FB TW PIN NWS
BioRank 1379

Alina Boz

Doğum tarihi : 14.Haziran.1998
Alina Boz kaç yaşında : 26
Kilo & Boy :
Burcu : İkizler
Meslek : Dizi Oyuncusu
Alina Boz doğum yeri : Moskova, Rusya

Alina Boz Biyografisi

“Paramparça” adlı dizide Alina Boz, Hazal karakterini canlandırdı.

Alina Boz, 14 Haziran 1998 tarihinde Rusya, Moskova’da doğmuştur. Alina Boz’un annesi Rus Olga Boz, babası Bulgaristan göçmeni Türk’dür. Moskova’da doğduktan sonra 7 yaşına kadar Rusya’da yaşadı. 2005 yılında babasının işi nedeni ile İstanbul’a geldiler. İlkokula İstanbul’da başladı. Türkçe’yi de geldikten sonra öğrendi. Türkiye’ye taşındıktan sonra dans ve tiyatroya başladı. Havacılık meslek lisesinde okumaktadır

Dokuz yaşında tiyatro eğitimi almaya başladı. Ardından ajansa yazıldı. Reklamlarda oynadı, dergi çekimlerinde yer aldı. Ata Demirer ile Avea reklamlarında da rol aldı. Hey Girl dergisi için Murat Boz ile birlikte kapak yüzü oldu. Murat Boz ile hiçbir akrabalığı yoktur.

Alina Boz, 1 Aralık 2013 – 16 Şubat 2014 tarihleri arasında atv'de yayınlanan komedi türündeki “Cesur Hemşire” adlı dizide Hakan Yılmaz, Şebnem Bozoklu, Yeliz Şar, Tuluğ Çizgen, Sezai Aydın, Çağlar Çorumlu ile beraber rol aldı.

1 Aralık 2014 tarihinde Star Tv ekranlarında yayınlanmaya başlayan ve başrollerinde Nurgül Yeşilçay ve Erkan Petekkaya`nın oynadığı “Paramparça” adlı dizide Alina Boz, Hazal karakterini canlandırırken; Ebru Özkan, Burak Tozkoparan, Cemal Hünal, Nursel Köse, Civan Canova, Ahu Yağtu ile birlikte rol aldı.

Alina Boz, 2016 yılında senaryosunu Emrah Kaman ve abisi Murat Emre Kaman ile beraber yazdığı “Kaçma Birader” filminde Zafer Algöz, Melek Baykal, Cihan Ercan, Algı Eke, Nursel Köse, Nejat Uygur II, Necip Memili ile beraber oynadı.

2020-2021 yıllarında Netflix'te yayınlanan “Aşk 101” dizisinde Eda karakterini canlandıran Alina Boz; Mert Yazıcıoğlu, Kubilay Aka, İpek Filiz Yazıcı, Selahattin Paşalı, Pınar Deniz, Kaan Urgancıoğlu, Ece Yüksel ile birlikte rol aldı.

Filmleri ve Dizileri :
2022 - Bandırma Füze Kulübü (Leyla) (Sinema Filmi)
2022 - Babamin Öldügü Gün (Hale) (Kısa Film)
2021 - Maraşlı (Mahur Türel) (TV Dizisi)
2020 - Aşk 101 (Eda) (TV Dizisi)
2020 - Ya Istiklal Ya Ölüm (TV Dizisi)
2018 - Elimi Bırakma (Azra) (TV Dizisi)
2017 - Sevda'nın Bahçesi (Defne) (TV Dizisi)
2017 - Bölük (Sinema Filmi)
2017 - Vatanım Sensin 2. Sezon (Prenses Anastasia Romanova) (TV Dizisi)
2016 - Kaçma Birader (Melis Kahveci) (Sinema Filmi)
2014 - 2016 - Paramparça (2) (Hazal) (TV Dizisi)
2013 - Cesur Hemşire (Canan) (TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Alina Boz videoları

Tüm Alina Boz videoları

Alina Boz filmleri

Tüm Alina Boz filmleri

Alina Boz için yapılan aramalar

Alina Boz, Alina Boz biyografi, Alina Boz hayatı, Alina Boz özgeçmişi, Alina Boz hakkında, Alina Boz doğum yeri, Alina Boz fotoğraf, Alina Boz video, Alina Boz resim, Alina Boz kimdir?, Alina Boz kaç yaşında?, Alina Boz nereli, Alina Boz memleketi