FB TW PIN NWS
BioRank 3615

Cemre Kemer

Doğum tarihi : 17.Şubat.1985
Cemre Kemer kaç yaşında : 39
Kilo & Boy :
Burcu : Kova
Cemre Kemer doğum yeri : İstanbul

Cemre Kemer Biyografisi

“Hepsi” adlı müzik gurubu üyesidir. 2015 yılında “Durma Dans Et” adlı dans yarışmasında jüri üyesidir.

Cemre Kemer, 17 Şubat 1985 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Babasının adı İslam Kemer’dir. Aynı zamanda menajerliğini de yapan annesinin adı Şebnem Özberk’dir. Cemre'nin annesi ile babası boşandıktan sonra annesi bekarlık soyadını almıştır. Dilan ve Sehle adlarında iki kız kardeşi vardır. Lütfü Banat İlkokulu ve Sedat Simavi İlkokulu’nda okudu. İlkokuldan sonra Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Bale Bölümü’nde bale eğitimi de alarak aynı zamanda ortaokul ve liseyi burada bitirdi. Atatürk Kültür Merkezinde Çocuk Ve Gençlik Balesi gurubuyla sahneye konulan çeşitli çocuk bale oyunlarında değişik rollerde görev yaptı.

Şan ve piyano dersleri almış olan Cemre Kemer, çeşitli müzik kliplerinde oyuncu olarak yer aldı ve reklamlarda oynadı. İsmail YK’nın klibinde rol aldı. Trafikte 1 dakika gibi reklamlarda oynadı.

Onu nazardan koruduğuna inandığı mavi rengi çok sevmekte olan Cemre Kemer, patlıcan ve portakalı sevmiyormuş.

2005 yılında çocukluklarından beri tanıştıkları Eren Bakıcı, Gülçin Ergül, Yasemin Yürük ile birlikte “Hepsi” adlı müzik gurubu kurmuştur. Bu gurubun menajerliğini de Cemre’nin annesi yapmaktadır.

2006 yılında Pepsi sponsorluğunda Sezen Aksu ile Türkiye turnesine çıktı. Ardından Kenan Doğulu ile birlikte 40 derece partileri'ne katıldı.

2006 yılında “Kısık Ateşte 15 Dakika” sinema filminde Hepsi gurubu olarak filmde rol aldılar. Bu filmde Metin Akpınar, Haluk Bilginer, Ata Demirer, Özkan Uğur, Janset, Erhan Yazıcıoğlu, Eyşan Özhim, Cezmi Baskın, Ali Sunal, Aysun Kayacı, Hepsi, Lale Oraloğlu, Pamela Spence, Bülent Seyran gibi isinler oynamıştır.

13 Mayıs 2007 tarihinde Show Tv ekranlarında başlayan “Hepsi1” dizisinde başrollerde Cemre Kemer, Eren Bakıcı, Gülçin Ergül, Yasemin Yürük oynarken diğer rollerde Belma Canciğer de oynadı.

2009 yılında yönetmenliğini Mete Özgencil’in yaptığı “Kayıp Çocuklar Cenneti” adlı filmde Hepsi gurubu olarak Cemre Kemer, Yasemin Yürük, Gülçin Ergül, Eren Bakıcı’nın haricinde Mehmet Aslan, Saygın Soysal, Gökhan Keser de rol aldı. Ancak çekim aşamasında olan bazı sorunlar yüzünden film bitirilememiştir.

2013 yılında çekimleri Kuşadası'nda gerçekleştirilen Alman yapımı “Pinokyo” adlı filmin Türkçe dublaj kadrosunda Alp Kırşan ve Cemre Kemer yer aldı. ‘Pinokyo' filminde Cemre Kemer ‘Koko' karakterine sesiyle hayat verdi.

Cemre Kemer, 2015 yılından beri birlikte olduğu Emir Medina ile 23 Aralık 2020 tarihinde evlendi. 4 Temmuz 2021 tarihinde Karla adını verdikleri bir kızı oldu.

Acun Ilıcalı’nın televizyon kanalı Tv8’de, Temmuz 2015 tarihinde başlayan “Durma Dans Et” adlı dans yarışmasında Tuğba Karaca sunuculuk yaptı. Programın jüri üyeleri ise Kemal Doğulu, Edis Görgülü, Cemre Kemer ve Neslihan Önder oldu.

2018 yılında müziğini bıraktığını açıklayan Cemre Kemer, influencer olarak kariyerine devam edeceğini duyurdu.

Albümleri:
2005 - Bir (Hepsi grubu ile birlikte)
2006 - İki (Hepsi grubu ile birlikte)
2008 - Şaka 10+1 (Hepsi grubu ile birlikte)
2009 - Geri Dönüşüm (Hepsi grubu ile birlikte)

Single :
2011 - Şık Şık (Volga Tamöz, Murat Dalkılıç ve Hepsi grubuyla birlikte)

Filmleri ve Dizileri :
2013 - Pinokyo (Türkçe Seslendirme) (Sinema Filmi)
2009 - Kayıp Çocuklar Cenneti (Cemre) (Sinema Filmi)
2008 - Benim Annem Bir Melek (Konuk Oyuncu) (TV Dizisi)
2007 - 2008 - Hepsi1 (Cemre) (TV Dizisi)
2006 - Kısık Ateşte 15 Dakika (Cemre) (Sinema Filmi)
2004 - Avrupa Yakası (TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Cemre Kemer için yapılan aramalar

Cemre Kemer, Cemre Kemer biyografi, Cemre Kemer hayatı, Cemre Kemer özgeçmişi, Cemre Kemer hakkında, Cemre Kemer doğum yeri, Cemre Kemer fotoğraf, Cemre Kemer video, Cemre Kemer resim, Cemre Kemer kimdir?, Cemre Kemer kaç yaşında?, Cemre Kemer nereli, Cemre Kemer memleketi