FB TW PIN NWS
BioRank 3408

Atalay Demirci

Doğum tarihi : 08.Temmuz.1976
Atalay Demirci kaç yaşında : 48
Kilo & Boy :
Burcu : Yengeç
Meslek : Komedyen, Şair
Atalay Demirci doğum yeri : Nallıhan, Ankara

Atalay Demirci Biyografisi

Atalay Demirci, 8 Temmuz 1976 tarihinde Ankara’nın Nallıhan ilçesinde doğmuştur. Aslen Samsun’ludur. Babası Şahin Demirci'yi 3 yaşındayken maden ocağında kaybetti. Bir süre amcası yanına alıp bakmaya çalışmış ama sonrasında 9 yaşından 18 yaşına kadar yetiştirme yurtlarında büyüdü. İlk ve Orta öğrenimini Amasya’da yaptı. Ankara Yenimahalle Ticaret Lisesi muhasebe bölümünden mezun oldu. Mersin’de öğretmenlik yapan bir abisi vardır.
O yıllarda yakalandığı kanser hastalığı ile uğraşıp 2 yıllık bir tedavi süresinden sonra yendi.

Atalay Demirci küçüklüğünden bu yana yaptığı taklitler ve arkadaş çevresindeki gösteriler ile yeteneğini sergilemiştir.

30 Mayıs 1999 tarihinde ilk kez sahneye çıktı. 30 Haziran 2008 tarihi itibariyle Dünya Radyo ve Ankara Sanat Evi bünyesinde sahneye çıktı.

2000 yılından bu yana Dünya Radyo da Kelalaka isimli Show programı 7 yıl sunuculuğunu yaptı.

Atalay Demirci’nin 1 şiir albümü 3 şiir kitabı bulunmaktadır.

Acun Ilıcalı’nın Sunduğu “Yetenek Sizsiniz Türkiye” yarışmasına 2013 yılında katılarak 1. Olmuştur. Bu dönemden sonra birçok gösteri merkezinden, tiyatrodan ve televizyon programından teklif almaya devam eden Atalay Demirci son günlerde sürekli turnelere katılmaya başlamış ve hem yurt içinde hem de yurt dışında birçok gösteri sergilemektedir.

Atalay Demirci, Neslihan Demirci ile 2007 yılından beri evlidir ve Furkan Demirci, Ertuğrul Demirci adlarında iki oğlu vardır.

2014 yılında Tv8'de yayınlanan "100 Kişiye Sorduk" adlı yarışma içerikli televizyon programını sundu.

27 Mart 2015 tarihinde vizyona giren "Güvercin Uçuverdi" adlı sinema filminde baş rolde oynadı. İlk sinema filminde Atalay Demirci’ye duayen oyuncular Salih Kalyon, Zerrin Sümer, Ali Erkazan, Erdal Tosun ve Ayşen Gruda ve Tuvana Türkay eşlik ettiler.

15 Temmuz 2016 darbe girişimi sonrası sosyal medya hesabının hacklenmesi sonucu Fethullah Gülen'e yakın isimler Enes Kanter ve Hakan Şükür'le yazışmaları ortaya çıkan, Atalay Demirci, 5 Ağustos 2016 tarihinde Ankara'da gözaltına alındı. 6 Ağustos 2016 tarihinde Ankara 4. Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilen Atalay Demirci, tutuklandı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hakkında yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında "anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme" ve "silahlı terör örgütüne üye olma" suçlamalarından 6 Ağustos 2016 tarihinden beri tutuklu bulunan ve bir kez ağırlaştırılmış müebbet ile 10 yıla kadar hapsi istenen komedyen Atalay Demirci, 17 Ağustos 2017 tarihinde Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesince adli kontrol şartıyla ve yurtdışı yasağı tedbirleri konularak serbest bırakıldı.

Atalay Demirci'nin 3 Mart 2020 tarihinde görülen karar duruşmasında Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesince "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 5 yıl hapis cezasına verildi.

Şiir Kitapları :
2006 - Satılık Gözyaşları
2007 - Kaleme Zeval Olmaz
2013 - Ya da Şiir

Filmleri ve Dizileri :
2015 - Güvercin Uçuverdi (Yüksel Güvercin) (Sinema filmi)
2011 - Hop Dedik: Deli Dumrul (Tetikçi Bedo) (Sinema filmi)


Kaynak:Biyografi.info

Atalay Demirci kitapları

  • Ya Da Şiir Ya Da Şiir

    Yarın tarihi : 2013-04-16


    Yayınevi : KALDIRIM YAYINLARI


    Edebiyat » Şiir (yerli)

Tüm Atalay Demirci kitapları

Atalay Demirci filmleri

Tüm Atalay Demirci filmleri

Atalay Demirci için yapılan aramalar

Atalay Demirci, Atalay Demirci biyografi, Atalay Demirci hayatı, Atalay Demirci özgeçmişi, Atalay Demirci hakkında, Atalay Demirci doğum yeri, Atalay Demirci fotoğraf, Atalay Demirci video, Atalay Demirci resim, Atalay Demirci kimdir?, Atalay Demirci kaç yaşında?, Atalay Demirci nereli, Atalay Demirci memleketi