FB TW PIN NWS
BioRank 1782

Jeffi Medina

Doğum tarihi : ??.??.1950
Jeffi Medina kaç yaşında : 74
Kilo & Boy :
Burcu :
Jeffi Medina doğum yeri : İstanbul

Jeffi Medina Biyografisi

Reklamcı ve iş adamı

Jeffi Medina, İstanbul’da "Medina Turgul DDB" reklam şirketinde CEO olarak görev yapmaktadır.

Jeffi Medina, 1950 yılında İstanbul’da sefarad Yahudi bir ailenin oğlu olarak doğmuştur. İstanbul’da, Özel Alman Lisesi 'ni bitirdikten sonra Fransa'nın Strasbourg şehrinde bulunan Strasbourg Üniversitesi'nde ekonomi eğitimi almaya başladı ve Ekonomi eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nde tamamladı.

Üniversite eğitiminden sonra 1974 yılında televizyon prodüktörü olarak iş hayatına başlayan Jeffi Medina, 1978 yılında "Manajans" reklam ajansı’nda çalışmaya başladı.

1987 yılında "Manajans"’ın genel müdürlüğüne getirilen Jeffi Medina, 1993 yılında bu görevinden ayrılarak Yavuz Turgul'la birlikte "Medina Turgul" reklam ajansını kurdu.

"Medina Turgul" reklam ajansı; 1995 yılında "DDB" (Doyle Dane Bernbach reklam ajansı) ile ortaklık kurarak "Medina Turgul DDB" adını aldı. Ardından Tribal DDB (Tribal Worldwide İstanbul) ve DDB&Co İstanbul oluşumları kardeş ajanslar olarak aynı çatı altına katıldı. 

Jeffi Medina, 2004, 2005 ve 2006 yıllarında Reklamcılar Derneği Başkanı olarak görev yaptı.

2015 yılında ve 2017 yılında, Aydın Doğan Vakfı tarafından düzenlenen Genç İletişimciler Yarışması'ndaki Reklam Kampanyası Büyük Ödülü'nü kazandı.

Jeffi Medina, her yıl "Reklamcılar Derneği" tarafından düzenlenen ve Türkiye'de yapılan önemli "Reklam Ödülleri" olan "Kristal Elma" yarışmasının jüri başkanı olarak görev almaktadır.

Jeffi Medina, Bedriye Medina ile evlidir. Emir Medina adında oğlu vardır ve oğlu Cemre Kemer ile evlidir.

Jeffi Medina, yönetmenliğini Yavuz Turgul'un yaptığı ve başrolerinde  Şener ŞenÇetin Tekindor ve Cem Yılmaz'ın oynadığı “Av Mevsimi” adlı sinema filminde yapımcı olarak yer aldı ve Macıt akman karakterini de canlandırdı.

Filmleri :
2010 - Av Mevsimi (Macit Akman) (Sinema filmi)
[[]]

Kaynak:Biyografi.info

Jeffi Medina için yapılan aramalar

Jeffi Medina, Jeffi Medina biyografi, Jeffi Medina hayatı, Jeffi Medina özgeçmişi, Jeffi Medina hakkında, Jeffi Medina doğum yeri, Jeffi Medina fotoğraf, Jeffi Medina video, Jeffi Medina resim, Jeffi Medina kimdir?, Jeffi Medina kaç yaşında?, Jeffi Medina nereli, Jeffi Medina memleketi