FB TW PIN NWS
BioRank 5085

Prof.Dr.Teyfik Demir

Doğum tarihi : ??.??.1982
Teyfik Demir kaç yaşında : 41
Kilo & Boy :
Burcu :
Teyfik Demir doğum yeri :

Teyfik Demir Biyografisi

8 Haziran 2020 tarihinde Sağlık Bakanlığı bünyesinde kurulan "Toplum Bilimleri Kurulu" üyesidir.

Teyfik Demir, 1982 yılında doğmuştur. 2005 yılında Konya’da Selçuk Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde Lisans eğitimini tamamladı. 2008 yılında TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde Yüksek Lisansını bitirdi. Ardından aynı yerde 2011 yılında Doktorasını Omurga cerrahisinde kullanılan protezlerin biyomekanik performansları üzerine tezi ile tamamladı.

Teyfik Demir, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesinde yüksek lisansı sırasında Savunma sanayine yönelik araştırmalar yaptı ve zırh delici mermileri durdurabilecek bir zırh geliştirdi. Daha sonra Doktorasını yaptığı sırada sağlık konusuna yöneldi. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin ve sinir cerrahisi kliniğinde Omurga cerrahisinde kullanılan protezlerin biyomekanik performansları üzerine araştırmalar yaptı.

Teyfik Demir, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesinde Mühendislik Fakültesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi olarak çalışmaktadır.

2011 yılında Türkiye'deki ilk implant test merkezi olan 'Labiotech' adlı Biyoteknoloji Laboratuvar Şirketini kuran Teyfik Demir, 2012 yılında dünya çapında 40 yaş altı medikal teknolojiler alanında büyük başarı gösteren 40 kişi arasına seçilen Türkiye'den tek akademisyen oldu.

10 Ocak 2020’de oluşturulan Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu daha çok tıp hekimlerinden oluşunca, sosyolojik sorunlar için de bünyesinde 8 Haziran 2020 tarihinde yeni bir "Toplum Bilimleri Kurulu" oluşturuldu. Sosyoloji, iletişim, psikoloji, din sosyolojisi, istatistik, tıp tarihi, iktisat sosyolojisi gibi alanlarda çalışan bilim insanlarından oluşan 7 kişilik ekipte, Prof. Dr. Erol Göka, Prof. Dr. Kemal Ataman, Prof. Dr. Nuran Yıldırım, Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, Prof. Dr. Veysel Bozkurt, Prof. Dr. Teyfik Demir ve Prof. Dr. Bülent Çaplı yer aldı.

Kaynak:Biyografi.info

Teyfik Demir için yapılan aramalar

Teyfik Demir, Teyfik Demir biyografi, Teyfik Demir hayatı, Teyfik Demir özgeçmişi, Teyfik Demir hakkında, Teyfik Demir doğum yeri, Teyfik Demir fotoğraf, Teyfik Demir video, Teyfik Demir resim, Teyfik Demir kimdir?, Teyfik Demir kaç yaşında?, Teyfik Demir nereli, Teyfik Demir memleketi