FB TW PIN NWS
BioRank 7293

Prof.Dr.Mustafa Necmi İlhan

Doğum tarihi : ??.??.1971
Mustafa Necmi İlhan kaç yaşında : 53
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Doktor
Mustafa Necmi İlhan doğum yeri : Harput, Elazığ

Mustafa Necmi İlhan Biyografisi

Profesör Doktor Mustafa Necmi İlhan, 2017 yılında Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı oldu.

Mustafa Necmi İlhan, 1971 yılında Elazığ'ın Harput ilçesinde doğmuştur. Babası binbaşı rütbesinde iken 1963 yılında Kıbrıs Türk Kuvvetleri alayı baştabipliği ve cerrahlığı görevi yapan Dr. Bnb. Nihat İlhan’dır. 23/24 Aralık 1963 gecesi babası Dr. Bnb. Nihat İlhan evde yok iken evlerinin bulunduğu Lefkoşa'daki Türk Mahallesi 'Kanlı Noel olaylarında Rum çetesi EOKA'cılar tarafından basıldı ve korumasız olarak evlerinin banyosuna saklanan doktorun eşi ve çocuklarını, banyo küvetinde hunharca katletti.

Mustafa Necmi İlhan, Ankara Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden 1995 yılında mezun oldu. 2001 yılında Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı, Halk Sağlığı Bilim Doktoru olarak birinci doktorasını tamamlayan Mustafa Necmi İlhan, 2008 yılında Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı, İş Sağlığı Bilim Doktoru olarak ikinci doktorasını tamamladı.

2015 yılında Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, Sağlık Kurumları Yönetimi Bölümü, Hastane İşletmeciliği Bilim Uzmanı olarak yüksek lisansını tamamladı.

Mustafa Necmi İlhan, 1999-2001 yılları arasında Gazi Üniversitesinde, Araştırma Görevlisi, 2004-2007 yılları arasında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı, Öğretim Görevlisi, 2007-2009 yılları arasında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı, Yardımcı Doçent olarak çalıştı

2008-2011 yılları arasında Gazi Üniversitesi Hastanesi, Başhekim Yardımcısı olarak görev yapan Mustafa Necmi İlhan, 2011-2014 yılları arasında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Yönetim Kurulu Üyesi, Doçent Temsilcisi ve 2009-2014 yılları arasında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı, Doçent olarak görev yaptı.

2009-2014 yılları arasında Doçent olarak Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalında çalıştı. 2016-2019 yılları arasında Gazi Üniversitesi Etik Komisyonu, Başkan Yardımcısı oldu.

Mustafa Necmi İlhan, 2004 yılından itibaren Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi, Sürekli Tıp Eğitimi Kurulu üyesi, 2006 yılından itibaren Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi, Kanıta Dayalı Tıp Kurulu üyesi, 2014 yılından itibaren de Gazi Üniversitesi Hastanesi, İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulu üyesi, Gazi Üniversitesi Hastanesi, Çalışan Güvenliği Komitesi üyesi, 2015 yılından itibaren Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi, Topluma Dayalı Tıp Eğitimi Kurulu üyesi ve Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi, Ulusal Tıp Eğitimi Akreditasyon Kurulu, Yönetim ve Yürütme Grubu üyesidir.

2013 yılında Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü İş Sağlığı ve Güvenliği Anabilim Dalı Başkanı olan Mustafa Necmi İlhan, aynı zamanda 2014 yılında Profesör olan Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi İş ve Meslek Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı görevini de üstlenmiştir.

Mustafa Necmi İlhan, 2016 yılında Gazi Teknopark, Yönetim Kurulu Üyesi ve Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Atanma ve Yükseltilme Kriter Değerlendirme Komisyonu başkanlığı, Kalite Komisyonu üyeliği yapmıştır.

Profesör Doktor Mustafa Necmi İlhan, 2017 yılında Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı oldu.

Portekiz’in başkenti Lizbon’da yapılan Avrupa Uyuşturucu ve Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi (European Monitoring Centre for Drugs and Drug Addiction-EMCDDA) toplantılarına 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2018 yıllarında uzman olarak katıldı.

2016 yılında Afganistan’ın başkenti Kabil’de Afganistan Dısişleri Bakanlığı (MFA) tarafından düzenlenen toplantıya Türkiye Uyuşturucu ve Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi (TUBİM) Bilim Kurulu Üyesi olarak katıldı.

Profesör Doktor Mustafa Necmi İlhan, 2016, 2017, 2019 yıllarında olarak Avusturya'nın başkenti Viyana’da yapılan Birleşmiş Milletler Uyuşturucu ve Suç Ofisi (United Nations Office of Drug and Crime-UNODC) seminerlerine Türkiye Delegasyonu Üyesi olarak katıldı.

10 Ocak 2020’de oluşturulan Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu daha çok tıp hekimlerinden oluşunca, sosyolojik sorunlar için de bünyesinde 8 Haziran 2020 tarihinde yeni bir "Toplum Bilimleri Kurulu" oluşturuldu. Sosyoloji, iletişim, psikoloji, din sosyolojisi, istatistik, tıp tarihi, iktisat sosyolojisi gibi alanlarda çalışan bilim insanlarından oluşan 7 kişilik ekipte, Prof. Dr. Erol Göka, Prof. Dr. Kemal Ataman, Prof. Dr. Nuran Yıldırım, Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, Prof. Dr. Veysel Bozkurt, Prof. Dr. Teyfik Demir ve Prof. Dr. Bülent Çaplı yer aldı.

İlgi Alanları:
İş Sağlığı ve Güvenliği
Toplum Ruh Sağlığı ve Bağımlılık
Sağlık Ekonomisi ve Finansman
Farmakoepidemiyoloji
Epidemiyoloji
Klnik Araştırmalar ve Biyoistatistik
Hastane İşletmeciliği ve Yönetimi


Kaynak:Biyografi.info

Mustafa Necmi İlhan için yapılan aramalar

Mustafa Necmi İlhan, Mustafa Necmi İlhan biyografi, Mustafa Necmi İlhan hayatı, Mustafa Necmi İlhan özgeçmişi, Mustafa Necmi İlhan hakkında, Mustafa Necmi İlhan doğum yeri, Mustafa Necmi İlhan fotoğraf, Mustafa Necmi İlhan video, Mustafa Necmi İlhan resim, Mustafa Necmi İlhan kimdir?, Mustafa Necmi İlhan kaç yaşında?, Mustafa Necmi İlhan nereli, Mustafa Necmi İlhan memleketi