FB TW PIN NWS
BioRank 1630

Burçin Bildik

Doğum tarihi : 30.Mayıs.1970
Burçin Bildik kaç yaşında : 54
Kilo & Boy :
Burcu : İkizler
Burçin Bildik doğum yeri : Bakırköy, İstanbul

Burçin Bildik Biyografisi

2012 yılında “Sağ Salim” filminde oynadı.

Burçin Bildik, 30 Mayıs 1970 tarihinde İstanbul, Bakırköy’de doğmuştur. İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı Türk Halkoyunları bölümünden mezun olmuştur. Bakırköy Halkevi bünyesinde bulunan halk oyunları çocuk kadrosunda oyunculuğa başladı. Rahmetli şarkıcı Atınç dayısıdır.

Burçin Bildik, ilkokul sıralarında tiyatro kollarında görev yaparken bir yandan Yurdaer Doğulu’dan 1978 yılından itibaren 2.5 yıl gitar ve solfej dersleri aldı. Daha sonra halk danslarına yoğunlaşarak profesyonel olarak derneklerde oyuncu, eğitmen ve kurucu üyelik görevlerinde bulundu. Çeşitli yurtiçi ve yurtdışı festival ve yarışmalarda ülkesini başarıyla temsil ederek ödüller aldı.

Gençlik döneminde şarkıcılık ve müzisyenlik yaptı. Ayrıca anaokul, ilkokul ve liselerde eğitmen olarak çalıştı.

Üniversite eğitimi sırasında 1990 yılında iki gitarist (Ilgaz ve Murat) arkadaşıyla Grup Sevgi Yolcuları adıyla kurduğu grupta percussion çalarak profesyonel müzik hayatına başladı. Daha sonra grupla yollarını ayırarak 1997 yılından itibaren şarkı söylemeye başladı halen çeşitli orkestralarla Türkçe ve Rumca şarkılardan oluşan geniş repertuarı ile programlarına devam etmektedir.

Burçin Bildik, POPSAV ve BASAD üyesidir.

Burçin Bildik, 118 33 isimli bilinmeyen numaralar servisinin ve Vatan Bilgisayar reklamlarında oynayarak tanındı.

2012 yılında “Sağ Salim” adlı filmde Fulya Zenginer, Alper Saldıran, Hüseyin Avni Danyal, Kenan Ece, Murat Akkoyunlu, Orçun Kaptan, Yakup Yavru ile birlikte oynadı.

16 Aralık 2016 tarihinde sinemalarda vizyona girecek olan “Sen Sağ Ben Selamet” adlı sinema filminde Burçin Bildik, Tuvana Türkay, Ufuk Özkan, Lale Başar, Ayçin İnci, Hakan Karahan, Hasan Küçükçetin, Murat Kocacık ve Müge Üzel ile beraber rol aldı.

Evlilikleri :
1.eşi: 14 Şubat 2009 tarihinde Zeynep Elçin ile evlendi. Eşi Zeynep Elçin, 13 Temmuz 2011 yılında beyin kanaması geçirip vefat etti.
2.eşi: 2013 yılında Çiğdem Dikerler ile evlendi.

Rol aldığı Reklamlar :
Vestel Kampanya
Yapı Kredi
118 33
Atlas Jet
Vatan Bilgisayar Kampanya

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2016 - Sen Sağ Ben Selamet (Selamet) (Sinema Filmi)
2013 - Sağ Salim 2 Sil Baştan (Salim) (Sinema Filmi)
2012 - Sağ Salim (Salim) (Sinema Filmi)
2012 - Arkadaşım Max (Burhan) (Sinema Filmi)


Kaynak:Biyografi.info

Burçin Bildik filmleri

Tüm Burçin Bildik filmleri

Burçin Bildik için yapılan aramalar

Burçin Bildik, Burçin Bildik biyografi, Burçin Bildik hayatı, Burçin Bildik özgeçmişi, Burçin Bildik hakkında, Burçin Bildik doğum yeri, Burçin Bildik fotoğraf, Burçin Bildik video, Burçin Bildik resim, Burçin Bildik kimdir?, Burçin Bildik kaç yaşında?, Burçin Bildik nereli, Burçin Bildik memleketi