FB TW PIN NWS
BioRank 125

Necati Şaşmaz

Doğum tarihi : 15.Aralık.1971
Necati Şaşmaz kaç yaşında : 53
Kilo & Boy :
Burcu : Yay
Necati Şaşmaz doğum yeri : Elazığ

Necati Şaşmaz Biyografisi

Kurtlar Vadisi ile ünlenen Türk sinema ve dizi oyuncusu.
Necati Şaşmaz 15 Aralık 1971 tarihinde Elazığ'da Abdulkadir - Sahil Şaşmaz çiftinin oğlu olarak doğmuştur. Tam adı Muhammed Necati Şaşmaz'dır. Raci Şaşmaz ve Zübeyr Şaşmaz adında iki kardeşi vardır. Asıl mesleği turizmcilik olan Şaşmaz, eğitimini Kanada'da tamamladı.

Amerika'da 6 sene kalan Şaşmaz, 2001 yılında bir süreliğine ailesini ziyarete geldiği sırada geri dönüş uçak biletini 11 Eylül 2001 tarihine aldı. Amerika'da yaşanan saldırılar sebebiyle uçağı Amerika'ya varamadan geri dönen Şaşmaz, sonradan ailesinin çekincesi ve ısrarı üzerine Amerika'ya dönmekten vazgeçti.

Hayatına Türkiye'de devam etme kararı alan Necati Şaşmaz, Ankara'da sigorta acentesi açtı. Çok geçmeden İstanbul'da Osman Sınav'la bir iş görüşmesine oturdu. Kendisine bir yapımın senaryo ekibinde yer alması teklifi geleceğini beklentisi ile görüşmeye gitti. Osman Sınav'ın "Bir dizi düşünüyoruz, seni de baş rolde düşünüyorum" sözlerine, düşünmek istediğini söyleyen Şaşmaz, bir ay sonra teklifi kabul etti.

Hayatını tamamen değiştirdiğini söylediği Kurtlar Vadisi projesine böyle başlayan Necati Şaşmaz, özel hayatının kalmadığını, "Beni sadece Ankara'da ismimle çağırıyorlar, İstanbul'da herkes Polat diyor" sözleri ile dile getirdi.

2003 yılında gösterilmeye başlayan müziklerini Gökhan Kırdar'ın hazırladığı, senaryosu Raci Şaşmaz'dan, yönetmenleri Osman Sınav, Mustafa Şevki Doğan ve Serdar Akar olan "Kurtlar Vadisi" adlı dizi filmde Necati Şaşmaz Polat Alemdar karakterini canlandırırken; Oktay Kaynarca, Özgü Namal, Selçuk Yöntem, Gürkan Uygun, Kenan Çoban, Erhan Ufak, Seray Sever,Tarık Ünlüoğlu, Haldun Boysan, Hande Kazanova ve daha bir çok oyuncu da rol aldı.

Amerika'da kaldığı dönemde yeşil kart sahibi olan Şaşmaz, bedelli askerlikten yararlanarak, askerliğini 28 gün yaptı. Amcası, eski MHP milletvekili Tahir Şaşmaz olan Necati'nin Raci Şaşmaz (Kurtlar Vadisi dizisinin senaristi) ve Zübeyr Şaşmaz adında iki kardeşi vardır.

Necati Şaşmaz'ın, içerisinde ilâhi aşkı anlatan şiirlerinin yer aldığı bir şiir kitabı bulunmaktadır. Ankara'da bulunduğu gençlik yıllarında başından bir aşk hikayesi geçen Şaşmaz, yaşadığı duyguları şiire aktardı. Bu dönemde içerisinde bulunduğu tasavvuf kültürünün de etkisiyle ilâhi aşkı şiirlerine yansıtan Şaşmaz, şiirlerini ise "Akş" ismini verdiği bir kitapta topladı.

Necati Şaşmaz, 12 Aralık 2012 tarihinde kendisinden 21 yaş küçük Nagehan Kaşıkçı ile evlendi. Ali Nadir Şaşmaz (d.2013) ve Yusuf Emir (d.2017) adlarında iki çocuğu vardır. Necati Şaşmaz, Ocak 2019 ayında boşanma davası açtı.

Necati Şaşmaz 2 Kasım 2014 tarihinde dizi çekimleri sırasında kendi kullandığı aracın kontrolden çıkması sonucunda trafik kazası geçirdi. Çenesinde kırık olduğu tespit edildi ve ameliyat edildi.

Filmleri ve Dizileri :
Yapımcı :
2015 - Kara Kutu (TV Dizisi)
2013 - 2015 - Kurtlar Vadisi Pusu (TV Dizisi)

Oyuncu :
2017 - Kurtlar Vadisi Vatan (Polat Alemdar) (Sinema Filmi)
2012 - Kurt Kanunu (Enver Paşa)(TV Dizisi)
2011 - Kurtlar Vadisi Filistin (Polat Alemdar) (Sinema Filmi)
2010 - Halil İbrahim Sofrası (TV Dizisi)
2007 - Kurtlar Vadisi Terör (Polat Alemdar)(TV Dizisi)
2007 - 2014 - Kurtlar Vadisi Pusu (Polat Alemdar)(TV Dizisi)
2006 - Kurtlar Vadisi Irak (Polat Alemdar) (Sinema Filmi)
2004 - Ekmek Teknesi (Polat Alemdar)(TV Dizisi)
2003 - 2005 - Kurtlar Vadisi (Polat Alemdar)(TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Necati Şaşmaz hakkında haberler

Tüm Necati Şaşmaz haberleri

Necati Şaşmaz filmleri

Tüm Necati Şaşmaz filmleri

Necati Şaşmaz için yapılan aramalar

Necati Şaşmaz, Necati Şaşmaz biyografi, Necati Şaşmaz hayatı, Necati Şaşmaz özgeçmişi, Necati Şaşmaz hakkında, Necati Şaşmaz doğum yeri, Necati Şaşmaz fotoğraf, Necati Şaşmaz video, Necati Şaşmaz resim, Necati Şaşmaz kimdir?, Necati Şaşmaz kaç yaşında?, Necati Şaşmaz nereli, Necati Şaşmaz memleketi