FB TW PIN NWS
BioRank 8103

Huseyin Sinan

Doğum tarihi : ??.??.1971
Huseyin Sinan kaç yaşında : 50
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Doktor
Huseyin Sinan doğum yeri : Besni ilçesi, Adıyaman

Huseyin Sinan Biyografisi

Huseyin Sinan, 1971 yılında Adıyaman’ın Besni ilçesinde doğmuştur. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı. 1990 yılında (GATA) Gülhane Askeri Tıp Akademisi Askeri Tıp Fakültesi’ne girdi ve 1996 yılında Tabip Teğmen olarak mezun oldu.
Dr. Huseyin Sinan, Şırnak’ta yaptığı mecburi kıta hizmetinin ardından 1999-2003 yılları arasında İstanbul GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesi’nde Genel Cerrahi uzmanlık eğitimi için bulundu.

Samsun Asker Hastanesi’nde 2003-2008 yılları arasında Genel Cerrahi Uzmanlığı görevinde bulundu. ABD Seattle’da Washington Üniversitesi Center for Videoendoscopic Surgery bölümünde “Advance Laparoscopic Surgery” konusunda 1 yıl süreyle Visiting Scholar ve Research Fellow olarak çalıştı. Ardından 2 yıl süreyle Ankara GATA Acil Tıp AD ve Genel Cerrahi AD’de çalıştıktan sonra, 2 yıl süreyle görev yaptığı Ankara Mevki asker hastanesine atandı. Buradaki görevini tamamlamayı takiben Van Asker Hastanesi’ne 2013 yılında atanarak 2 yıl süreyle baştabip olarak görev yaptı.

Dr. Hüseyin Sinan, 17 Mart 2014 tarihinde Üniversiteler arası kurulun yaptığı sözlü sınavda başarılı olarak Genel Cerrahi Doçenti ünvanı almaya hak kazandı.

Ankara GATA Genel Cerrahi AD’de 2 yıl süreyle öğretim üyesi olarak çalıştıktan sonra 2017 yılı Ağustos ayı itibariyle İstanbul’da Metabolik Cerrahi kliniğinde 2 yılı aşkın süre çalışarak yaklaşık 1500 civarında ameliyata bizzat iştirak etti.

Doç. Dr. Hüseyin Sinan yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen çok sayıda sempozyum, kongre ve diğer bilimsel etkinliklerde çeşitli görevler almış olup, ulusal ve uluslar arası bilimsel dergilerde çok sayıda bilimsel yayınları, sözlü bildirileri ve posterleri bulunmaktadır.

Dr. Hüseyin Sinan Evli ve İngilizce bilmektedir.

Halen İstanbul Metabolik Cerrahi Kliniği'nde hizmet vermektedir.

Mesleki üyelikleri :
Türk Cerrahi Derneği
SAGES (Amerikan Gastrointestinal ve Endoskopik Cerrahlar Derneği)
Ulusal Endoskopik Laparoskopik Cerrahi Derneği
Türk Kolon ve Rektum Cerrahisi Derneği


Kaynak:Biyografi.info

Huseyin Sinan için yapılan aramalar

Huseyin Sinan, Huseyin Sinan biyografi, Huseyin Sinan hayatı, Huseyin Sinan özgeçmişi, Huseyin Sinan hakkında, Huseyin Sinan doğum yeri, Huseyin Sinan fotoğraf, Huseyin Sinan video, Huseyin Sinan resim, Huseyin Sinan kimdir?, Huseyin Sinan kaç yaşında?, Huseyin Sinan nereli, Huseyin Sinan memleketi