FB TW PIN NWS
BioRank 2775

Mustafa Ceceli

Doğum tarihi : 02.Kasım.1980
Mustafa Ceceli kaç yaşında : 44
Kilo & Boy :
Burcu : Akrep
Mustafa Ceceli doğum yeri : Ankara

Mustafa Ceceli Biyografisi

Mustafa Ceceli, 2 Kasım 1980 tarihinde Ankara’da dünyaya gelen Mustafa Ceceli’nin müziğe olan ilgisi ailesi tarafından çok küçük yaşlarında farkedildi. Sinan Ceceli (d.1988) adında bir kardeşi vardır. 6 yaşında özel öğretmenden 2 yıl piyano eğitimi verildi. Lise yıllarında amatör olarak düzenlemeler yapmaya başladı.
Ankara Üniversitesi Veteriner Hekimliği bölümünü kazanan Mustafa Ceceli aynı dönemde arkadaşlarının kurmuş olduğu bir grupta keyboard çalmaya başladı. Fakültenin 3. yılında tekrar üniversite sınavına girerek Yeditepe Üniversitesi İşletme Bölümü’nü kazandı ve Ankara’daki müzik hayatını noktalayarak İstanbul’a geldi.

Ceceli, solistliğin yanında 2003 yılında başladığı profesyonel aranjörlük işine devam etmektedir. İstanbul’a gelişinin ardından Cenk Eren’in vokalistliğini yapan Merih Ermakastar’ın şarkılarına düzenlemeler yaparak profesyonel aranjörlük hayatına adım attı. Piyasaya çıkan bu albümle birlikte Ozan Doğulu ile tanıştı ve o dönemde hazırlanmakta olan Kenan Doğulu’nun ‘’Demedi Deme’’ albümündeki ”Aklım Karıştı” şarkısının düzenlemesini yaptı. Sezen Aksu’ya hem albümlerinde hem de sahnede eşlik etmeye başlayan Ceceli’nin imza attığı aranjeler büyük ilgi gördü.

“Yapmak istediğim her projeyi, hayal ettiğim her şeyi zamanında Onno Tunç gerçekleştirmiş aslında, sağ olsun.” diyerek Tunç’u hayırla yâd eden Ceceli, popüler şarkılar haricinde mistik besteler ve şarkılar yapmayı da çok arzuladığını söylüyor:

Listelerde üst sıralarda yer alan İkili Delilik, Hükümsüz ve Gidemem şarkılarını düzenledi. Aynı tarihlerde düzenlemiş olduğu Çakkıdı şarkısı Türk Pop Müziğine yeni bir soluk getirdi ve yoğun ilgi gördü.

Tarkan, Ajda Pekkan , Sertab Erener, Nilüfer,Aşkın Nur Yengi, Emre Altuğ, Nil Karaibrahimgil, Emre Aydın, Murat Boz ve pek çok sanatçının albümlerinde aranjör olarak çalıştı.

Sezen Aksu’ya ait olan “Unutamam“ adlı şarkıyı seslendirdi. Bu şarkı ile 35. Altın Kelebek “En İyi Çıkış Yapan Solist’’ ve Power Türk Video Müzik Ödülleri “En İyi Çıkış Yapan Video Klip” ödüllerini aldı.

16.Kral TV Müzik ödülleri gecesinde ‘’En Iyi Erkek Sanatçı’’ ve ‘’En Iyi Albüm’’ ödüllerine ve 37. Altın Kelebek ödüleleri gecesinde ‘’En Iyi Çıkış Yapan Sanatçı’’ ödülüne layık görüldü.

2010 Yaz aylarında albüm şarkılarının remixlerinin ve ”Hata” isimli 1 yeni şarkının bulunduğu `Mustafa Ceceli Remixes`albümü müzik marketlerdeki yerini aldı. Yılın sonunda Enbe Orkestrası’na ikinci ve son kez konuk olan Ceceli’nin seslendirdiği ’Eksik’ ve ‘Yağmur Ağlıyor’ şarkıları yoğun ilgi gördü. ‘Eksik’ şarkısı Mustafa Ceceli / Elvan Günaydın düeti aday olduğu bütün dallarda ödülleri aldı ve dijital ortamda en çok dinlenen şarkı oldu.

Kendi adını taşıyan "Mustafa Ceceli" albümünü 2009 yılında yayımladı ve albüm "MÜ-YAP" 'tan altın plak ödülü aldı. Bununla birlikte bir çok müzik platformlarda ödüllerle dönmüştür. 2 Nisan 2012 tarihinde ikinci solo albümü `ES` dinleyicisiyle buluştu. İlk klip şarkısı albüme de adını veren`ES` şarkısına çekildi.

Mustafa Ceceli’ye Sezen Aksu “hacı” diye hitap ediyor. Aslında gerçekten de 2003’de hacca gitmiş.

Mustafa Ceceli, keyboard, gitar, piyano ve kemanı iyi derecede çalabiliyor.

Mustafa Ceceli,1 Kasım 2008 tarihinde tasarım mühendisi Sinem Gedik ile evlenmiştir. 28 Eylül 2011 doğumlu Arın adında bir çocukları var. 25 Mayıs 2017 tarihinde boşandı.

20 Haziran 2015 tarihinde Show TV ekranlarında yeni başlayan, Mustafa Ceceli ve Bengü’nün takım kaptanları olacağı "Kapışma" isimli yarışma programında Asuman Krause, sunuculuk görevini üstlendi.

Mustafa Ceceli, 10 Temmuz 2017'de Selin İmer ile evlendi.

Albümleri :
2017 - Simsiyah
2017 - Zincirimi Kırdı Aşk
2015 - Aşk İçin Gelmişiz
2014 - Kalpten
2014 - Al Götür Beni
2012 - Mustafa Cecelies+ Remixes
2012 - Es!
2011 - Eksik Remix
2011 - Eksik
2010 - Mustafa Ceceli (Remixes)
2010 - Hastalıkta Sağlıkta - Single)
2010 - Limon Çiçekleri - Single)
2010 - Ağladın Ya
2009 - Mustafa Ceceli
2009 - Karanfil - Single)
2009 - Hata
2008 - Unutamam - Single)


Kaynak:Biyografi.info

Mustafa Ceceli için yapılan aramalar

Mustafa Ceceli, Mustafa Ceceli biyografi, Mustafa Ceceli hayatı, Mustafa Ceceli özgeçmişi, Mustafa Ceceli hakkında, Mustafa Ceceli doğum yeri, Mustafa Ceceli fotoğraf, Mustafa Ceceli video, Mustafa Ceceli resim, Mustafa Ceceli kimdir?, Mustafa Ceceli kaç yaşında?, Mustafa Ceceli nereli, Mustafa Ceceli memleketi , Mustafa Ceceli albümleri