FB TW PIN NWS
BioRank 2712

Dilara Gönder

Doğum tarihi : 17.Haziran.1983
Dilara Gönder kaç yaşında : 41
Kilo & Boy :
Burcu : İkizler
Dilara Gönder doğum yeri : Herrenberg, Almanya

Dilara Gönder Biyografisi

Dilara Gönder, 17 Haziran 1983 tarihinde Almanya, Herrenberg’de doğmuştur. Babasının işleri sebebiyle 5 yaşına kadar Almanya'da kalan Dilara Gönder daha sonra ailesi ile birlikte İzmir'e taşınmıştır. Şimdi ailesi Antalya’da, ablası İdil İstanbul’da yaşamaktadır.
İzmir Bornova Anadolu Lisesi'nden mezun oldu. Ardından İstanbul Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Sinema Bölümü'nü bitirdi.

Çocukluğundan itibaren; tenis, atletizm, hentbol ve çeşitli kış sporları ile uğraştı. Solfej dersleri alan Dilara Gönder, keman çalıyor, resim yapıyor aynı zamanda Lisanslı atletizmci ve masa tenisi sporcusudur.

2004 yılında Üniversitede 2. sınıf öğrencisiyken hem tecrübe kazanmak hem de iş hayatına atılmak için staj yapmaya karar verdi. FBTV'de "MusicBox" isimli programla sunuculuk hayatına başladı. 2005′in sonunda haber okudu. 2007 yılına kadar FBTV'de çalıştı. 2007'de Lig TV'ye transfer oldu ve 2,5 yıl çalıştı.

Aydın Doğan Vakfı'nın düzenlemiş olduğu 2007 yılındaki 19. Genç İletişimciler Yarışması’na okul radyosunda yayımlanan "Dinle Bul" adındaki programla katıldı. Programı radyo dalında birinci seçildi.

Sonra da TRT'de Formula 1 yarışlarını yerinde takip etti ve önemli röportajlar yaptı. 2010 yılında NTV Spor'a transfer oldu.

Dilara Gönder, çok iyi derecede Almanca ve İngilizce bilmektedir.

2013 yılında Ntv'de yayınlanan "Zor İşler" adlı programda tam 41 bölüm oyunculuk yaptı.

Dilara Gönder, 2014 yılında Başrollerini İlker Aksum, Ayçin İnci, Bülent Seyran ve Mehmet Ali Kaptanlar ile paylaştığı “Ne Diyosuun” adlı dizide oynamıştır.

Dilara Gönder 20 Eylül 2014 tarihinde başlayan, yapımcılığını Tükenmezkalem Film’in üstlendiği, senaryosu Gani Müjde’ye ait ve yönetmenliğini Murat Düzgünoğlu’nun yaptığı "Sil Baştan" adlı dizide Sergen Yalçın, Emre Kınay, Murat Dalkılıç, Esra Dermancıoğlu, Belma Canciğer, Cenk Ertan, Önder Açıkbaş, Tuna Orhan ve Çiçek Dilligil ile birlikte oynadı.

2015 yılının Mayısında Candan Erçetin ve Beyazıt Öztürk atışması gibi pek çok gündem olan meseleye mizahi bir bakış açısı sunan Enes ve Tolga'nın "Yaz Dizisi" klibinde rol aldı.

2014 ve 2015 yılında NTV kanalında "Dilara Gönder ile Yeter ki İste" programını yaptı. 2015 yılında NTV ve E2’de “Lingo” isimli kelime yarışma programını sundu.

2016 yılında TRT 1 ekranlarında oynayan ve başrollerini Settar Tanrıöğen, Uraz Kaygılaroğlu, Berna Koraltürk, Melis Tüzüngüç, Özgün Karaman, İpek Tuzcuoğlu, Tolga Pancaroğlu, Dila Bayrak ve Tülay Bursa'nın paylaştığı Baba Candır adlı komedi dizisine 45. bölümden itibaren dahil oldu.

Dilara Gönder 26 Aralık 2016 tarihinde işadamı Selim Yalın ile Slovenya’nın başkenti Ljubljana’da evlendi.

29 Eylül 2017 tarihinde Acun Ilıcalı Tv8 Televizyonunda çalışacağını duyurdu.

27 Ekim 2017 tarihinde Acun Ilıcalı'nın kanalı TV8‘de başlayan “Box’un Yıldızları” adlı Tv programına katıldı. Ünlülerin birbiriyle dövüşeceği bu yeni yarışma programına; Milli boksör Adem Kılıçcı, Bilgehan Demir ve Dilara Gönder sunuculuk yaparken erkek yarışmacılar Bülent Çetinaslan, Çılgın Sedat, Doğuş, Sami Levi, Şenol İpek, Ateş Fatih Uçan, Ramazan Kalyoncu, Baki Mercimek, kadın yarışmacılar Asena Onur Çakmak, Fulya Keskin, Aycan Demirci, Ayşıl Özaslan, Sahra Işık, Berna Canbeldek olacaktır.

Dilara Gönder, 23 Ağustos 2021'den itibaren Show TV'de haber sunuculuğu yapmaktadır.

23 Ağustos 2021-9 Şubat 2023 tarihleri arasında Show TV'de haber sunuculuğu yapan Dilara Gönder 9 Şubat 2023 tarihinde Show TV'den istifa etti.

Filmleri ve Dizileri :
2016 - Baba Candır () (TV Dizisi)
2014 - Sil Baştan (Gizem Dereli) (TV Dizisi)
2014 - Ne Diyosuun! (Cansu) (TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Dilara Gönder videoları

Tüm Dilara Gönder videoları

Dilara Gönder için yapılan aramalar

Dilara Gönder, Dilara Gönder biyografi, Dilara Gönder hayatı, Dilara Gönder özgeçmişi, Dilara Gönder hakkında, Dilara Gönder doğum yeri, Dilara Gönder fotoğraf, Dilara Gönder video, Dilara Gönder resim, Dilara Gönder kimdir?, Dilara Gönder kaç yaşında?, Dilara Gönder nereli, Dilara Gönder memleketi