FB TW PIN NWS
BioRank 2623

Mehmet Aslan

Doğum tarihi : 29.Nisan.1980
Mehmet Aslan kaç yaşında : 43
Kilo & Boy :
Burcu : Boğa
Meslek : Dizi Oyuncusu
Mehmet Aslan doğum yeri : İstanbul

Mehmet Aslan Biyografisi

Gazinocular Kralı Fahrettin Aslan'ın oğlu.

Mehmet Aslan, 29 Nisan 1980 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Babası gazinolar kralı Fahrettin Aslan, annesi Arzu Aslan’dır. Babasının ilk eşinden olan Sacit Aslan (d.1953) ve Selçuk Aslan d.1959) adında iki abisi vardır. İlkokulu İstanbul’da devlet okulunda okudu. 10 yaşında Paris’e gitti. Ve 10 yıl Ecole Pascal’da okudu. Sonra Baccalaureat diplomasını aldı. Bir yıl Sorbon’da psikoloji okuduktan sonra Boston Üniversitesi’nde Uluslararası Ticaret okudu. Döndükten sonra Yeditepe Üniversitesi’nde de okudu diplomayı oradan aldı. Fransızca, İngilizce, İspanyolca olmak üzere üç yabancı dil bilmektedir. 2002 yılında Türkiye’ye döndü. 25 yaşında iken babasını kaybetti.

2005 yılında dekoratif taş üzerine “Alem Doğal Taş” şirketini kurdu. Bununla ilgili Hindistan’da fabrika satın aldı. Kuveytli ortağı ile kurduğu bu fabrikada mermer blok kesimi yapmakta ve mermer, granit, quartz, bazalt, kum taşı, taş ve kesimiyle ilgililenmektedir. Kuveyt Saray’ının ve Karaçi’deki Amerikan konsolosluğunun taşını vermek yaptığı işler arasındadır.

Caddebostan Migros’a, Burger King’e kiraladığı yerler gibi çeşitli yerlerde mülkleri, arazileri vardır ve kiraya vermektedir.

2008 yılında Show Tv’de yayınlanan “Benim Annem Dans Edemez” yarışmasında Sinem Kobal ile birlikte sunuculuk yaptı. Yarışmada Hakan Peker ve Sema Çelebi de jüri üyeliği yaptı.

2007 yılında "Çılgın Dersane” sinema filminde Kerem rolünü canlandırırken Cüneyt Arkın, Yağmur Atacan, Duygu Çetinkaya, Tuba Ünsal, Mustafa Topaloğlu, Hande Ataizi ile beraber oynadı.

2012 yılında başrolünde Murat Serezli’nin oynadığı “Muck” adlı dizide Savas Hoca karakterini canlandırırken; Hale Caneroğlu, Bedük, Ragga Oktay, Bay J, Özlem Aydın ile beraber oynadı.

Mehmet Aslan, siyasete atılarak, MHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı görevine geldi. 7 Haziran 2015 genel seçimlerinde MHP'den İstanbul 3. Bölge 6. sıradan milletvekili oldu, ancak seçilemedi. Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı görevi yapmaktadır.

17 Ocak 2017 tarihinde, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında yürütülen soruşturma kapsamında, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret" suçlamasıyla gözaltına alındı. İfadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

2017 yılında Fox Tv'de oynayan ve başrollerini Ece Uslu, Cansel Elçin, Nilay Deniz ve Berk Atan'ın paylaştığı "Dayan Yüreğim" dizisinde 24 Şubat 2017 akşamı, 4'üncü bölümünden itibaren Ayşegül Atik de diziye dahil olup Cansel Elçin'in annesi Türkan karakterini canlandıracaktır. Dizide ayrıca Ege Aydan, Bora Akkaş, Didem İnselel, Bülent Alkış, Tuncer Salman, Mehmet Aslan, Ayşegül Atik gibi oyuncular da rol almaktadır.

25 Ekim 2017 tarihinde İyi Parti'nin kuruluşu ile birlikte İyi Parti'ye katıldı. 24 Haziran 2018 seçimlerine İstanbul milletvekili adayı olarak katıldı ancak seçilemedi.

14 Şubat 2019 tarihinde 31 Mart 2019 yerel seçimleri için İYİ Parti'den İstanbul Kağıthane belediye başkan adayı olarak gösterildi.

Filmleri ve Dizileri :
2018 - Amerikalı Kız (Toprak) (TV Filmi)
2017 - Dayan Yüreğim (Avukat Yaman)(TV Dizisi)
2015 - Kırık Kalpler Bankası (Mehmet) (Sinema Filmi)
2015 - 2016 - Kördüğüm (TV Dizisi) (Demir)(TV Dizisi)
2014 - Asayiş Berkkemal (Komiser Berk Atakan) (TV Dizisi)
2012 - Muck (Savaş) (TV Dizisi)
2012 - Son (Psikiyatris) (Sinema Filmi)
2012 - Budala (Seslendirme) (TV Dizisi)
2009 - Yankee Go Home (Toprak) (Sinema Filmi)
2009 - Kayıp Çocuklar Cenneti (Mehmet) (Sinema Filmi)
2008 - Ayakta Kal (Ali Yıldız) (Sinema Filmi)
2007 - Çılgın Dersane (Kerem) (Sinema Filmi)
2006 - Doktorlar (Burak Kuzey) (TV Dizisi)
2005 - Nefes Nefese (Kaya) (TV Dizisi)
2005 - Belalı Baldız (Kerem) (TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Mehmet Aslan kitapları

Tüm Mehmet Aslan kitapları

Mehmet Aslan için yapılan aramalar

Mehmet Aslan, Mehmet Aslan biyografi, Mehmet Aslan hayatı, Mehmet Aslan özgeçmişi, Mehmet Aslan hakkında, Mehmet Aslan doğum yeri, Mehmet Aslan fotoğraf, Mehmet Aslan video, Mehmet Aslan resim, Mehmet Aslan kimdir?, Mehmet Aslan kaç yaşında?, Mehmet Aslan nereli, Mehmet Aslan memleketi