FB TW PIN NWS
BioRank 1867

Onur Tuna

Doğum tarihi : 02.Temmuz.1985
Onur Tuna kaç yaşında : 38
Kilo & Boy :
Burcu : Yengeç
Onur Tuna doğum yeri : Çanakkale

Onur Tuna Biyografisi

Filinta adlı dizinin başrol oyuncusudur.

Onur Tuna, 2 Temmuz 1985 tarihinde Çanakkale’de doğmuştur. Annesi tapu dairesinden emekli, babası matematik öğretmenidir. Bir abisi vardır. 9 Eylül Üniversitesi İktisat Fakültesinde lisans eğitimini tamamladı. Ege Üniversitesi konservatuvarında Sanat Müziği ses eğitimi de aldı. Gitar çalmasını bilen Onur Tuna’nın Acın Verdi ve Tıpkı Sen adlı iki şarkısı da vardır. Ayrıca 70'e yakın şarkısı vardır.

1,95 boyunda olan Onur Tuna, ortaokul yıllarından itibaren lisanslı voleybol ve basketbol oynadı. Ortaokul ve lise yıllarında tiyatro oyunlarında yer almaya başladı. İzmir’de Üniversitede okurken 4 yıl profosyonel mankenlik yaptı. İzmir Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk eğitimi aldı. İstanbul’a gelince de Ayla Algan ve Craft’ta devam etmiş ve oyunculuğa başlamıştır.

Senaryosunu Mahsun Kırmızıgül’ün yazdığı 2011 yılında Atv’de oynamaya başlayan “Hayat Devam Ediyor” adlı dizide Siraç Bakırcı karakterini canlandırırken, Fikret Kuşkan, Şenay Gürler, Rozet Hubeş, Arif Erkin Güzelbeyoğlu, Menderes Samancılar ile birlikte rol aldı.

2014 yılında başrolleri Farah Zeynep Abdullah ve Engin Akyürek’in paylaştığı “Bi Küçük Eylül Meselesi” adlı sinema filminde rol aldı.

23 Aralık 2014 tarihinde TRT ekranlarında yayınına başlayan ve ilk 9 bölümünün yönetmenliğini Kudret Sabancı’nın yaptığı Bir Osmanlı Polisiyesi olan “Filinta” adlı dizide Onur Tuna (Filinta Mustafa) karakterini canlandırırken; Mehmet Özgür (Kadı Gıyaseddin Hatemi), Damla Aslanalp “Lara Zaharyas”, Serhat Tutumluer (Boris Zaharyas), Naz Elmas (Azize), Yosi Mizrahi (Esad Paşa), Kayra Şenocak (Hasan), Bülent Alkış (Padişah) gibi isimler rol almıştır.

2019 yılında Fox TV ekranlarında yayınlanmakta olan yapımcılığını Faruk Bayhan’ın yaptığı ve yönetmeni Yusuf Pirhasan olan Mucize Doktor dizisinde Taner Ölmez, Savant Sendromlu doktor asistanı Ali Vefa karakterini canlandırırken, Mucize Doktor dizinin başrollerinde Onur Tuna, Murat Aygen, Sinem Ünsal, Fırat Altunmeşe, Gökçe Akyıldız ve Reha Özcan, yer aldı.

Filmleri ve Dizileri :
2020 - Ağır Romantik (Kerem BABAYİĞİT) (Sinema Filmi)
2019 - Mucize Doktor (Ferman)(TV Dizisi)
2018 - Yasak Elma (Alihan Taşdemir)(TV Dizisi)
2018 - Altın Tepsi (Alihan Taşdemir)(TV Dizisi)
2016 - Cesur Yürek (Ömer)(TV Dizisi)
2015 - Filinta "Bin Yılın Şafağında" (Filinta Mustafa) (TV Dizisi)
2015 - Ahirim Sensin (TV Dizisi)
2014 - Filinta "Bir Osmanlı Polisiyesi” (Filinta Mustafa) (TV Dizisi)
2014 - Bi Küçük Eylül Meselesi (Atıl) (Sinema Filmi)
2011 – 2012 - Hayat Devam Ediyor (Siraç Bakırcı) (TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Onur Tuna videoları

Tüm Onur Tuna videoları

Onur Tuna filmleri

Tüm Onur Tuna filmleri

Onur Tuna için yapılan aramalar

Onur Tuna, Onur Tuna biyografi, Onur Tuna hayatı, Onur Tuna özgeçmişi, Onur Tuna hakkında, Onur Tuna doğum yeri, Onur Tuna fotoğraf, Onur Tuna video, Onur Tuna resim, Onur Tuna kimdir?, Onur Tuna kaç yaşında?, Onur Tuna nereli, Onur Tuna memleketi