FB TW PIN NWS
BioRank 3555

Yüksel Aytuğ

Doğum tarihi : ??.??.1963
Yüksel Aytuğ kaç yaşında : 61
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Gazeteci, Yazar
Yüksel Aytuğ doğum yeri : Hafik, Sivas

Yüksel Aytuğ Biyografisi

Televizyon eleştirmenliği yapmaktadır.

Yüksel Aytuğ, 1963 yılında Sivas, Hafik’de doğmuştur. Babasının memurluğu sırasında doğduğu Sivas Hafik’ten daha iki aylıkken tayin sebebiyle ayrılmış. Daha sonra ilk,orta ,liseyi İstanbul’da okudu. 1980 yılında başladığı İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi'nin Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümü’nden 1985 yılında mezun oldu.

İlk gazeteciliğe Türk Haberler Ajansı’nda spor muhabiri olarak başladı. Orada 2 yıl çalıştıktan sonra eski Güneş gazetesine Mehmet Ali Yılmaz zamanındaki Güneş Gazetesi’ne Şansal Büyüka’nın ekibine girdi.

1989 yılında askere gitti. Askerlik dönüşü ise magazin muhabiri oldu. Türkiye’nin ilk televizyon ilavesi gazetesi olan Güneş Ekran ekini çıkarttı. Orada köşe yazarlığı yapan bir hocasının tavsiyesi ile o da orada televizyon kritiği üzerine köşe yazarlığına başlamış.

Çeşitli dergi ve TV kanalında muhabir, editör, yazı işleri müdürü, genel yayın yönetmeni, yazar olarak görev yaptı. Hürriyet Grubunda bir kadın dergisinin yazı işleri müdürlüğünü yaptı.

Sabah gazetesinin eki Günaydın gazetesinde köşe yazarlığı yapmaktadır. Yüksel Aytuğ'un sunduğu Medyatik programı, 2014 yılının ocak ayında Kanaltürk'ten ayrılarak Beyaz Tv'ye transfer oldu.

Yüksel Aytuğ, 12 Aralık 2012 Tarihinde Özlem Doğan ile evlendi. Nikâh şahitliğini Hülya Avşar ve Acun Ilıcalı yaptı. Nikâh cüzdanlarını Orhan Gencebay'ın elinden alırken nikâhı Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül kıydı.

Nikâhın konukları arasında Halit Kıvanç, Orhan Gencebay, Erol Evgin, Uğur Dündar, Hıncal Uluç, Türkan Şoray, Gülben Ergen, Ajda Pekkan, Fatih Terim, Kenan İmirzalıoğlu, Nükhet Duru, Nur Yerlitaş, Beyazıt Öztürk, Erkan Petekkaya, Ali Poyrazoğlu, Esra Erol gibi isimler var.

Kitapları :
2006 - Aşk Tedavülden Kalkmadan (Şiir kitabı)
2004 - Gaf Kürsüsü, İnceleme - Araştırma
2000 - Aşka ve Ölüme Dair, Şiir kitabı


Kaynak:Biyografi.info

Yüksel Aytuğ kitapları

Tüm Yüksel Aytuğ kitapları

Yüksel Aytuğ için yapılan aramalar

Yüksel Aytuğ, Yüksel Aytuğ biyografi, Yüksel Aytuğ hayatı, Yüksel Aytuğ özgeçmişi, Yüksel Aytuğ hakkında, Yüksel Aytuğ doğum yeri, Yüksel Aytuğ fotoğraf, Yüksel Aytuğ video, Yüksel Aytuğ resim, Yüksel Aytuğ kimdir?, Yüksel Aytuğ kaç yaşında?, Yüksel Aytuğ nereli, Yüksel Aytuğ memleketi