FB TW PIN NWS
BioRank 500

Şahin Kendirci

Doğum tarihi : 19.Nisan.2001
Şahin Kendirci kaç yaşında : 23
Kilo & Boy :
Burcu : Koç
Şahin Kendirci doğum yeri : Adana

Şahin Kendirci Biyografisi

Şahin Kendirci, 2014 yılında katılıp birinci olarak kazandığı O Ses Çocuklar yarışmasından sonra asıl popülerliğini ise Müslüm Gürses’in hayatının anlatıldığı Müslüm filmiyle yakaladı.

Şahin Kendirci, 19 Nisan 2001 tarihinde Adana'da Kemal Kendirci’nin oğlu olarak doğmuştur. Aslen Şanlıurfalıdır. Beş kardeş olan Şahin Kendirci'nin bir de ikizi var. Şahin Kendirci'nin ikiz kardeşi Muhammet Kendirci, Adana'da bir restoranda komi olarak çalışıyor.

Ailesine destek olmak için okulu bırakan Şahin Kendirci, eğitimine açıktan devam ediyor.

Küçük yaştan bu yana müziğe ilgisi devam eden Şahin Kendirci, 2013 yılında 12 yaşında iken katıldığı; jüri koltuğunda Acun Ilıcalı, Hülya Avşar ve Eser Yenenler’in oturduğu, sunuculuğunu Alp Kırşan’ın yaptığı Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasında sempatik tavırları ve küçük yaşına rağmen etkileyici sesiyle tanındı.

Şahin Kendirci, 2014 yılında katılıp birinci olarak kazandığı O Ses Çocuklar yarışmasının sunuculuğunu Jess Molho yaparken, jürileri Mustafa Ceceli, Murat Boz ve Hadise Açıkgöz olmuştur.

Bu yarışmanın ardından senaryosunu Burak Aksak'ın yazıp, Ezel Akay’ın yönettiği 'Bana Masal Anlatma' filminde tamirci çırağı rolünde yer aldı. Başrollerinde Fatih Artman, Hande Doğandemir, Cengiz Bozkurt, Sadi Celil Cengiz'in yer aldığı bir komedi filminde ayrıca Devrim Yakut, Erdal Tosun, Tarık Ünlüoğlu, Burcu Biricik, Berat Yenilmez, Ercan Yazgan yer alırken Gürkan Uygun, Gökçe Bahadır ve Yılmaz Erdoğan da konuk oyuncu olarak bulunmaktadır.

Şahin Kendirci, asıl popülerliğini ise Müslüm Gürses’in hayatının anlatıldığı Müslüm filmiyle yakaladı.

2018 yılında Müslüm Gürses’in hayatının anlatıldığı Müslüm filminin yönetmenliğini Ketche ve Can Ulkay ile birlikte yaparken, Şahin Kendirci filmde Müslüm Gürses’in gençliğini canlandırdı. Timuçin Esen Müslüm Gürses’i, Zerrin Tekindor Muhterem Nur’u canlandırdı. Diğer rollerde Ayça Bingöl, Erkan Can, Taner Ölmez, Erkan Avcı, Turgut Tunçalp rol aldı.

2019 yılında TRT 1 ekranlarında yayınlanan, yönetmenliğini Ketche ve Devrim Yalçın'ın birlikte üstlendiği, senaryosunu Alphan Dikmen ve Başak Angigün'ün birlikte kaleme aldıkları ve başrollerini Tolgahan Sayışman ve Yıldız Çağrı Atiksoy'un paylaştığı; dram ve aksiyon türündeki Türk yapımı “Şampiyon” adlı televizyon dizisinde rol aldı.

2023 yılında Şahin Kendirci; başrolde olarak Murat Yıldırım ve İlker Aksum ile birlikte Nefes: Yer Eksi İki adlı sinema filminde oynadı.

Filmleri ve Dizileri :
2023 - Nefes: Yer Eksi İki (Salman) (Sinema Filmi)
2022 - Mahalleden Arkadaşlar (İsmet)(Sinema Filmi)
2021 - Tozkoparan Iskender (2021)(Tv Dizisi)
2019 - Şampiyon (Şahin) (Tv Dizisi)
2018 - Müslüm (Müslüm Gürses’in gençliği) (Sinema Filmi)
2015 - Bana Masal Anlatma (tamirci çırağı Mustafa) (Sinema Filmi)

Albümleri :
2016 - Kül Olursun (Single)
2018 - Adana'ya Gel Gidek (4 şarkılık albüm)
2019 - Sevda Yüklü Kervanlar (Single)
2020 - Nasıl İstersen (Single)
2021 - Kal Benim İçin (Single)
2021 - Senin İmzan Var (Single)
2021 - Heye Kardaş (Single)


Kaynak:Biyografi.info

Şahin Kendirci filmleri

Tüm Şahin Kendirci filmleri

Şahin Kendirci için yapılan aramalar

Şahin Kendirci, Şahin Kendirci biyografi, Şahin Kendirci hayatı, Şahin Kendirci özgeçmişi, Şahin Kendirci hakkında, Şahin Kendirci doğum yeri, Şahin Kendirci fotoğraf, Şahin Kendirci video, Şahin Kendirci resim, Şahin Kendirci kimdir?, Şahin Kendirci kaç yaşında?, Şahin Kendirci nereli, Şahin Kendirci memleketi