FB TW PIN NWS
BioRank 6348

Esra Bilgiç

Doğum tarihi : 14.Ekim.1992
Esra Bilgiç kaç yaşında : 31
Kilo & Boy :
Burcu : Terazi
Meslek : Dizi Oyuncusu
Esra Bilgiç doğum yeri : Ankara

Esra Bilgiç Biyografisi

Esra Bilgiç, 14 Ekim 1992 tarihinde Ankara’da doğmuştur.
177 cm boyunda olan Esra Bilgiç Hacette Üniversitesi Arkeoloji bölümü ve Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde eğitim aldı.

Esra Bilgiç’ in ilk televizyon deneyimi “Diriliş: Ertuğrul Gazi” adlı dizide Ertuğrul Gazi’yi canlandıran Engin Altan Düzyatan’ın eşi rolünde Halime Hatun karakterini canlandırdı. Dizi için at binme dersleri aldı.

8 Aralık 2014 tarihinde TRT 1’de başlayan “Diriliş: Ertuğrul Gazi” adlı dizide Engin Altan Düzyatan Ertuğrul Gazi’yi canlandırırken Esra Bilgiç, Halime Hatun karakterini canlandırdı. Diğer rollerde ise Kaan Taşaner, Didem Balçın, Serdar Gökhan, Hülya Darcan, Levent Öktem, Hakan Vanlı, Serdar Deniz, Turgut Tunçalp, Mehmet Çevik, Cavit Çetin Güner, Hande Subaşı ve Osman Soykut gibi isimler rol aldı.

Esra Bilgiç, 21 Ekim 2017 tarihinde Beşiktaşlı futbolcu Gökhan Töre ile dünya evine girdi. Düğünde çiftin nikah şahitliğini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan ile Beşiktaş kulüp Başkanı Fikret Orman yaptı.

Filmleri ve Dizileri :
2014 - 2017 - Diriliş: Ertuğrul Gazi (Halime Hatun)(Dizi)

Halime Hatun (Haime) Kimdir?
Türkmen bir ailenin çocuğudur. Ertuğrul Gazi’ nin eşi ve Osman Bey’ in annesidir. 1281 yılında vefât eden Hâime Hânım'ın mezarı Söğüt'te kocası Ertuğrul Gazi'nin türbesinin bahçesindedir.

Gazi Sarı-Batı Savcı Bey(vefâtı: 1288), Gündüz Alp (vefâtı: 1306), ve Osman Gazi (1258-1326) adlarında üç oğlu vardı.

Kaynak:Biyografi.info

Esra Bilgiç için yapılan aramalar

Esra Bilgiç, Esra Bilgiç biyografi, Esra Bilgiç hayatı, Esra Bilgiç özgeçmişi, Esra Bilgiç hakkında, Esra Bilgiç doğum yeri, Esra Bilgiç fotoğraf, Esra Bilgiç video, Esra Bilgiç resim, Esra Bilgiç kimdir?, Esra Bilgiç kaç yaşında?, Esra Bilgiç nereli, Esra Bilgiç memleketi