FB TW PIN NWS
BioRank 4966

Gisele Bündchen

Doğum tarihi : 20.Haziran.1980
Gisele Bündchen kaç yaşında : 44
Kilo & Boy :
Burcu : İkizler
Meslek : Model
Gisele Bündchen doğum yeri : Brezilya

Gisele Bündchen Biyografisi

Gisele Caroline Nonnenmacher Bündchen, 1980 doğumlu Brezilyalı topmodel. Bündchen’ı diğer modellerden ayıran özellik, dünyanın en ünlü ve en çok kazanan modeli olması. Şu anda 20’den fazla dünyaca ünlü markanın reklamlarında boy gösteriyor. Ayrıca 150 milyon dolarlık net geliriyle, dünyanın en çok kazanan süpermodeli olarak Guinness Rekorlar Kitabı’nda yer alıyor.
Gisele Bündchen, 20 Haziran 1980’de Rio Grande do Sul, Brezilya’da dünyaya geldi. Ailesi Valdir ve Vania Bündchen, Alman soyundan geliyordu. Babası üniversitede öğretmen idi ve aynı zamanda da bir yazardı. 5 kız kardeşi var; Raquel, Graziela, Gabriela, Rafaela ve ikiz kız kardeşi Patricia.

Gisele önceleri profesyonel bir voleybolcu olmak istiyordu. Okul yıllarında o kadar zayıftı ki, arkadaşları ona "Safinaz" adını takmışlardı. 13 yaşındayken annesinin ısrarı üzerine kız kardeşleri Patricia ve Gabriela ile modellik kursuna kaydoldu. Ancak kariyerindeki en önemli adım 14 yaşındayken Mc Donalds’da Big Mac yerken bir model ajansı çalışanı tarafından keşfedilmesi oldu.

Devam ettiği modellik kursundaki öğretmeni Gisele’i Elite Ajansı’nın Brezilya temsilciliğine göstermek için Sao Paulo’ya götürdü. Model, ajans tarafından o yılki Elite Model Look güzellik yarışmasına seçildi. Bu yarışmada ikinci oldu ve İbiza’da yapılan Dünya Güzellik Yarışması’nda da 4. sırayı aldı. 1996’da Bündchen, Moda Haftası’nda yer almak ve aktif olarak modellik hayatına başlamak için New York’a taşındı.

Gisele Bündchen, 1999’da VH1 ve Vogue’un düzenlediği Yılın Modeli yarışmasını kazandı ve 2000 yılında bu yarışmanın sunuculuğunu üstlendi. Vogue, Gisele’i "milenyumun modeli" olarak tanıtıyordu. 2000’de, Rolling Stone dergisinin kapağında yer alan 4. model olmayı başardı ve dergide Gisele için "dünyanın en güzel kızı" deniliyordu.

Bündchen, bugüne kadar dünyanın en gözde markalarının yüzü oldu. Bunlardan bazıları Christian Dior, Dolce&Gabbana, Gianni Versace, Louis Vuitton, Zara idi. Bir Brezilya giyim markası olan C&A, Bündchen’la çalışmaya başladıktan sonra satışlarını %30 arttırdı. 2006’da ise Apple’la yeni bir milyon dolarlık sözleşme imzaladı.

Bündchen, Amerika’ya taşındığı yıllarda model Scott Barnhill ile birlikte oldu. Daha sonra adı Vikram Chatwal ve Josh Hartnett ile anıldı. En çok konuşulan ilişkisi ise aktör Leonardo Di Caprio ile yaşadığı ilişki oldu. 2000 yılında tanışan çift, 3 yıl süren beraberliklerinin ardından 2005 yılında ayrıldı. Model daha sonra sörfçü Kelly Slater ile kısa süren bir birliktelik yaşadı. Daha sonra Chris Evansla birlite oldu.

Gisele Bündchen, 26 Şubat 2009 tarihinde ABD'li Amerikan futbolu oyuncusu Tom Brady ile evlendi. Ekim 2022 yılında boşandı. Vivian Lake Brady (d. 5 Aralık 2012 ), Benjamin Brady (d.8 Aralık 2009) adlarında 2 çocuğu vardır.

Bündchen, 2001’de Grendene adlı ayakkabı firmasıyla anlaşarak kendi adını taşıyan bir sandalet koleksiyonu piyasaya sürdü. Sandaletler, bugüne kadar 100 milyondan fazla sattı. Ayrıca Brezilya’da Palladum Executive adlı bir otelin de sahibi. 2004 yılında "Taxi" adlı filmde rol aldı. Ayrıca 2006 yapımı "The Devil Wears Prada" filminde de ufak bir rolü var.

Modelin son yıllarda en çok göze çarptığı yer ise Victoria-s Secret defileleri oldu. Her yıl Aralık ayında düzenlenen bu defileler dünyanın birçok ülkesinde canlı olarak yayınlanıyor ve yıl boyunca merakla bekleniyor. Heidi Klum, Tyra Banks, Adriana Lima, Alessandra Ambrosio gibi dünyaca ünlü topmodellerin de bulunduğu bu defilelerde Gisele Bündchen baş model olarak öne çıkıyor. Çalışmadığı zamanlarda ailesiyle vakit geçirmekten zevk alıyor. PETA, Bündchen’ı, kürk üreticisi firmalarla çalıştığı için ciddi şekilde protesto ediyor. 1.80 metre boyunda. Bir köpeği var. Manhattan’da bir çatı katı, Los Angeles’ta bir malikanesi, Woodstock’ta ise bir çiftlik evi var.

Gisele Bündchen, Mayıs 2015 itibarıyla mankenliğe son vermiştir.

Kaynak:Biyografi.info

Gisele Bündchen için yapılan aramalar

Gisele Bündchen, Gisele Bündchen biyografi, Gisele Bündchen hayatı, Gisele Bündchen özgeçmişi, Gisele Bündchen hakkında, Gisele Bündchen doğum yeri, Gisele Bündchen fotoğraf, Gisele Bündchen video, Gisele Bündchen resim, Gisele Bündchen kimdir?, Gisele Bündchen kaç yaşında?, Gisele Bündchen nereli, Gisele Bündchen memleketi