FB TW PIN NWS
BioRank 3907

Damla Aslanalp

Doğum tarihi : ??.??.1990
Damla Aslanalp kaç yaşında : 34
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Dizi Oyuncusu
Damla Aslanalp doğum yeri : Almanya

Damla Aslanalp Biyografisi

Damla Aslanalp, 1990 yılında Almanya’da doğmuştur. Tam adı Nergiz Damla Aslanalp’dır.
2013 yılında Almanya’nın Gelsenkirchen kentinde düzenlenen ‘Miss Turkuaz’ yarışmasında üçüncü oldu.

Mahsun Kırmızıgül, 2014 yılında çekilecek dizi filmi ‘Mardin İşi’nin başrolü için 130 genç kız arasından Damla Aslanalp’i seçti.

Damla Aslanalp, 2014 yılının Ağustos ayında Mahsun Kırmızıgül’ün senaryosunu yazıp yönettiği önce adının “Mardin İşi” olacağı söylenen ama sonra adı “Kadim Dostum” olarak değiştirilen ve başrollerinde İlker Aksum ve Murat Eken, Tarık Papuççuoğlu, Arif Erkin Güzelbeyoğlu’nun yer aldığı dizide rol aldı.

23 Aralık 2014 tarihinde TRT ekranlarında yayınına başlayan ve yönetmenliğini Kudret Sabancı’nın yaptığı Bir Osmanlı Polisiyesi olan “Filinta” adlı dizide Damla Aslanalp “Lara Zaharyas” karakterini canlandırırken başrollerde Serhat Tutumluer (Boris Zaharyas), Mehmet Özgür (Kadı Gıyaseddin Hatemi), Onur Tuna (Filinta Mustafa), Naz Elmas (Azize), Yosi Mizrahi (Esad Paşa), Kayra Şenocak (Hasan), Bülent Alkış (Padişah) gibi isimler rol almıştır.

Filmleri ve Dizileri :
2019 - Enes Batur Gerçek Kahraman (Sinema Filmi)
2017 - Kırlangıç Fırtınası (Maral)(Tv dizisi)
2015 - Filinta "Bin Yılın Şafağında" (Lara)(Tv dizisi)
2014 - Filinta "Bir Osmanlı Polisiyesi (Lara Zaharyas)(Tv dizisi)
2014 - Kadim Dostum


Kaynak:Biyografi.info

Damla Aslanalp filmleri

Tüm Damla Aslanalp filmleri

Damla Aslanalp için yapılan aramalar

Damla Aslanalp, Damla Aslanalp biyografi, Damla Aslanalp hayatı, Damla Aslanalp özgeçmişi, Damla Aslanalp hakkında, Damla Aslanalp doğum yeri, Damla Aslanalp fotoğraf, Damla Aslanalp video, Damla Aslanalp resim, Damla Aslanalp kimdir?, Damla Aslanalp kaç yaşında?, Damla Aslanalp nereli, Damla Aslanalp memleketi