FB TW PIN NWS
BioRank 2871

Berk Cankat

Doğum tarihi : 09.Mayıs.1984
Berk Cankat kaç yaşında : 40
Kilo & Boy :
Burcu : Boğa
Meslek : Dizi Oyuncusu
Berk Cankat doğum yeri : Ankara

Berk Cankat Biyografisi

Oyuncu, grafiker

Berk Cankat, 9 Mayıs 1984 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Mimar olan ve müteahhitlik yapan babasının mesleği yüzünden Eskişehir ve Hatay gibi şehirlerde çocukluğu geçti. Bu yüzden İlkokulu Hatay’da okudu. Sonra da ortaokul ve liseyi Ankara’da okudu.

Ankara Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım bölümünden mezun oldu. Üniversiteden mezun olunca çok yakın arkadaşı ile beraber grafiker mesleğini yapmak için İstanbul’a gelmiştir. Bir grafik işinde çalışmaya başladı. Bir yandan da tiyatro dersi almaya başladı. Akademi 35 Buçuk Sanat Evi’nde oyunculuk eğitimi aldı.

2013 yılında “Sana Bir Sır Vereceğim” adlı dizide; Murat Han, Esra Ronabar, Ekin Koç, Demet Özdemir ile birlikte oynayarak dizi film hayatına başladı.

2014 yılında başrollerini Çağatay Ulusoy ile Serenay Sarıkaya’nın oynadığı, “Medcezir” dizisine 24. Bölümde Selim Serez’in teyze oğlu “Cem” karakteri, konuk oyuncu olarak katıldı. 25. Bölüm sonunda diziden ayrılmıştır.

2014 yılının Haziran ayında başlayan “Güzel Köylü” adlı dizide Mehmet Ali Nuroğlu ve Gizem Karaca ile başrolde “Cemal” karakterini canlandırdı. Dizi’nin diğer oyuncuları, Ahmet Mümtaz Taylan, Zerrin Sümer, Ali İpin gibi başarılı oyuncular rol almaktadır.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2023 - Atatürk 1881 - 1919 (1. Film) (Ali Fuat Cebesoy)(Sinema Filmi)
2022–2023 - Sıfırıncı Gün (2022)(TV Dizisi)
2022 - Aslında Özgürsün (Koray)(TV Dizisi)
2018 - Gülizar (Murat) (TV Dizisi)
2018 - Bir Deli Rüzgar (Uğur) (TV Dizisi)
2017 - Yıldızlar Şahidim (Aras) (TV Dizisi)
2015 - Muhteşem Yüzyıl: Kösem (İskender/Alex) (TV Dizisi)
2014 - Güzel Köylü (Cemal Alkan) (TV Dizisi)
2013 - Sana Bir Sır Vereceğim (Savaş) (TV Dizisi)
2013 - Medcezir (Cem) (TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Berk Cankat filmleri

Tüm Berk Cankat filmleri

Berk Cankat için yapılan aramalar

Berk Cankat, Berk Cankat biyografi, Berk Cankat hayatı, Berk Cankat özgeçmişi, Berk Cankat hakkında, Berk Cankat doğum yeri, Berk Cankat fotoğraf, Berk Cankat video, Berk Cankat resim, Berk Cankat kimdir?, Berk Cankat kaç yaşında?, Berk Cankat nereli, Berk Cankat memleketi