FB TW PIN NWS
BioRank 7350

Kate Moss

Doğum tarihi : 16.Ocak.1974
Kate Moss kaç yaşında : 50
Kilo & Boy :
Burcu : Oğlak
Meslek : Model
Kate Moss doğum yeri : Addiscombe, Croydon, South London, İngiltere

Kate Moss Biyografisi

İngiliz model. Gerçek adı Katherine Ann Moss'tur. Donna Karan, Yves Saint Laurent, Roberto Cavalli, Dior, Louis Vuitton, Burberry ve Topshop gibi dünyanın önde gelen moda markalarının yüzü olmuş, aşk hayatı ve fiziksel özellikleriyle de basının en çok ilgi gösterdiği isimlerden biri haline gelmiştir. Uluslararası bir moda ikonu olan Kate Moss, birçok derginin seçimiyle dünyanın en seksi kadınlarından biri olarak gösterilmektedir.
16 Ocak 1974'te Addiscombe, Croydon, South London, İngiltere'de dünyaya geldi. Annesi Linda Rosina Shepherd bir butikte yönetici, babası Peter Edward Moss ise havaalanında yazmandı. Anne babası Moss henüz 13 yaşındayken boşandılar. Önce Ridgeway Primary School'a mezuniyetinin ardından da Riddlesdown High School'a devam eden model, okulda parlak bir öğrenci değildi ancak sporla oldukça yakından ilgiliydi ve bu alanda başarılı oldu.

14 yaşındayken Bahamalarda yaptığı tatilin dönüşünde New York'taki JFK havaalanında Storm Model Management'ın kurucusu Sarah Doukas tarafından keşfedilen Kate Moss için hayatında yepyeni bir dönem başlıyordu. Onu İngiliz basınıyla tanıştıran ilk çalışma Corinne Day tarafından The Face isimli moda dergisi için siyah beyaz olarak çekilen "The Third Summer of Love"dı.

90'lı yıllarda dönemin ünlü süpermodelleri Cindy Crawford, Lisa Snowdon, Claudia Schiffer ve Naomi Campbell'dan tarz ve görünüm olarak ayrıldığı için anti-supermodel olarak anılan Moss, o dönemde uyuşturucu kullanmaya başlamıştı. İspanya'da aldığı fazla miktarda kokain sonucu komaya giren model bir süre tedavi görmüştü.

15 Eylül 2005 yılında Daily Mirror gazetesi modelin kokain alırken görüntülenen fotoğrafını yayınlayınca büyük bir skandal başlamış oldu. Olaydan sonra Moss'un anlaşmalı olarak çalıştığı bir çok firma modelle olan bağlantısını kopardı. Ardından yakın arkadaşlarından Stella McCartney'in tasarımlarını yaptığı H&M'le anlaşan Moss'a Chanel ve Burberry gibi moda devlerinden teklif yağmaya başladı. Naomi Campbell, Helena Christensen, Catherine Deneuve ve eski erkek arkadaşı Johnny Depp Moss'u desteklediklerini açıkladılar ve bu zor dönemde modeli yalnız bırakmadılar.

Elton John, Mick Jones, Anita Pallenberg, Marianne Faithfull ve Bobby Gillespie'yle yakın arkadaş olan Kate Moss, birçok videoklipte oynadı; Primal Scream ve Babyshambles isimli gruplarla ortak projeler içinde yer aldı. Some Velvet Morning ve La Belle et la Bête isimli şarkılarda vokal yapan model, Babyshambles'ın Shotter's Nation - "You Talk", "French Dog Blues", "Baddie's Boogie" ve "Deft Left Hand" şarkılarının sözlerini de yazdı.

1999'da İngiliz televizyonlarında yayınlanan Blackadder: Back & Forth isimli komedi programında küçük bir rol üstlendi. Kanser konusunda araştırmalar yapan Breakthrough Breast Cancer fonuna destek olan model ayrıca savaş çocuklarına da yardımcı olmak için çeşitli projeler içinde yer aldı.

Mario Sorrenti ve Joh ile di.nny Depp gibi isimlerle uzun süren ilişkiler yaşadıktan sonra Dazed & Confused'ın editorü Jefferson Hack'ten 29 Eylül 2002'de Lila Grace isminde bir kız çocuğu oldu. Moss ayrıca The Clash grubu üyesi Paul Simonon'ın iki erkek çocuğunun ve Sadie Frost'la Jude Law çiftinin kızlarının manevi annesiydi. Hack'ten ayrıldıktan sonra adı uzun süre Pete Doherty'yle birlikte anılan model, Babyshambles grubunun vokalisti olan sevgilisinden evlenme teklifi aldı. Grubun Londra konseri sırasında Doherty'nin basına Moss'la nişanlı olduklarını duyurmasından sonra 2007 yazı boyunca çift hakkında yapılan dedikoduların sonu gelmedi. Zira Doherty başka biriyle görülmüş, Moss aldatılmayı hazmedemeyerek ondan ayrılma kararı almıştı.

Kate Moss, 2011 yılında Jamie Hince ile evlendi.

Kate Moss halen kızı Lila-Grace'le birlikte St John's Wood, Londra'da yaşamaktadır.

Kaynak:Biyografi.info

Kate Moss için yapılan aramalar

Kate Moss, Kate Moss biyografi, Kate Moss hayatı, Kate Moss özgeçmişi, Kate Moss hakkında, Kate Moss doğum yeri, Kate Moss fotoğraf, Kate Moss video, Kate Moss resim, Kate Moss kimdir?, Kate Moss kaç yaşında?, Kate Moss nereli, Kate Moss memleketi