ise Sağlık Bakanlığı doğru kararlar verebilmek için öğretim üyelerinden oluşan bilim kurulu kurma kararı aldı.

Koronavirüs Bilim Kurulu'nda yer alan bazı isimler şu şekilde:
Prof. Dr. Ateş Kara,
Prof. Dr. Tevfik Özlü,
Prof. Dr. Alpay Azap,
Prof. Dr. Canan Ağalar,
Prof. Dr. Recep Öztürk
Prof. Dr. İlyas Dökmetaş


Kaynak:Biyografi.info

Hasan Tezer videoları

Tüm Hasan Tezer videoları

Hasan Tezer için yapılan aramalar

Hasan Tezer, Hasan Tezer biyografi, Hasan Tezer hayatı, Hasan Tezer özgeçmişi, Hasan Tezer hakkında, Hasan Tezer doğum yeri, Hasan Tezer fotoğraf, Hasan Tezer video, Hasan Tezer resim, Hasan Tezer kimdir?, Hasan Tezer kaç yaşında?, Hasan Tezer nereli, Hasan Tezer memleketi