FB TW PIN NWS
BioRank 3208

İsmail YK

Doğum tarihi : 05.Temmuz.1978
İsmail YK kaç yaşında : 46
Kilo & Boy :
Burcu : Yengeç
İsmail YK doğum yeri : Hamm, Almanya

İsmail YK Biyografisi

İsmail YK, tam adıyla İsmail Yurtseven, 5 temmuz 1978 tarihinde Almanya’nın Hamm şehrinde dünyaya gelmiştir. Sivas'lı Ali Rıfat ve Zarife Yurtseven çiftinin müzikle uğraşan beş yetenekli çocuğundan en küçüğüdür İsmail YK. 13 yaşında kardeşleriyle birlikte sahne hayatına başladı. İsmail YK 1995 yılında ise profesyonel müzik hayatına adım attı. Lise mezunu olduktan sonra kendisini tamamıyla müziğe verdi.
İsmail YK 1996 yılında profesyonel DJ'lik ünvanına da sahip olmuş ve o dönemde Almanya'da Profesyonel olarak DJ'lik de yapmıştır. İsmail YK dünyada kullanılan en önemli enstrümanları başarı ile çalıyor. Ayrıca stüdyosunda kardeşleriyle beraber aranje ve müzik yönetmenliği yapmakla birlikte çok başarılı 'Söz ve Müzik' yazarıdır.

İSMAİL YK, Türkiye'ye biraz daha farklı, müziğiyle, giyimiyle, şovuyla, sahnesiyle Türk müzik dünyasına ayrı bir renk katmıştır. 8 Mayıs 2004 tarihinde çıkardığı ilk solo albümü "Şappur Şuppur" ile müzik piyasasında fırtınalar estirdi.

İsmail YK, Türkiye’de ilk defa oyuncağı yapılan sanatçı oldu ve ilköğretim 4.sınıf ders kitaplarına bile konu olmuştur.

Bombabomba.com” albümün başarısından dolayı bu kez yılın en çok satan sanatçısı olarak birinci sırada yer alarak 2 ödül birden alır ve ayrıca dijital sanal ortam satışlarında da ilk sırada bulunur ve 3. ödülünü de almaya hak kazanır. Özellikle 'Allah belanı versin' şarkısı Tüm Türkiye de odak noktası haline gelmiş birçok gazete, anahaber bülteni ve birçok canlı TV programına konu olmuştur, artık O bir STAR'dır

Alişan, Seda Sayan, Kibariye, Ebru Yaşar gibi sanatçılara bir çok beste vermiş, albümlerinde aranje ve müzik yönetmenliği yapmıştır.

İsmail YK 2008 yılında 'Bas Gaza' Albümü ile yine iddialı giriş yapmış yılın en çok satan 3 albümünden biri olmuş ve hem 'MÜ-YAP' hem 'Kral Tv' hemde 'Dijital' platformda sayısız ödül alarak diğer albümlerinde ki başarıyı devam ettirmiştir.

İsmail YK bu zamana kadar Türkiye ve Avrupa'daki 'Milyonlarca' hayranına her zaman ilginç çalışmalar sunmuş ve dikkat çekmiştir. Ayrıca İsmail YK şarkıları en çok yabancı dillere çevrilen 'TÜRK' sanatçısıdır. Söz ve Müziği İsmail YK'ya ait olan bir çok İsmail YK eserleri Avrupa ve dünyadaki sayısız sanatçılar tarafından kendi dillerince çevrilip seslendirmiştir.

Çıktığı ilk günden bu zamana kadar zirveden hiç inmeyen ve ödüle doymayan İsmail YK,yüzbinlerin katılımıyla kırdığı konser rekorları, sektör ortalamasının çok üstünde albüm satış rakamları ve Türkiye'nin en büyük ödüllerinin dağıtıldığı 'M.Ü.Y.A.P' ödülleri dahil olmak üzere aldığı yüzlerce ödül ve plaketle adını Türk Müzik Tarihine' Altın HARF'lerle yazdırmayı başarmıştır.

Aynı zamanda İsmail YK şubat 2011 de 'Türk Gençliği Kimi İdol olarak görüyor' adı altında yapılan idol araştırmasının sonuçlarına göre Türk Gençliğinin idol olarak gördüğü kişiler sıralamasında açık ara farkla 1.sırada gelerek Türkiye'de idol alınanlar sıralamasında 1.sıraya yerleşmiş ve Türkiye de ne kadar çok sevildiğini gözler önüne sermiştir.

İsmail YK 2010 yılında 'Azerbaycan da 'Yılın En İyi Sanatçısı ve Yılın En Sevilen Sanatçısı' ödüllerine de layık görülmüştür.

İsmail YK Albümlerinin kayıtlarını kendi Şirketi “Musıcom” stüdyosunda kardeşleri ile birlikte yapmaktadır.

Albümleri :
2004 - Şappur Şuppur
2006 - Bombabomba.com
2008 - Bas Gaza
2009 - Haydi Bastır
2011 - Psikopat
2012 - Metropol
2015 - Kıyamet
2018 - Tansiyon

Filmleri :
2006 - Selena (Konuk Oyuncu) (TV Dizisi)
2007 - Korkusuzlar (İskender) (TV Dizisi)
2009 - Oyun Başladı (Kanka)
2021 - Türkan Hanım'ın Konağı (Konuk Oyuncu)

Rol aldığı Reklam filmleri :
Namlı yoğurtları (2006)
Dora Hospital (7 Haziran 2013)
Norveç Klinik (2017)


Kaynak:Biyografi.info

İsmail YK için yapılan aramalar

İsmail YK, İsmail YK biyografi, İsmail YK hayatı, İsmail YK özgeçmişi, İsmail YK hakkında, İsmail YK doğum yeri, İsmail YK fotoğraf, İsmail YK video, İsmail YK resim, İsmail YK kimdir?, İsmail YK kaç yaşında?, İsmail YK nereli, İsmail YK memleketi , İsmail YK albümleri