FB TW PIN NWS
BioRank 339

Demet Işıl Yılmaz

Doğum tarihi : 25.Ağustos.1988
Demet Işıl Yılmaz kaç yaşında : 35
Kilo & Boy :
Burcu : Başak
Meslek : Yazar, Youtuber
Demet Işıl Yılmaz doğum yeri : Fatih, İstanbul

Demet Işıl Yılmaz Biyografisi

25 Ağustos 1988 yılında İstanbul, Fatih’te dünyaya gelmiş olan Demet Işıl Yılmaz’ın kızlık soyadı İlhan’dır. Sezen Aksu (Gülümse), Yavuz Bingöl, Yonca Lodi, Sertab Erener, Emre Altuğ ve Mezdeke gibi ünlü isimlerin prodüktörü Metin İlhan’ın kızıdır.

Annesi Mürşide Şenel, ablası Başak İlhan ve kendisi ile beraber 4 kişilik ailesinin en küçük ferdi olarak yaşamına başlayan Demet Işıl Yılmaz, anne ve babasının ayrılığı üzerine Antalya’ya yerleşmiş ve ilk, orta, lise öğrenimini Antalya Koleji’nde görmüştür.

Üniversite ve medya hayali ile geldiği İstanbul’da İstanbul Ticaret Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri bölümünü kazanan Demet Işıl Yılmaz 2005 senesinden itibaren çalışmaya başlamıştır.

Önce Kanal D Esra Ceyhan ve Seda Sayan’ın programlarında konuk asistanı olarak başladığı medya kariyerinde sırasıyla Atv’de Seyfi Dursunoğlu ile Huysuz’la Görücü Usulü, Kanal 7’de İkbal Gürpınar ile Film Gibi ve son olarak Tvem’de Teknoklik ve Başka Sohbetler programlarında hem sunuculuk hem de yapımcılık yapmıştır.

2009 yılında mezun olduktan hemen sonra kısa bir süre eğitim aldığı Video yapımcılığı konusunda uzmanlaşmak isteyen Demet Işıl Yılmaz, Doğan Medya Grubu bünyesindeki E-Kolay, net video servislerinin başına geçmiş ve Mahmure.com bünyesinde Türkiye’nin ilk kadın programını dijital ortamda yapmıştır.

2011 yılında transfer olduğu Hürriyet bünyesinde çalışmaya başlayan Demet Işıl Yılmaz, Hürriyet web tv kurulumunda rol oynamış ve hemen ardından Mynet.com Nasıl Tv kuruluşunun başına geçmiştir.

2012 yılında ilk kitabı 25’i çıkaran Demet Işıl Yılmaz, teknolojinin de ilerlemesiyle birlikte ikinci kitabını da dijital ortamda çıkarmış ve bu kitaba da Öyle Evlenilmez Böyle Evlenilir ismini vermiştir.

Mynet.com video servislerinin başına geçtikten hemen sonra yükselmeye devam eden Demet Işıl Yılmaz 2017 yılında Mynet.com lifestyle genel yayın yönetmenliğinden istifa ederek, kariyerine ara vermiş ve 2018 yılında Youtube kanalıyla iş hayatına geri dönmüştür.

2013 yılında görkemli bir düğün ile evlendiği Reklamcı Ali Gökçe Yılmaz ile birlikteliğinden 2017 yılında Ali Emir Yılmaz adında bir erkek evlat dünyaya getiren Demet Işıl Yılmaz Youtube kanalına anne&çocuk içerikleriyle başlamıştır. Kısa sürede tanınan ve mesleki anlamda da bilgilerini izleyiciyle buluşturan Demet Işıl Yılmaz, Ayvansaray ve İstinye Üniversitelerinde hoca olarak ders vermeye ve söyleşiler düzenlemeye başlamıştır. Tüm bunlara ek olarak seminerlerde de söyleşilerde de konuşmacı olarak çalışmaya devam eden Demet Işıl Yılmaz, 2019 Kasım ayında kanser olduğunu öğrenmiş ve bu süreci de sevenler ile Youtube kanalı aracılığıyla paylaşmıştır.

Lenf metastazlı meme kanseri tedavisi görmeye başlayan Demet Işıl Yılmaz 2019 yılının ortalarında ülkeye gelen pandemi sebebi ile tüm kanser hastalarının sesi olmaya başlamış, evde kal videoları ile tüm dünyada Youtube’un partneri olarak röportajları ve haberleri yayınlanmaya başlamıştır.

2020 Ekim ayında tüm sevenleri ve takipçilerine verdiği Kanseri yenme videosu ile hayatına bambaşka bir yön veren Demet Işıl Yılmaz’ın tüm mücadelesini anlattığı kanalı milyonlarca kişi tarafından izlenmiş, yazdığı yeni kitabı ‘Mecburiyetsiz’ tüm hastalara ithaf edilmekte ve Destek yayınlarından çıkması beklenmektedir.

Kitapları :
2020 - Mecburiyetsiz
2015 - Öyle Evlenilmez Böyle Evlenilir
2012 - 25

Youtube Kanalı
https://www.youtube.com/demetisilyilmaz07

HAKKINDA HABERLER:
Posta gazetesi röportaj:
https://www.posta.com.tr/yazarlar/safak-costu/demet-isil-yilmaz-2265303

Euronews haber:
https://tr.euronews.com/2020/04/17/kanser-hastasi-demet-isil-yilmaz-koronavirus-nehirse-kanser-bir-okyanus-instagram-gunluk

Akşam gazetesi röportaj:
https://www.aksam.com.tr/cumartesi/mucadelesi-guzel-kadin/haber-1081277

Mynet.com haber:
https://www.mynet.com/youtuber-demet-isil-yilmaz-hem-iyilesti-hem-iyilestiriyor-190101214749

Onedio haber:
https://onedio.com/haber/pelin-cini-yazio-demet-isil-yilmaz-a-bana-kanseri-anlat-dedim-koku-pelin-koku-hasta-olmayan-bilmez-bilemez-kemoterapi-butun-hucrelerini-olduruyor-ve-sen-icin-cururken-kokusunu-aliyorsun-935468

Haberler.com
https://www.haberler.com/kanser-hastasi-demet-isil-yilmaz-koronavirus-13134329-haberi/

Egemenlik.com haber
https://www.egemenlik.com.tr/videolu-haber-unlu-youtuber-demet-isil-yilmaz-kanseri-yendi/1885/

Gazete birlik haber
https://www.gazetebirlik.com/haber/demet-isil-yilmaz-kanseri-yendi-7890/

Cnn Türk haber
https://www.cnnturk.com/arama?q=demet-isil-yilmaz

Ekşi Sözlük
https://eksisozluk.com/demet-isil-yilmaz--4017625

Kadıköy Life haber
https://www.kadikoylife.com/amp/demet-ve-ali-cennette-dunyaevine-girdi%C2%85/

Aktüel haber
https://aktuel.net/demet-isil-yilmaz-bu-haberi-davul-zurna-ile-kutladi/

Biyografi haber:
https://www.ozelliklerine.com/demet-isil-yilmaz-kimdir-kimin-kizi/

Metin Hara Röportaj:
https://www.youtube.com/watch?v=Dk9HAkX8588

Kaynak:Biyografi.info

Demet Işıl Yılmaz hakkında haberler

Tüm Demet Işıl Yılmaz haberleri

Demet Işıl Yılmaz için yapılan aramalar

Demet Işıl Yılmaz, Demet Işıl Yılmaz biyografi, Demet Işıl Yılmaz hayatı, Demet Işıl Yılmaz özgeçmişi, Demet Işıl Yılmaz hakkında, Demet Işıl Yılmaz doğum yeri, Demet Işıl Yılmaz fotoğraf, Demet Işıl Yılmaz video, Demet Işıl Yılmaz resim, Demet Işıl Yılmaz kimdir?, Demet Işıl Yılmaz kaç yaşında?, Demet Işıl Yılmaz nereli, Demet Işıl Yılmaz memleketi