FB TW PIN NWS
BioRank 6518

Volga Tamöz

Doğum tarihi : 13.Mart.1976
Volga Tamöz kaç yaşında : 48
Kilo & Boy :
Burcu : Balık
Volga Tamöz doğum yeri : İstanbul

Volga Tamöz Biyografisi

Müzik yapımcısı. Sanatçı birçok albüm ve projede besteci ve aranjör olarak çalışmalarıyla tanınmaktadır.

Volga Tamöz, 13 Mart 1976 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. İlkokul eğitimi sırasında özel müzik dersleri alan Volga Tamöz, İstanbul Şehir Tiyatroları'nda 3 yıl tiyatro eğitimi aldıktan sonra, İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musıkisi Devlet Konservatuvarında, ilköğretim sonrası akademik müzik eğitimine başladı ve altı yıl süren Çalgı Eğitim Bölümünü başarı ile bitirdi.

Volga Tamöz, çok sesli (polifonik müzik) müziğe karşı olan ilgisinden dolayı Kompozisyon eğitimini hedefleyen Volga Tamöz İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuvarı kompozisyon bölümünü kazanarak 2002 yılında mezun oldu. 2007 yılında Haliç Üniversitesi'nde Yüksek Lisans Programını bitirerek, akademik eğitimini tamamladı.

Volga Tamöz, müzik eğitimi ile beraber popüler müzik yaşantısında aynı paralellikte devam ettirirken, 2000 yılından bu yana birçok projede besteci, aranjör, müzik direktörü ve prodüktör olarak görev aldı.

Volga Tamöz, "Yazz Records" isimli Müzik Prodüksyon şirketini kurdu.

2004 yılı Eurovision Şarkı Yarışması'nda yapım şefi olarak görev aldı.

Volga Tamöz, 30 Kasım 2003 tarihinde Pervin Tamöz ile evlendi. Mita(d.2006) adında kız çocuğu vardır. 5 Temmuz 2013 tarihinde boşandılar.

1993 yılından beri pek çok ünlü ismin aranjörlüğünü yapan Volga Tamöz, 2015 yılında çıkardığı No 2' adlı albümünde Emre Altuğ, Hande Yener, İzel Çeliköz, Nükhet Duru, Berksan Özer, Murat Dalkılıç, Keremcem, Atiye Denizgibi isimleri bir araya getirdi.

Albümleri :
2011 - Şık Şık
2012 - Tam 90'dan
2015 - No. 2


Kaynak:Biyografi.info

Volga Tamöz için yapılan aramalar

Volga Tamöz, Volga Tamöz biyografi, Volga Tamöz hayatı, Volga Tamöz özgeçmişi, Volga Tamöz hakkında, Volga Tamöz doğum yeri, Volga Tamöz fotoğraf, Volga Tamöz video, Volga Tamöz resim, Volga Tamöz kimdir?, Volga Tamöz kaç yaşında?, Volga Tamöz nereli, Volga Tamöz memleketi