FB TW PIN NWS
BioRank 610

Erdem Yener

Doğum tarihi : 08.Mayıs.1981
Erdem Yener kaç yaşında : 43
Kilo & Boy :
Burcu : Boğa
Erdem Yener doğum yeri : İskenderun, Hatay

Erdem Yener Biyografisi

Erdem Yener, 8 Mayıs 1981 tarihinde İskenderun'da doğdu. 7 aylıkken yürümeye, 12 aylıkken konuşmaya başlayan ve okuma-yazmayı 4 yaşında öğrenen Erdem Yener, Altı çocuklu bir ailenin en küçüğüydü.
Erdem Yener 13 yaşında şarkı yazmaya başladı, 1998’de Ankara’ya yerleşti, 18 yaşında gitar çalmaya başladı ve Ankara'da “+4” adlı müzik grubunu kurdu. 5 yıl boyunca Ankara merkez olmak üzere, bir çok şehirde bar proğramı ve konserler vererek, gerek cover şarkılar, gerek kendi şarkılarıyla bir çok seyirciye ulaştı. 2003’te İstanbul’a taşındı. Bir buçuk yıl Hayal Kahvesi’nde verdiği konserleri; bir gün merdivenlerden düşüp ayağını kırınca noktalandı. Bir reklam ajansında reji asistanlığı yapan arkadaşını ziyarete gittiğinde bir ürünün tanıtımı için el mankeni olması teklif edilmiş ve daha sonra da reklam filmleri için cast direktörlüğü yapmaya başladı. Aynı zamanda Kedi Müzik çatısı altında müziğe devam ediyordu. Bu çatı altında bir çok film müziği, albüm ve jingle projelerinde; söz yazarı, besteci, aranjör, solist ve icracı sıfatıyla görev aldı.

İlk albümü “Kirli”yi 22 Ekim 2008 tarihinde çıkartan şarkıcı, albümden ilk klibi “Belki” isimli parçaya çekmiştir.

2010 yılının ekim ayında Kanal D’nin yarışma proğramı “Kim Tutar Bizi”nin sunucusu olarak izleyici karşısına çıktı. Ayrıca Erdem Yener'i, Avea reklamlarındaki fasülye karakteri ve Şen Yuva dizisindeki Hasip olarak da hatırlayabilirsiniz.

Erdem Yener, 2010 yılından bu yana AVEA isimli GSM operatörünün marka yüzü olarak medyada yer almaktadır.

Erdem Yener TRT’de 2011’de yayınlanan “Başrolde Aşk” adlı dizide Sarp Sezgin adlı karakteri canlandırdı.

Erdem Yener, 2012 yılnda Star ekranlarında oynayan interaktif tiyatro formatındaki “İnsanlar Alemi” adlı program da görev aldı. “Güldür Güldür” adlı televizyon şovunda Ali Sunal, Alper Kul, Çağlar Çorumlu, Aylin Kontente, Aziz Aslan, Burak Topaloğlu, Dilşah Demir, Doğa Rutkay, Doğukan Polat, Meltem Yılmazkaya, Onur Atilla, Onur Buldu, Özgün Aydın, Şirincan Çakıroğlu ile beraber oynadı. 18 Ekim 2016 tarihinde yeni sezonda 'Güldür Güldür Show' kadrosunda yer almayacağını duyurdu.

2012 yılında ses tellerindeki kist nedeni ile 2 ameliyat oldu.

1 Ocak 2015 tarihinde vizyona giren, senaryosunu yazan ve yönetmenliğini Mahsun Kırmızıgül'ün yaptığı "Mucize" adlı sinema filminde Talat Bulut başrolde olarak bir öğretmeni canlandırırken Mahsun Kırmızıgül, Mert Turak, Erdem Yener, Büşra Pekin ile birlikte rol aldı.

2019 yılının ocak ayında Erdem Yener feat Ferman Akgül - Belki10 singlesi, Erdem Yener'in kendi plak şirketi Pop Rock Mahsülleri Ofisi etiketiyle tüm platformlarda yerini aldı.

Albümleri :
2008 - Kirli
2013 - Rüyalar Kızı (single)
2016 - Çıplak
2019 - Belki10 - Ferman Akgül feat

Filmleri ve Dizileri :
2016 - Dedemin Fişi (Bora) (Sinema Filmi)
2014 - Çarşı Pazar (Kahraman / Tellak)(Sinema Filmi)
2014 - Mucize (Celal) (Sinema Filmi)
2014 - Çarşı Pazar (Sinema Filmi)
2013 - Güldür Güldür Show (Hüseyin)(TV Dizisi)
2012 - İnsanlar Alemi (Hüseyin) (TV Dizisi)
2011 - Başrolde Aşk (Sarp Sezgin) (TV Dizisi)
2011 - 5'er Beşer (Hüseyin)(TV Dizisi)
2010 - Şen Yuva (Hasip) (TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Erdem Yener videoları

Tüm Erdem Yener videoları

Erdem Yener albümleri

Tüm Erdem Yener albümleri

Erdem Yener filmleri

Tüm Erdem Yener filmleri

Erdem Yener için yapılan aramalar

Erdem Yener, Erdem Yener biyografi, Erdem Yener hayatı, Erdem Yener özgeçmişi, Erdem Yener hakkında, Erdem Yener doğum yeri, Erdem Yener fotoğraf, Erdem Yener video, Erdem Yener resim, Erdem Yener kimdir?, Erdem Yener kaç yaşında?, Erdem Yener nereli, Erdem Yener memleketi , Erdem Yener albümleri