FB TW PIN NWS
BioRank 7459

Doç.Dr.Gülay Korukluoğlu

Doğum tarihi : -
Gülay Korukluoğlu kaç yaşında : -
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Doktor
Gülay Korukluoğlu doğum yeri :

Gülay Korukluoğlu Biyografisi

Doç. Dr. Gülay Korukluoğlu, Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesidir.

Gülay Korukluoğlu, Ankara’da ikamet etmektedir. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'den mezun oldu.

Gülay Korukluoğlu, evlidir.

Doç. Dr. Gülay Korukluoğlu, Ankara'da Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Ulusal Viroloji Laboratuvarı Sorumlusudur. Burada, Ulusal Viroloji Laboratuvarında corona virüs tanısında kullanılan yerli kitler geliştirildi. Kitle birlikte, 4 ile 120 saat arasındaki tanı süresi, 90 dakikaya kadar indirildi.

Ulusal Viroloji Laboratuvarı Sorumlusu Doç. Dr. Gülay Korukluoğlu, “Acaba kovid-19’a yönelik gerçek zamanlı pcr testini uygulamaya sokabilir miyiz diye araştırdık. Yerli üretim bir enzim ile beraber gerçek zamanlı bir kitin optimizasyon çalışmalarını yaptık. İlk sonuçlar da çok yüz güldürücüydü“ dedi.

Ulusal Viroloji Laboratuvarı Sorumlusu Doç. Dr. Gülay Korukluoğlu ile 312 5655340 numaralı telefondan iletişime geçebilirsiniz

Doç. Dr. Gülay Korukluoğlu, 10 Ocak 2020’de Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından oluşturulan Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesidir.

2019 Aralık ayında Çin'de nükseden koronavirüs (Kovid-19) ile birlikte Dünya Sağlık Örgütü böyle bir pandemik hastalığın varlığını ortaya koydu. Daha sonra ise Sağlık Bakanlığı doğru kararlar verebilmek için öğretim üyelerinden oluşan bilim kurulu kurma kararı aldı.

Koronavirüs Bilim Kurulu'nda yer alan bazı isimler şu şekilde:
Prof. Dr. Ateş Kara,
Prof. Dr. Tevfik Özlü,
Prof. Dr. Alpay Azap,
Prof. Dr. Canan Ağalar,
Prof. Dr. Recep Öztürk
Prof. Dr. İlyas Dökmetaş


Kaynak:Biyografi.info

Gülay Korukluoğlu için yapılan aramalar

Gülay Korukluoğlu, Gülay Korukluoğlu biyografi, Gülay Korukluoğlu hayatı, Gülay Korukluoğlu özgeçmişi, Gülay Korukluoğlu hakkında, Gülay Korukluoğlu doğum yeri, Gülay Korukluoğlu fotoğraf, Gülay Korukluoğlu video, Gülay Korukluoğlu resim, Gülay Korukluoğlu kimdir?, Gülay Korukluoğlu kaç yaşında?, Gülay Korukluoğlu nereli, Gülay Korukluoğlu memleketi